• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

1.6 tdci 95 km brak mocy

Piotrekr

Nowy
Punktów
0
Witam,
Pacjent to ford transit connect z silnikiem 1.6 tdci 95 km. Problem z brakiem mocy ( dłuuuga prosta, max prędkość 130 km/h ) dodatkowo mocno drży caly samochód na wolnych obrotach, czasami ( niestety rzadko ) po odpaleniu wszystko jest ok- nie czuć wibracji i czuć, że ma moc. Kompter nie wykrywa żadnych błędów, silnik pracuje równo, obroty nie falują, turbo ładuje w granicach 2,3-2,4 bar, ciśnienie na listwie paliwowej powyżej normy, poduszki silnika całe, dpf wycięty lata temu. Samochód nie kopci na czarno / biało. Gdzie szukać problemu?

Piotrekr

Nowy
Punktów
0
Sprawdzilem, dodatkowo wyczyściłem ( nie byl jakoś wyjątkowo brudny ) niestety nic to nie dało, nadal na wolnych obrotach trzęsie całą budą. Mocy też mu nie przybyło. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale sporo oleju jest w dolocie, nawet przed turbiną. Odmą puszcza? Membrana w odmie cala. Co jeszcze można sprawdzić?

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
100
Miasto
Xxx
Sprawdź turbo rurę na tej sprężynie potrafi się powycierac i "delikatne" przetarcie kiedyś dawało mi podobny objaw

Piotrekr

Nowy
Punktów
0
Sprawdź turbo rurę na tej sprężynie potrafi się powycierac i "delikatne" przetarcie kiedyś dawało mi podobny objaw
Niestety nic z tych rzeczy. Szukając przyczyny zacząłem od sprawdzenia wszystkich opasek zaciskowych ( część byla skorodowana, wiec myślałem, że któraś puściła ) i ewentualnych uszkodzeń rur :/

Do góry Bottom