• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

1.6 TDCi totalny brak mocy

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Silnik 1.6 TDCi 109km w Volvo v50 2010r.
Fap na miejscu czysty i profilaktycznie wypalony.
Auto zakupione po wymianie Turbo i najprawdopodobniej łańcuszka w głowicy bo widać że świeży silicon.
Jechalo dopiero od 2700 obr.
Wyjąłem Turbo bo na niego padło podejrzenie. Zawiozłem do kolegi rozebrali i widać że Geometria prostowana kombinerkami.zrobili jak trzeba założyłem i było prawie dobrze przez 5 km. Jechał od 2200 obr. Jak mu przyłożyłem mocno to zaczął słabnąć.
Teraz jedzie od 3000 obr. A czasami wogole nie jedzie. Podstawiona przepływa, zawór Turbo, egr nowy + zaślepienie, filtry oczywiście nowe.
Podwiozłem wtryski na maszynę i żaden nie przeszedł pełnego testu na EPS ie. Zrobili i dupa. Żadnej poprawy.
Zawór regulacji na pompie podłożony dobry i dalej nic.
Auto odpala od strzała. Przed robieniem wtrysków również. Chodzi równo tylko podczas wkręcania na obroty wolno to robi i przy 3200 zaczyna falować przerywać.

Błędów brak. Turbo nawet na postoju przy wciśniętym gazie pompuje zadane. Podciśnienia szczelne. Rozrząd sprawdzony ok. Temperatury etc na kompie w porządku.

Nie spotkałem się żeby pompa CR siadała w tych motorach i dawała podobne objawy.

Dziwny przypadek. Może ktoś coś miał podobnego?

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Turbo pompuje dobrze. Na postoju. W czasie jazdy za małe doładowanie ale to wynika raczej z małej ilości paliwa.

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1470
Miasto
Kaczory
Sprawdź czy kanały dolotowe nie są zabite gimelą.

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Rozkręcane było to myślę że nie złożyli z całym tym sefem ale sugestia dobra

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1470
Miasto
Kaczory
Pompa wyszła by w parametrach.

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Nowy Laczek, cdif 3, Delphi.
Dzisiaj nie mam czasu ale jutro siadam do niego konkretnie.

Szumek72

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
692
Miasto
Poland Warsaw
Turbo było robione, to ile połknął oleju....sprawdź kanały dolotowe bo stawiam na zbyt mało powietrza...kopci na czarno? Tam może połowa przelotu, co widzi w kolektorze, jakie ciśnienie.

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
967
Miasto
Szczecin
Jeżeli ten CDIF coś pokazuje , to pokaż nam te wartości , bo tak to chodzimy we mgle.

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Ile połknął to nie mam pojęcia bo ja już tak dostałem wóz. Kamerą sprawdziłem filtr to czyściutki. Różnicowe bardzo małe. Spaliny bez koloru. Gdyby brak powietrza to by oodkopcil a tu jest czyściutko za autem. Pewnie postoi do poniedziałku bo mi pilna sprawa wyjechała i firma zamknięta. Wtedy będę diagnozował i szukał przyczyny.
Dzieki za oddzew

Do góry Bottom