• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

1.7 sdi rozrząd nie odpala

Michal.kosmo

Bywalec
Punktów
1
Miasto
Tychy
Witam serdecznie , mam pytanie ponieważ wymieniłem rozrząd w 1.7 sdi Seat Arosa po ustawieniu na blokady wałek zblokowany wał korbowy pozycja 0 na kole zamachowym całkowicie w innej pozycji jest otwór blokujący pompę wtryskowa przy składaniu ustawiłem pompę tak aby była możliwość zblokowania jej blokada ale niestety teraz nie odpala w vcds-ie tez nie ma możliwości sprawdzenia kata wtrysku dopóki nie odpali jakieś rady ?

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
Nie przejmuj się, że zepsułeś komuś samochód...:) tak robi 3/4 mechaniorów w tym kraju...:)

MichałFso

Uczestnik
Punktów
2
Na pewno nie przestawiłeś pompy? Tam jest trzpień 16mm który wchodzi w otwór. Jeśli wszystko ustawiłeś jak na schemacie, to może przy okazji coś innego się sypło.

Michal.kosmo

Bywalec
Punktów
1
Miasto
Tychy
Pompa tez na blokade ?
Tak pompa na blokadzie trzpień 16mm
Automatyczne połączenie postów:

Na pewno nie przestawiłeś pompy? Tam jest trzpień 16mm który wchodzi w otwór. Jeśli wszystko ustawiłeś jak na schemacie, to może przy okazji coś innego się sypło.
Tak pompa na blokadzie

Nie przejmuj się, że zepsułeś komuś samochód...:) tak robi 3/4 mechaniorów w tym kraju...:)
Dziękuje za odpowiedz

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Odkrecales koło od pompy?

Michal.kosmo

Bywalec
Punktów
1
Miasto
Tychy
Nie , nie odkręciłem

Tylko koło walka ale dopiero po zablokowaniu

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
Masakra...:)

Powiedz chłopaku czego nie rozumiesz w budowie i zasadzie działania silników ZS ?
Może da się ci jakoś wytłumaczyć jak nie jesteś za bardzo tępy...:)

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
To opisz to co robiłeś, tylko jakoś chronologicznie i jaśniej niż w pierwszym poście...:)

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
210
Miasto
Świdnica
Przeciez dokładnie napisał w pierwszym poście co spieprzyl. Ktos wcześniej dał dudy a ten poprawił.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Albo ktoś poprzednio źle coś poskladał na rozrządzie jeśli jest taka możliwość albo jakimś cudem pompa wtryskowa jest źle złożona :D teraz najszybciej będzie ustawić pompę na kropelkowanie, wał w GMP, wykręcić wtrysk na pierwszym cylindrze i dla pewności sprawdzić czy jest w górze tłok, zdjąć kapę zaworową i upewnić się że zawory na pierwszym cylindrze są zamknięte i musi palić

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
Przeciez dokładnie napisał w pierwszym poście co spieprzyl. Ktos wcześniej dał dudy a ten poprawił.
No to wiadomo...ale myślałem, że może po lekkim naprowadzeniu uda mu się zatrybić o co loto...:) ale chyba nie...:)

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
A tam przypadkiem nie dało się blokady walka założyć z obroconym właśnie wałkiem rozrządu o 180stopni? Bo wiem ze w 1.9 na 100 proc można było

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
A tam przypadkiem nie dało się blokady walka założyć z obroconym właśnie wałkiem rozrządu o 180stopni? Bo wiem ze w 1.9 na 100 proc można było
Ja wiem, że ludziska są zdolni... ale to już trza by było być niezłym debilem żeby coś takiego dokonać...:)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Ja wiem, że ludziska są zdolni... ale to już trza by było być niezłym debilem żeby coś takiego dokonać...:)
Wystarczy być pijanym, za nadto wierzyć we własne siły i zlekceważyć starego prostego kapcia, już nie jednego takiego kozaka widziałem w akcji

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
Arni, jeżeli kogoś pokonał taki kapeć, to znaczy, że jest debilem mechanicznym...:)
Przecież jak ktoś choć trochę zna budowę i zasadę działania silników ZS to robi takie silniki z zamkniętymi oczami...:)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Arni, jeżeli kogoś pokonał taki kapeć, to znaczy, że jest debilem mechanicznym...:)
Przecież jak ktoś choć trochę zna budowę i zasadę działania silników ZS to robi takie silniki z zamkniętymi oczami...:)
Ej nie do końca masz rację :) kolega z którym kiedyś pracowałem i mieszkałem, obecnie pracujący w UK, naprawia różne maszyny, samochody, jest dobry w te klocki ale zawsze miał jeden problem, no może dwa, rzadko był trzeźwy i lekceważył stare kapcie :) pamiętam takie dwa przypadki z życia wzięte, pierwszy to jak składali silnik autobusu MAN, wszystko pięknie ładnie ale silnik kopcił ale nie odpalił, no i tak się męczyli zarzynali ten rozrusznik i w końcu okazało się że wałek rozrządu był obrócony o 180* ... To samo tyczy się pompy wtryskowej bo jej koło również może być o tyle samo stopni przestawione i silnik nie zajara, drugi przypadek był jak nasz kolega Wasia przyjechał przyjechał z Ukrainy Passatem B3 i mu Marcin miał wymienić rozrząd :D co to dla niego, stare gówno w benzynie z aparatem zapłonowym i z 8 zaworami w głowicy :) co może pójść nie tak? Okazuje się że wszystko, Marcin stwierdził że przecież to jest takie łatwe że będzie robota cyk fuch, skracając historię nie wziął pod uwagę że ktoś kiedyś wymienił obudowę za kołem rozrządu w głowicy i znak nie pasował na znak na kole :D a jakby sobie porobił swoje znaki korektorem to by nie zmarnował pół dnia... Ale ogólnie to wszystko się udało, Wasia wrócił do domu ;) także nie trzeba być debilem tylko wystarczy zlekceważyć przeciwnika, to tak samo jak w piłce nożnej, gra toczy się do ostatniego gwizdka sędziego

Ostatnia edycja:

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
No tak to jest jak się nie ustawia na znaki przed zdjęciem starego paska...:)

Do góry Bottom