• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

1.9 tdi asv

Przemyslaw_95

Początkujący
Punktów
1
Witam , silnik 1.9 tdi asv. Sprawa wygląda następująco , wczoraj zabrałem się za rozrząd w 1.9 tdi. Ustawiałem na znaki które są na kole zamachowym ze skrzynią i wałek rozrządu na blokade. po ustawieniu na znaki i blokadę nie pasuje pompa wtryskowa jest na moje oko obrócona o 180 st , ponieważ otwór do blokowania znajduje się w tym momencie na dole koła pompy , a z tego co kojarze powinien znajdować się na górze pompy i pokrywać się z otworem na jej korpusie , czy można obrócić koło do odpowiedniego punktu zablokować montować pasek i następnie ustawiać początek kąta wtrysku? czy moje stwierdzenie jest prawidłowe ?

druga sprawa wygląda w ten sposób po ustawieniu rozrządu na znaki na kole zamachowym i wałka rozrządu na blokadę , następnie patrząc na koło pasowe i dolną obudowę rozrządu na te znaki to te znaki się nie pokrywają mają przesunięcie co najmniej o jeden ząbek. Teraz pytanie czy ściął się klin na kole zębatym wału?

proszę o podpowiedzi i sugestie , pozdrawiam.

dodam , że silnik przed wymianą rozrządu na zimnym trochę ciężej odpalał i kopcił na biało na zimnym , zapach z wydechu nieprzepalona ropa.

Ostatnia edycja:

next22

SuperMechanior
Punktów
37
obróć wał o jeden obrót
Wałek rozrządu nie ma klina
Znajdz schemat w internecie będzie Ci łatwiej Tam się zakłada rozrząd a na koniec dokręca koła.

Przemyslaw_95

Początkujący
Punktów
1
tak wiem mam na myśli koło zębate wału korbowego które ma klin lub frez
jeśli chodzi o luzowanie koła zębatego wałka rozrządu to jak najbardziej jest zluzowane

Jakie auto i rocznik?
seat leon 1.9 tdi asv 110km 2002 r koło pompy wtryskowej jest na fasolkach

obróć wał o jeden obrót
Wałek rozrządu nie ma klina
Znajdz schemat w internecie będzie Ci łatwiej Tam się zakłada rozrząd a na koniec dokręca koła.
a powiedz w czym mi pomoże obrócenie wału o jeden obrót jak góra silnika obróci się o dwa obroty i znajdzie się w tym samym położeniu co jest w tym momencie ?

Ostatnia edycja:

Przemyslaw_95

Początkujący
Punktów
1
no podał ci kod silnika hihihi

ale fasolek nie obrócisz o 180 stopni :eek:
wiem kolego tylko informuje jakie koło posiada pompa wtryskowa , teraz pytanie czy można bezpiecznie obrócić pompe na zdjętym pasku i założyć blokadę i składać rozrząd :)

I ogólnie dziwi mnie sytuacja , że auto miało prawo odpalać i jeździć , dodam , że statyczny kąt wtrysku był w odpowiednim przedziale wartość w vcds w BS była 52

Ostatnia edycja:

mathiass

SuperMechanior
Punktów
132
Olej znaki na obudowie, ma byc dol na zero albo I w zaleznosci od zamachu wzgledem strzalki na obudowie skrzyni. Gora na pletwe, pompa na wiertlo 6ke. Jak nie pasuje pompa to to masz gore o 180st przestawiona jak koledzy pisza, sciagnij pokrywe zaworow, krzywki 1cyl do gory, 4cyl mijanka i skladaj , bedzie gadac, pozniej korekta wtrysku i jezdzimy. Blokade na walek wkladasz bo naciecie jest w osi walka ,nie przesuniete, dlatego mozna tam popelnic blad.

Przemyslaw_95

Początkujący
Punktów
1
Olej znaki na obudowie, ma byc dol na zero albo I w zaleznosci od zamachu wzgledem strzalki na obudowie skrzyni. Gora na pletwe, pompa na wiertlo 6ke. Jak nie pasuje pompa to to masz gore o 180st przestawiona jak koledzy pisza, sciagnij pokrywe zaworow, krzywki 1cyl do gory, 4cyl mijanka i skladaj , bedzie gadac, pozniej korekta wtrysku i jezdzimy. Blokade na walek wkladasz bo naciecie jest w osi walka ,nie przesuniete, dlatego mozna tam popelnic blad.
a widzisz myślałem , że nacięcie jest niesymetryczne względem osi wałka , w takim razie , jeśli wałek i pompa jest obrócona o 180 st to na zdjętym pasku można beczpiecznie to obrócić?

mathiass

SuperMechanior
Punktów
132
Naciecie masz symetryczne bo inaczej pompy vacum nie zamontowalbys. Sama pompe bez paska mozesz obracac w prawo ile tylko chcesz ;), walek obroc cofajac wal korbowy o kilka zebow zeby zawory nie opieraly sie.

Przemyslaw_95

Początkujący
Punktów
1
Naciecie masz symetryczne bo inaczej pompa vacum nie zamontowalbys. Sama pompe bez paska mozesz obracac w prawo ile tylko chcesz ;)
no fakt ;) ok czyli rozumiem , ze musze lekko cofnąć wał rozrządu następnie można obracać wałkiem rozrządu zgadza się ? :D

mathiass

SuperMechanior
Punktów
132
Cofasz wal korbowy o kilka zebow trraz nie powiem tobie ile, po prostu musza tloki stanac w takiej pozycji zeby zaorwy nie opieraly sie o nie jak bedziesz obracac walkiem rozrzadu ale wczesniej dokrec dobie kolo na nim bo pisales ze masz luzne hehe bedzie latwiej, i jak obrocisz ze pasuje pletwa, to delitanie jedziesz walem do przodu na znak i gotowe

Przemyslaw_95

Początkujący
Punktów
1
Cofasz wal korbowy o kilka zebow trraz nie powiem tobie ile, po prostu musza tloki stanac w takiej pozycji zeby zaorwy nie opieraly sie o nie jak bedziesz obracac walkiem rozrzadu ale wczesniej dokrec dobie kolo na nim bo pisales ze masz luzne hehe bedzie latwiej, i jak obrocisz ze pasuje pletwa, to delitanie jedziesz walem do przodu na znak i gotowe
dzięki Ci za podpowiedź , bardzo mi pomogłeś ;) nie brałem wałka rozrządu pod uwagę bo posiadam taką blokadę , że pasuje w miejsce pompy vacum i nie demontowałem pokrywy zaworów, dlatego też myślałem , że sama pompa jest tylko przestawiona. Dzięki jeszcze raz , pozdrawiam

Do góry Bottom