• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

[2.0 BRD Audi A4 B7] Przerywa na wysokich obrotach

Frydzio7

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lachowice
Audi A4 b7 207r. S-Line Quattro sedan.Problem taki że, na niskich obrotach auto ma moc, jest zrywne i wszystko w porządku natomiast problem zaczyna się na wyższych obrotach, silnik zaczyna przerywać tak jakby odjął i nagle dodał gazu (oczywiście pedał cały czas w podłodze) dzieje się to na obr. 3200,3500,3800 i 4100obr. Byłem u kilku mechaników każdy inna diagnoza, podjechałem na diagnostyke do serwisu Audi powiedzieli że, siłownik klap w kolektorze wymienili ale to nie to więc diagnoza spadła na wtryski 2 sztuki. Zregenerowałem 4 sztuki wtryskiwaczy Simens nie pomogło, teraz zmieniłem zawór N75 (tak powiedział tuner) nie pomogło, jakies 5 msc temu regenerowałem turbine i to też wtedy nie pomogło.W między czasie myślałem że coś z mapą nie tak wgraliśmy ori soft i też to samo obecnie soft jest na 200km, DPF usunięty i EGR też oczywiście z programu też. Ogólnie z problemem borykam sie juz jakieś 7/8msc. Co robić ktoś miał podobny przypadek? Już mi brak sił do tego motoru

sulej013

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
203
Miasto
Xxx
Ale mapa na 200 kuca z neta czy hamownia i robiona pod dokładnie to auto?

sulej013

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
203
Miasto
Xxx
Coś się pogubiles chyba... albo to ja... ... Była mapa prawie 200kuca zrobiłeś ori a później znowu wgrales te modyfikowaną? Ja bym zostawił standard i obserwował parametry ...a teraz to już eh...

Frydzio7

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lachowice
Coś się pogubiles chyba... albo to ja... ... Była mapa prawie 200kuca zrobiłeś ori a później znowu wgrales te modyfikowaną? Ja bym zostawił standard i obserwował parametry ...a teraz to już eh...
Tak dokładnie była na 200koni gdy kupiłem a jak szukaliśmy przyczyny to wygraliśmy Ori soft nic nie pomogło no i wrzuciliśmy ta co była

Frydzio7

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lachowice
Koledzy dziś wyciąglem pompę paliwa w baku i paliwo jest dziwnie ciemne a na pompie (koszu) tak jakby olej co to może być? Może to być przyczyną dławienia na wyższych obrotach?
Automatyczne połączenie postów:

Tak to wygląda 20220312_142952.jpg 20220312_142940.jpg

Do góry Bottom