• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

307sw 1.6 110km brak mocy

Bartek Bartek

Uczestnik
Punktów
0
Temat odnośnie turbo. 307.1.6 hdi 110 i temat był przerabiany ale mam pytanie do was czy ktoś tak miał że podciśnienie od vacum pompy idzie bezpośrednio od vacum idzie węże podmienione i cały czas tak samo ciśnienie jest gruszka działa ale mocy brak. Brak błędów tylko 1351 świece. I ktoś na YouTube mi pisał że gruszka jak działa w pełnym zakresie to zmienna geometria stoi w środku. Czy to jest możliwe?!?!?. Miał ktoś taki przypadek.

Bartek Bartek

Uczestnik
Punktów
0
Czyli poprostu wymienić świece i zobaczyć czy będzie poorawa. Tylko ponoć w tych silnikach jest problem ze odma nawet jak jest nowa to dmucha olejem aż do komory spalania. A u mnie jest tak samo nowa odma i olej dmucha i kolektor ssący już czyściłem i kanały w w silniku i zostało by zobaczyć do intercoler i kolektor wydechowy i do łopatek turbo. Bo jak miałem w kol.ssac.dziurke przelotu na mały palec to w wyd. Kol. Też morze tam być. Takie moje myślenie i dlatego morze nie ma mocy bo nie ma dosttecznego wylotu spalin.? +!!???

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1589
Miasto
Kaczory
@Bartek Bartek Ty w ogóle czytasz co Ty piszesz? Moja 5 letnia córka lepiej formuje zdania. Kwestie ortografii przemilcze.
Napisz po ludzku o co Ci chodzi, co zmierzyłeś, jaką diagnostyke przeprowadziłeś. Parametry live na poczatek.

Bartek Bartek

Uczestnik
Punktów
0
Dobra ludziska . Nie było tematu. Jak to bywa na forach ludzie się czepiają polszczyzny kto i jak pisze jak się pisze na szybko to wychodzą takie beki. Będę tak śmigał lwem aż się zje. Bie . A co do pomiaru ciśnień i tak dalej to tylko apka fap light i car scanner. Pompa paliwa ciśnienie ma. Turbo na biegu jałowym 1 bar jak dodam gaz to ciśnienie wzrasta do 2 b. Czujniki odpinane i reakcja była prawidłowa czyli były spadki na wykresach albo brak odczytu. I tylko na aplikacjach 1 błąd 1351 świece żarowe. Początkujący dziękuję wam za pomoc.
Automatyczne połączenie postów:

Auto chodzi w pełnym zakresie obrotów ?
Normalna jest reakcja na gaz bez odcinania. Ale po odpaleniu auta na zimnym jak dodam gazu to dojdzie do 3000 i chwilę się zatrzyma i ida dalej obroty w górę. A jak osiągnie temp. Pracy to już tak nie ma po dodaniu gazu leci w górę bez zacięcia na 3000.ob.
Automatyczne połączenie postów:

Auto chodzi w pełnym zakresie obrotów ?
Jak ja jestem początkującym to ty kim bo widzę że też od niedawna na forum. Lepiej jak masz wiedzę na takie tematy to doradź coś gdzie szukać awarii.

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom