1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

320d odpowietrzanie hamulców dziwny objaw help

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika MilyOn222, 15-12 18.

1. MilyOn222

MilyOn222 Początkujący

Docenione treści:
    97
    Miasto:
    Kraków
    Panowie proszę o pomoc Od wakacji tzn od wymiany przewodów elastycznych przednich + przednich tłoczków a potem zacisków(dodam płyn nie uciekł ze zbiorniczka)mam problem z hamulcem.. ciągle jest taki gumowy niby hamuje ale czuć,że wchodzi trochę jak w masło po czym oczywiście abs zadziała jak się depnie do końca ale jest taki efekt=sprężynowania jedynym słowem gumowy
    Odpowietrzane były wiele razy.Postanowiłem podjechać do serwisu nieautoryzowanego bmw i mini.Za 147zł został wymieniony płyn ate sl6(2l) 1l wlany a jeden litr na dokładne wypłukanie układu.Podejrzewam,że robili to maszyną specjalną.Po wyjechaniu z serwisu hamulce takie same jak i po moim zwykłym odpowietrzaniu to samo...
    dzisiaj mówię odpowietrzę samemu jeszcze raz i Panowie nie wiem co się dzieje otóż odpowietrznik jest zakręcony,kolega pompuje pedałem a przewód od odpowietrznika wsadzony do naczynia z płynem jest.Jak pompuje po kilka razy np 5,6razy i stop to nic nie zauważyłem.Ale kazałem mu dłużej około 20 razy i szok jakim cudem płyn zaczął wypływać tak jak na filmie,który nagrałem:

wpadłem w szał tyle się człowiek urobił ,zimno i dalej zle w akcje desperacji postanowiłem poluzować przewody powrotne na pompie i na agregacie DSC nic to nie dało też.Więc wziąłem ista + d w DSC MK6 odpowietrzanie i tam są 3 opjce
    1.po wymianie cylinderków
    2.po wymianie pompy DSC
    3.Po wymianie płynu
    ale praktycznie jeden kij co się nie wybierze.Ja wybrałem opcję nr 2.Cóż z tego skoro pisze w instrukcji coś o 2Bar pewnie urządzenie takie trzeba mieć i dopiero test wykonać.Ja go wykonywałem bez urządzenia na otwartym odpowietrzniku to praktycznie kilka ml płynu przepłynęło gdy pompa się uruchomiła.
    Efekt taki sam. Na dodatek dodam jeśli odpowietrzam np tylne koło to z początku wylatują bąble.. po około 3,4 seriach odpowietrzania nic już nie wylatuje.Ale co z tego skoro wystarczy iść do drugiego kola i tam poluzować odpowietrznik gdy pomocnik trzyma hamulec i mimo usunięcia bąbli np z tylnego lewego koła to jak wrócę znów do tylnego prawego to znów wylecą.. mimo,że przed zakręceniem nie było już.I tak można w koło Macieju.Odpowietrzam zacisk,wylatują bąble.Po 3,4 razach nie wylatują już tylko płyn.Ide do drugiego koła tam to samo.I teraz gdy wróci się z ciekawości do koła poprzedniego to znów wylecą bąble.. brak sił
    Dodam to z tym zaciskiem co pokazałem na filmie to nie dzieje się z jednym.Przednie dwa tak samo się zachowywały.Gdy kolega pompował pedałem,krótko tak z 5,6 razy i stop to zawsze było ok.. ale wystarczyło,żeby 20razy pod rząd pompował i wylatują bąble..jak by odpowietrznik przepuścił.Kupiłem nowe odpowietrzniki ATE.To samo.Więc zakupiłem dwa zaciski w stanie idealnym dla testu.Efekt? to samo.Dzieje się to głównie gdy wkręci się nowy odpowietrznik.Mimo,że jest oryginalny.Stare przyrdzewiałe jak siedziały to nie puszczały nic..
    Płynu nie ubywa ani grama nie wiem co już robić kiedyś hamulec był na dotyk.Lekkie naciśnięcie i auta stawało.A teraz takie sprężynowanie.

logan124 lubi to.
  2. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 111
    Miasto:
    turek
    pewnie powietrze w układzie.

mat994, WOODOO oraz Lechtak lubią to.
  3. Lechtak

Lechtak Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    222
    Miasto:
    Wrocław
    Toomii... Trafne spostrzeżenie ...

mat994 i toomii76 lubią to.
  4. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 111
    Miasto:
    turek
    Dziękuję uprzejmie szanowny Panie.

nie czytałem postu, bo był długi. moją odpowiedź napisałem, zerkając tylko na to, w jakim dziale został umieszczony.

Ostatnio edytowano: 15-12 18
    Lechtak lubi to.
  5. hiwat

hiwat Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    270
    Miasto:
    Tarnów
    następny instalator tłoczków...

WOODOO i toomii76 lubią to.
  6. nieldos

nieldos Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    Ja robiłem trzy przerwy na kawe w czasie czytania postu i jak doszedłem do końca zapomniałem co było na początku a już za późnp na następną próbę przeczytani...

toomii76 i winetoo lubią to.
  7. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 111
    Miasto:
    turek
    ale tak serio, to co myślicie? bąbel czy coś innego powoduje "gumowego pedała" w 320d?

8. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 314
    Miasto:
    WWA
    Kermit przeczytał tylko tytuł i się załamał... VelvetyNaturalChimpanzee-size_restricted.gif na czytanie reszty nie starczyło mu sił....:meh:

Lechtak, toomii76 oraz nieldos lubią to.
  9. nieldos

nieldos Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    Lubię tu wpadać po ciężkim dniu ... wkurr.... że znów ukręciła się śruba i znów robota w dup... zawsze ktoś zapoda czymś co powali mnie na kolana... szacun koledzy...

logan124, WOODOO oraz toomii76 lubią to.
  10. MilyOn222

MilyOn222 Początkujący

Docenione treści:
    97
    Miasto:
    Kraków
    najlepiej się śmiać nikt nie pomoże.Byłem w warsztacie z samymi pozytywnymi opiniami.Nieautoryzowany bmw i mini tylko te auta robią.Płyn mi wymienili na ate sl6.Sami powiedzieli,że było 2l przelane.Więc na bank było maszynowo i co maszyna nie wykryła nieszczelność?? jednym słowem wydałem 147zł a efekt taki sam jak przed wizytą i wymianą płynu.. nie licząc paliwa by tam prawie 100km dojechać

logan124 lubi to.
  11. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 111
    Miasto:
    turek
    trzeba było na reklamację wrócić. :)

winetoo i Lechtak lubią to.
  12. logan124

logan124 Początkujący

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    promóję mondryh
    Coś jest zepsute...

13. MilyOn222

MilyOn222 Początkujący

Docenione treści:
    97
    Miasto:
    Kraków
    chciałem spytać tomii76 czemu przez odpowietrznik zakręcony wydobywa się płyn?

logan124 lubi to.
  14. logan124

logan124 Początkujący

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    promóję mondryh
    bo jest besczelny

winetoo i toomii76 lubią to.
  15. kotoy

kotoy Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    153
    Miasto:
    Jabłonna Lacka
    Przeczytałem całego Twojego posta, żeby nie było . Jeżeli zrobiłeś odpowietrzanie DSC bez urządzenia do odpowietrzania to tylko pogorszyłeś temat. A przewody elastyczne nie były przypadkiem czymś zaciskane?

16. hiwat

hiwat Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    270
    Miasto:
    Tarnów
    nieterminowa wymiana płynu hamulcowego, przegrzany płyn, płyn wchłonął wodę (wymiana elastyków), zapowietrzenie układu hamulcowego (nieprofesjonalne odpowietrzanie) , zły montaż tłoczków, uszkodzona pompa hamulcowa, skok pedału hamulca..

17. s2ławek

s2ławek Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    lublin
    Trzeba zostawić auto w warsztacie na kilka dni opowiedzieć historję pokazać film i czekać cierpliwie na diagnozę oczywiście taki z istą d

18. chudson

chudson Bywalec

Docenione treści:
    124
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Najważniejsze pytanie. Zawiozłeś auto do warsztatu i powiedziałeś " wymienić płyn" czy "pedał jest miękki ,proszę naprawić " ??

19. logan124

logan124 Początkujący

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    promóję mondryh
    Rzaden warstat nie wyda ałta po wymianie płynu chamulcowego z mientkim pedałem.

toomii76 lubi to.
  20. Lechtak

Lechtak Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    222
    Miasto:
    Wrocław
    O!!! Boszzzz. Jeżeli w układzie jest powietrze, to oznacza ze układ jest NIESZCZELNY! Są metody diagnostyczne, lokalizacji migracji powietrza do układu.
    Oddaj auto do specjalisty, opowiedz swoja historie. Zapłacisz za diagnostykę 100-200 zł + części + naprawa i będziesz goły ale wesoły .

toomii76 lubi to.