• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

A4 b6 1.8t bfb

OskarA4

Nowy
Punktów
0
Witam mam problem z silnikiem 1.8t bfb cały czas mi wypada zapłon na 1wszym cylindrze nawet po wymianie swiec na ngk pfr6q laser Platinum i nowe cewki czasami nie zawsze auto odpala na 3 cylindry po 10s wszystko jest ok .... dziś zaczol przerywać i mrugal check i znów wypadanie zapłonu komprecha zmierzoną i jest po 13.5na 1wszym i 4 cylindrze i po 12.5na 2 i 3 cylindrze czy może być uwalony sterownik że upala cewkę cały czas na 1wszym cylindrze??? Choć normalnie się z nim łącze i sprawdzam błędy z różnych grup proszę o jakieś porady dzieje się to w, audi a4 b6 1.8t bfb

Radmor

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
371
Może to również
Witam mam problem z silnikiem 1.8t bfb cały czas mi wypada zapłon na 1wszym cylindrze nawet po wymianie swiec na ngk pfr6q laser Platinum i nowe cewki czasami nie zawsze auto odpala na 3 cylindry po 10s wszystko jest ok .... dziś zaczol przerywać i mrugal check i znów wypadanie zapłonu komprecha zmierzoną i jest po 13.5na 1wszym i 4 cylindrze i po 12.5na 2 i 3 cylindrze czy może być uwalony sterownik że upala cewkę cały czas na 1wszym cylindrze??? Choć normalnie się z nim łącze i sprawdzam błędy z różnych grup proszę o jakieś porady dzieje się to w, audi a4 b6 1.8t bfb
Kompresja jest OK ! Może być uszkodzony sterownik ... dość realne >>uszkodzona uszczelka pod głowicą ( minimalny napływ płynu do komory spalania ...w następstwie tego w trakcie rozruchu zarzuca świecę ) .Wypada zajrzeć do środka cylindra jak Kolega blayders napisał !

Do góry Bottom