• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

A4 B6 1.9tdi avf 130km nie odpala

czkawka

Nowy
Punktów
0
Witam pisze u was bo forum a4 chyba umiera :p . Opisze problem od początku:
Na początku miesiąca zrobiłem trasę ~100km, samochód chodził normalnie, a na drugi dzień już nie odpalił. Rozrusznik kręci na maksa i nic. Sprawdziłem:
Błędów NIE MA
Klapka gasząca działa
Pompa z baku podaje paliwo przez filter
Czujnik wału po odpięciu pokazał błąd, czyli działa
Próbowałem odpalić po zaciśnięciu powrotu z pompowtrysków jak na filmie z YT "Dlaczego 1.9tdi na pompowtryskiwaczach nie odpala? Dlaczego diesel długo kręci?" i też nic
Po odpaleniu na plaka przez kilka dni palił normalnie, aż do potwórki to założyłem filterek zwrotny między filtrem a pompa tandemową. I to samo z tydzień odpalał bez problemu. Trzy dni temu powtórka nie odpalił tzn. już chciał załapać i koniec tylko kręci. Dziś obejrzałem pompe tandemowa jest czysta i jak nowa w dodatku założył ktoś Bosh-a v200 czyli niby najlepszą.
Zrobiłem logi statyczne oto one:

001
003
004
011
013
018
023
Pod 007 sprawdziłem temperature na zimnym i jest podobna co na dworze. I dodam że jak odpalę na plaka to później odpala bez problemu.
Myślę że zostały jedynie uszczelki od pompowtrysków... może macie jeszcze jakiś pomysł ?

czkawka

Nowy
Punktów
0
Dobrego mechanika do diesla u mnie nie ma, chyba że szukasz wróżbity co wymienia wszystko po kolei. Mam zamiar wymienić oringi na pompkach, tylko zastanawia mnie jeszcze czujnik wału g28 bo :
teraz auto stoi kilka dni i oczywiście nie pali, ale z tydzień temu zmieniłem profilaktycznie filtr paliwa i odpaliłem na plaka, przejechałem z 1,5km postał z 20 min i ledwo odpalił. Po 300metrach zgasł na rondzie, ale że sie toczył to go odpaliłem i wywaliło własnie błąd g28 wału. Wrociłem do domu usunąłem błąd i odpalał od strzała, a na drugi dzien rano juz nie pali.

Do góry Bottom