• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

A8 D2 4.2 problem przy kupnie ,potrzeba porada

Marczyk

Gaduła
Punktów
2
Witam dzisiaj oglądałem a8 d2 po lifcie silnik 4.2 310km . Autko mi się ogólnie spodobało poza jedną poważną sprawą było zimne jak przyjechałem więc fajnie bo można było usłyszeć czy nastawników nie słychać ,odpalił ładnie nie było słychać napinaczy ,natomiast chodził od razu nierówno ,silnikiem trochę rzucało i od razu słychać było pukanie/stukanie ale nie metaliczne bardziej takie głuche jakby pukać w puszkę filtra powietrza takie rytmiczne dudnienie pierwszy Raz takie coś słyszałem , słychać to było z lewej strony stojąc przodem do auta przykładałem ucho ale moim zdaniem te dudnienie szło w wydech na zimnym silniku było to słychać mocno gdy się trochę rozgrzał to już mniej aczkolwiek cały czas przy dodaniu gazu nie zwiększało się na pewno odma była do wymiany bo piszczała a jak odkręciłem korek wlewu oleju to ssało bardzo i wtedy już całkiem piszczała jestem w kropce bo auto mi się podoba całe wyposażenie działa zadbane tylko te pukanie... Właściciel mówi że nie wie co to jest on nim jeździ nie ma problemu ,ale to jest takie gadanie co myślicie ,chyba ,że ktoś jest z dolnośląskiego i mógłby podjechać jeszcze raz ze mną :) dzięki z góry
Automatyczne połączenie postów:

Aha nie dopisałem jak się troszkę rozgrzał to już nie rzucało silnikiem chodził w miarę równo ,ale pukanie było ciągle tylko ucichlo w porównaniu z zimnym

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
365
stać cię na silnik o pojemności ponad 4 litry a nie masz kasy na podjechanie do warsztatu i sprawdzenie tego?
Mood What GIF by NBC

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2710
Miasto
PZ
stać cię na silnik o pojemności ponad 4 litry a nie masz kasy na podjechanie do warsztatu i sprawdzenie tego?
Mood What GIF by NBC
Ma napięty budżet, kupi auto a później co niedziela będzie się modlić żeby nic się nie spierdoliło, oczywiście zamiast 95tki w użyciu będzie podtlenek LPG, OC wykupi najtańsze z oferty motobiedy + 150 zeta keszbeku i git, szacun na dzielni +10

Marczyk

Gaduła
Punktów
2
Co wy gadacie panowie miałem już identyczna D2 wiem,że jest drogie w utrzymaniu problem w tym że to znajduje się w dziurze i promieniu 40km ani jednego warsztatu tzn pewnie są gdzieś na garażach ,ale jest problem

Do góry Bottom