1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Akumulatorowy klucz udarowy

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Marcelinho93, 9-01 19.

1. Marcelinho93

Marcelinho93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam Panowie ktoś z was używa jakiegoś klucza akumulatorowego na codzień i może się podzielić informacjami i firma jaka polecacie? Bo jestem przed zakupem takiego klucza tylko co wybrać, będzie używany do dokręcania kół, śrub zawieszenia ogólnie do mechaniki

2. Backdraft

Backdraft Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam. DEWALT model jak poniżej.Używam do odkrecania śrub kół, przy wymianie rozrządu (śruby centralne wału korbowego) dodatkowo połączenia śrubowe w zawieszeniu (wahacze,łączniki,śruby piast,śruby przegubów napędowych) Jeszcze mnie te klucze nie zawiodły.Cena za obydwa z bateriami i ładowarka nie jest mała ale nie żałuję bo nie ma rzeczy dobrych i tanich.Dodatkowo 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta

DCF899P2 950Nm
    DCF880N

3. Marcelinho93

Docenione treści:
    0
    A jak ten klucz wygląda gabarytowo? Bo też nie chce zbyt dużego i ciężkiego klucza

4. Backdraft

Backdraft Nowy

Docenione treści:
    0
  5. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 409
    Miasto:
    turek
    Mam, używam drugi rok i potwierdzam, że warto.

6. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    875
    Miasto:
    Olsztyn
    Ja mam Milwaukee M18, petarda. Pracuję tym dwa lata i polecam. Żaden pneumat nie miał tyle mocy mimo , że katalogowo miały wyższy moment.

7. Marcelinho93

Docenione treści:
    0
    Możesz mi podać dokładny numer twojego klucza bo nie ukrywając też myślałem o tej firmie.
    Bo ja patrzalem po tym modelu M18 FMTIWF12

A co sądzicie o ryobi markietowki?

Ostatnio edytowano: 10-01 19
  8. Kamilgti88

Kamilgti88 Początkujący

Docenione treści:
    8
    Ja używam ryobi chińczyka za niecalego kafla i daje radę do tego co potrzebuje

Załączone pliki:

9. michal1978wlkp

michal1978wlkp Nowy

Docenione treści:
    1
    dewalt jest dobry ale to mocowanie baterii się wyrabia wyciera po 1.5 roku roboty trochę już mocno ta bateria lata -ta gwarancja 5 lat to chyba taki kit. milwakuee jest drogi ale warty zakupu

10. slaweuszek

slaweuszek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    146
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Kupiłem Dewalt'a dwa miesiące temu, zarejestowałem na stronie producenta i mam 3 lata gwarancji. Może kiedyś było 5 lat.

toomii76 lubi to.
  11. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    78
  12. Backdraft

Backdraft Nowy

Docenione treści:
    0
    U mnie nie nie ma problemu z ,,wyrabianiem się ,, mocowania baterii :) Nie raz zmieniam baterię i wymieniam ją pomiędzy narzędziami.Denerwuje mnie tylko przełącznik obrotów lewo /prawo bo lubi się przez omyłkę przestawić.Co do 5 lat gwarancji to nie wiem z czego wynika opinia osób że to ściema.Jest na to dowód że się zepsuło w 5 roku użytkowania i nie uznali gwarancji?Przed zakupem oglądałem konkurenta firmy DEWALT czyli MILWAKUEE. Miałem obydwa narzędzia w dłoni .Obydwa PRC .20 V z firmy DEWALT wychodzi chyba na USA. Taka sama moc i parametry więc moim zdaniem po co płacić więcej za to samo.Ale wybór należy do osoby kupującej.Ja osobiście polecam i nie narzekam na mój zestaw DEWALT
    Mój zestaw DCF899P2 , DCG405N , DCD791NT ,DCF880N

Osobiście wyznaję pogląd ,,kup raz a dobrze - kupowanie tanio narzędzi specjalistycznych bez renomy to podwójny wydatek,, Mnie nie stać na częste wydawanie pieniędzy na te same narzędzia więc biorę coś pewnego i sprawdzonego.Tutaj nie ma kompromisu dylematu czy klucz oczkowy o rozmiarze 8 za 25 zł czy za 23 zł.Dla mnie ta cena zestawu który posiadam o czymś świadczy i to się potwierdziło w praktyce:)
    Mam nadzieję że pomogłem w tej kwestii.Decyzja należy do Ciebie :)

13. Corel

Corel Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Świdnica
    Korzystam z mmilwakuee, ale z nieorginalną baterią i bez szału, z tym że w porównaniu to tego co wrzucił link Norbert K to niebo a ziemia... Ja osobiście używam do dokręcania bo na odkręcanie to się nie bardzo nadaje bynajmniej ten mój model. A w sumie nie pamiętam nawet jaki mam :p

14. Backdraft

Backdraft Nowy

Docenione treści:
    0
    Zobacz parametry pomiędzy tym co podałem i co używam - a tym graphite.To przepaść!!!!!! która nie podlega dyskusji

Ja kupowałem w kwietniu 2017 :) 4 narzędzia i wszystkie na 5 lat.Mogła być wtedy promocja:)

Ja używam do odkręcania z uwagi na kręgosłup po operacji i nie chcę się siłować z przedłużkami i rurami.

15. Corel

Corel Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Świdnica
    Mój nie ma mocy w lewą strone. Za to mam konkretnego pneumata i odkręca :D

16. Backdraft

Backdraft Nowy

Docenione treści:
    0
    Teraz mowa o elektrycznych:).Jak potrzeba to używam pneumatycznego klucza mały FORCH i duży na 1/2 lub HAZET na 3/4:)

17. pcemo

pcemo Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    dolnośląskie
    Ja polecam ryobi tylko musi być duza bateria, wiadomo z Milwaukee sie nie równa, ale i cena jest inna.

18. Marcelinho93

Docenione treści:
    0
    Prawdopodobnie padnie na
    DeWalt DCF899P2
    Chyba że znajdę coś trochę mniejszego gabarytowo i o podobnych parametrach

19. Backdraft

Backdraft Nowy

Docenione treści:
    0
    W tych parametrach mniejszego nic nie znajdziesz.Wiem co mówię bo dużooooo szukałem przed zakupem mojego zestawu