• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Alfa 156 1.6 TS - Zimny silnik, faluje, brak mocy, dusi go gaz

Damian Hyundai

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Śląskie
Witam, na zimnym silniku są następujące objawy, obroty spadają poniżej 1tys po czym wzrastają do 1,5tys utrzymują się przez chwilę i spadają na 1tys, lub niżej, na wolnych jak dodam gazu to go dusi po czym wskakuje na 3-4 tys, przy ruszaniu jest zupełnie tak samo, jedynka - gaz do połowy - auto nie jedzie... a po sekundzie wystrzela jak z procy i obroty w zakresie 2,5-3tys. Dzieje się to tylko do chwili przysłowiowego "rozgrzania" silnika czy nie wiem tam czego bo wskazówka temperatury jest nadal w takim samym położeniu jak wcześniej czyli poniżej skali.
Rok temu - nowe kable, świece, przepływka, czujnik temp.
Dodam, ze na postoju na wolnych obrotach samochód ma objawy jak by przez chwilę nie palił na wszystkie cylindy po czym słychać tylko "CYK" i już normalnie pracuje.
Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ? Bo ruszanie o 6 rano tym samochodem przy -10 to jest porażka, w sumie to nawet nie musiało być -10 wystarczyło, że była jesień zimne poranki i już były objawy, tylko wtedy szybciej ustępowały a teraz muszę przejechać dobre pół km żeby nie było kangurków ze świateł.

Damian Hyundai

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Śląskie
Tak mam super pomysł, podjechać do warsztatu/serwisu na diagnostykę i ewentualną naprawę ;)
Byłem, diagnoza padła na krokowy, po zmianie krokowego pojechałem na adaptację przepustnicy itp, niby wszystko miało być dobrze a jednak na zimnym silniku samochód gaśnie i nie trzyma obrotów, tak jak by ssanie przestawało działać czy nie wiem jak to opisać.
Automatyczne połączenie postów:

Podgląd temp. silnika.
Prawidłowa, nawet na warsztacie sprawdzał i stwierdził, że samochód prawidłowo się rozgrzewa.

sulej013

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
192
Miasto
Xxx
Wcześniej falował teraz gaśnie... No fachura... :facepalm:wiec napisze jak wyżej... Daj komuś kto się zna na samochodach...

Damian Hyundai

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Śląskie
Zaraz po uruchomieniu silnik faluje między 1,5 a 1 tys po czym nagle spada w dół i gaśnie, przy drugim uruchomieniu problem ustaje na tyle, że silnik nie gaśnie lecz jak by wypadały zapłony i czasem strzela ale pracuje cały czas, gdy dodam gazu to objawy są takie same jak opisywałem na początku, dusi się a naglę wchodzi na obroty powyżej 3,5 tys to też w zależności ile gazu się doda.

Zmień warsztat.
Fajne forum mechaników, co druga odpowiedź odsyła mnie do warsztatu, to może ja do któregoś z was przyjadę ? Który ze śląska ?.

Wcześniej falował teraz gaśnie... No fachura... :facepalm:wiec napisze jak wyżej... Daj komuś kto się zna na samochodach...
właściwie to nie wiem po co się wypowiadasz, skoro taka odpowiedź nie wnosi nic konkretnego do tematu a jedynie nabijasz sobie posty.
Każdy orze jak morze widocznie :)

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom