• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

amortyzatory tylne hydrauliczne peugeot 3008

Marzanka

Początkujący
Punktów
0
Witam serdecznie
Czy ktoś z Państwa miał problem z amortyzatorami hydraulicznymi w PEUGEOT 3008? Autko z 2010 roku, czy można zamienić na "zwykłe"? Może ktoś to już robił i pomoże troszeczkę, bo nowe niestety baardzo drogie :(

voodo

SuperMechanior
Punktów
184

lalek

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
109
Miasto
Jukei
Witam serdecznie
Czy ktoś z Państwa miał problem z amortyzatorami hydraulicznymi w PEUGEOT 3008? Autko z 2010 roku, czy można zamienić na "zwykłe"? Może ktoś to już robił i pomoże troszeczkę, bo nowe niestety baardzo drogie :(
Jest drogie, dlatego ze trzeba kupic i wymienic caly system, nie ma w oficjalnej sprzedazy poszczegolnych nowych elementow - tak zostalo to zaprojektowane i wymyslone przez firme Yamaha.
W takim aucie z silnikiem 2.0 system dynamic roll control (bo tak sie to nazywa) byl montowany zawsze, w autach z silnikami 1.6 - opcjonalnie.
Nie wiem jaki silnik jest w tym aucie ani z jakiego kraju pochodzi oryginalnie ten samochod, ale tak czy inaczej najlepiej jest szukac "zwyklych" zamiennikow jak do wersji 1.6 z silnikiem benzynowym. Oczywiscie system DRC musi zostac zdemontowany, ale plus tego jest taki ze nie ma tam zadnej elektroniki, wiec samochod i tak tego nie rozpozna.

Marzanka

Początkujący
Punktów
0
Jest drogie, dlatego ze trzeba kupic i wymienic caly system, nie ma w oficjalnej sprzedazy poszczegolnych nowych elementow - tak zostalo to zaprojektowane i wymyslone przez firme Yamaha.
W takim aucie z silnikiem 2.0 system dynamic roll control (bo tak sie to nazywa) byl montowany zawsze, w autach z silnikami 1.6 - opcjonalnie.
Nie wiem jaki silnik jest w tym aucie ani z jakiego kraju pochodzi oryginalnie ten samochod, ale tak czy inaczej najlepiej jest szukac "zwyklych" zamiennikow jak do wersji 1.6 z silnikiem benzynowym. Oczywiscie system DRC musi zostac zdemontowany, ale plus tego jest taki ze nie ma tam zadnej elektroniki, wiec samochod i tak tego nie rozpozna.
Dziękuję bardzo za odpowiedź
Moje autko to 1,6 benzyna 156 KM i pochodzi z Francji
Pozdrawiam serdecznie

lalek

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
109
Miasto
Jukei
Dzis dopytalem i tak: DRC bylo montowane rowniez w kazdym 1.6 THP, czyli takim silniku jak u Ciebie. A wiec wychodzi, ze ten system byl na stale w dwoch najmocniejszych i najbogatszych dostepnych wersjach, a w tych slabszych - tak jak pisalem wczesniej - opcjonalnie.
W takim razie skoro producent auta nie przewidzial, ze tego systemu ma w tej wersji nie byc pozostaje pytanie co z ubezpieczeniem samochodu lub ogolna jego legalnoscia i dopuszczeniem do ruchu - czulem sie w obowiazku o tym napisac, wiec napisalem.
Rowniez pozdrawiam.

Marzanka

Początkujący
Punktów
0
Witam serdecznie
Niestety w moim autku muszą być amortyzatory oryginalne, więc niestety "płać i płacz" :-(

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
759
Miasto
Centrum Kraju
Zależy czy na belce są wyrechane tuleje to można by było wymienić ale cała belkę? Chyba nie było by potrzeby .. co do amorów jak już komplet to komplet ..

Marzanka

Początkujący
Punktów
0
Zależy czy na belce są wyrechane tuleje to można by było wymienić ale cała belkę? Chyba nie było by potrzeby .. co do amorów jak już komplet to komplet ..
Pytam, bo taką informację dostałam, ze jeśli chce wymienić amortyzatory hydrauliczne na 'zwykłe" musze wszystko wymienic, zwłaszcza, że mam dach panoramiczny

euroserwis8

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
67
Miasto
Piaski
Wymień na zwykłe. Robiłem to nie raz stałym klientom i nie zauważyli różnicy poza tą w portfelu.

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
759
Miasto
Centrum Kraju
W tych p.#####ch czasach ,różnica w portfelu bardzo się liczy ...

Marzanka

Początkujący
Punktów
0
Wymień na zwykłe. Robiłem to nie raz stałym klientom i nie zauważyli różnicy poza tą w portfelu.
Czy w peugocie 3008 też? Jeśli tak to na jakie? Na co zwrócić uwage bo juz normalnie zgłupiałam :(
Automatyczne połączenie postów:

W tych p.#####ch czasach ,różnica w portfelu bardzo się liczy ...
No niestety i dlatego szukam rozwiązania, tylko większosc speców zaleca wymianę na oryginały , nawet szukając po numerze vin nie ma zamienników

euroserwis8

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
67
Miasto
Piaski
3008, 2.0HDi kyb 345085 albo sachs 315 853. Tu nie ma za bardzo nad czym filozofować.

euroserwis8

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
67
Miasto
Piaski
Zaprowadź jakiemuś mechanikowi ( wystarczy średnio ogarnięty) i do południa Ci ogarnie.

Do góry Bottom