• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ananasy-czyli przypadki ktore nas zdziwily....

• Thread starter PogotowieSamochodoweUK
  • Rozpoczęty

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
276
Koparką naprawiona to H w ramach testu wybiere se pod kostkę.
Zdjęcie 1 rozjeb.... Dach. A dom widnieje w rejestrze zabytków
Zdjęcie 2 przyszedł właściciel inni wyrównał bo zem podwórko rozkur... Na amen

ja kiedyś dźwigiem samochodowym czy ta samobieżnym przyj#### w ścianę :D
duża baza sprzętu. a ja młody byłem i napalony, żeby odstawić na parking. powolutku, spokojnie, bo wielkie bydlę i nie pomyślałem, że pod samą ścianę nie podjadę. duszę gaz, puszczam sprzęgło a tu się tylko tynk sypie :eek: jakoś do głowy mi nie przyszło, że z przodu mam kilka metrów wystających szuflad

coś w podobnym stylu. oczywiście w pełnej skali :)

1652387985776.png

koparką też miałem okazję się pobawić kilka razy.
ze 20 lat miałem wtedy. fajnie było: jak operator zostawił nam ja do odkopywania rury. z kumplem prawie się nie pobiliśmy :D czas liczony ze stoperem w ręku: co 10 czy 15 minut zmiana. operator (tez kolega, razem pracowaliśmy, wódkę piliśmy razem, tylko miał dzieci w moim wieku...) siedział z boku, patrzył, cos podpowiedział czasami. nagle jak cos zazgrzytało to zbladł i zaczął krzyczeć, bo przypomniało mu się, że ta rura to była zasilająca gazem. przed stacją redukcyjną... :D

nazywaliśmy ją kaczucha. nie wiem czemu. sprzęt był wiekowy, starszy ode mnie jak pamiętam. ogromne luzy na sworzniach i łyżka latała po pół metra w każdą stronę :) ciekła na potęgę wszędzie i co chwilę coś tam puszczało w hydraulice. wystarczyło dosłownie tylko dotknąć kluczem złącze to zaczynało lecieć przy następnym bo się wzruszyło. i tak wymiana jednej uszczelki trwała cały dzień bo wymieniało się wszystko dookoła
1652388915549.png

Ostatnia edycja:

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1093
Miasto
Koszęcin
Za łebka były takie opowieści, że jak traktorzysta oraz pole to w jedną stronę jedno wino w drugą drugie. My z kuzynem wozili 360 tką zboże. 3 przyczepy. Kuzyn max 14 lat wydupil 2 winka. I trzeba było 50 metrów płota od nowa stawiać

ostryt4

SuperMechanior
Punktów
290
Miasto
Grimsby, czasem Białystok
Na moje ta blaszka się po prostu przewróci na bok
Zapewne zależne jest to od podłoża niemniej myślę że w większości przypadków robi robotę.
Automatyczne połączenie postów:

Na bazę jakoś dojechać trzeba :D

Załączniki

• FB_IMG_1652451528630.jpg
    FB_IMG_1652451528630.jpg
    22,7 KB · Wyświetleń: 64
Ostatnia edycja:

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
758
Miasto
Centrum Kraju
Potrzeba ...matką wynalazków..
A pomysł z tą blaszka dobre...jak by zrobił to z #8 czarnej i jeszcze podstawkę do tego dorobił żeby stabilnie stało to pomysł naprawdę dobry....w osobówce przydało by się do nakrętek od osi przegubów

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
276
dorobiona rzemieślniczo uszczelka :D ktoś był wcześniej, przede mną i założył takie cudo.
najlepszy był komentarz kolegi: "a co to k###a jest. z czego on to k###a dociął? z podpaski" :D

1652469074288.png

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
276
A co uszczelniała ?
no właśnie nie uszczelniała, bo pisałem, że ktoś był wcześniej. podobno kilka dni, na początku tygodnia.
cholera... zapomniałem napisać, że akurat to nie samochodowe klimaty.
rura z wodą w łazience. takie eleganckie, chromowane, błyszczące :D

nanab

SuperMechanior
Punktów
260
Miasto
Bydgoszcz
Przypomina mi się jak zabrakło mi w zestawie uszczelki od pokrywki ssania w kaszlu, to sobie dociąłem z kartonu po kablach zapłonowych :D Rok później sprzedałem silnik i jeździ pewnie do dzisiaj tak

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
276
Ja też wiele razy docinałem i nie było problemu.
Tylko raz było wesoło... Skrzynia biegów w fiacie. Do dziś pamiętam. Nie było na czas głównej uszczelki co spina dwie połówki obudowy. No to cyk, z kryngielitu dorobiliśmy na szybko. Po włożeniu biegi bardzo ciężko sie zmieniały. Okazało się, że ważna jest grubość uszczelki. Musiała być cieniutka jak oryginał. Oczywiście ponowne wyrzucenie skrzyni, rozpołowienie, skręcenie i wrzucenie do auta za darmo :d

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2614
Miasto
PZ
Ja też wiele razy docinałem i nie było problemu.
Tylko raz było wesoło... Skrzynia biegów w fiacie. Do dziś pamiętam. Nie było na czas głównej uszczelki co spina dwie połówki obudowy. No to cyk, z kryngielitu dorobiliśmy na szybko. Po włożeniu biegi bardzo ciężko sie zmieniały. Okazało się, że ważna jest grubość uszczelki. Musiała być cieniutka jak oryginał. Oczywiście ponowne wyrzucenie skrzyni, rozpołowienie, skręcenie i wrzucenie do auta za darmo :d
No ale z nikąd indziej byś się tego nie dowiedział ... A może jednak? :p na przykład z forum mechaników?

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1520
Miasto
Kaczory
Na zdjeciu widac super auto. Frajda z jazdy, mocny piec, dzwiek silnika powoduje ciarki na ciele, fotele wygodne jak przed telewizorem, komfort i elegancja w najlepszym wydaniu. Tak chodzi o mojego S-maxa z tylu :) a z przodu jakies slabe M5 Competition....

Załączniki

• received_1021625405128820.jpeg
    received_1021625405128820.jpeg
    383,6 KB · Wyświetleń: 56

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1093
Miasto
Koszęcin
Od dzisiaj rezygnuję z kurierów. Tylko pocztą. Na foto nowa Pani Listonoszka

Załączniki