1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Audi A3 1.8 Turbo Padło

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika dejajnik, 18-02 19.

1. dejajnik

dejajnik Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam w audi a3 1.8 turbo benzyna z gazem, padło turbo, a dokładnie uszkodziła się klapka od sztangi, miała też luz na wirniku. Postanowiłem je zregenerować. Firma mi je zregenerowała, która się tym zajmuje. Po założeniu, wyczyszczeniu dolotu inter curlera, wymianie oleju. turbina działała dokładnie 20 km jazdy po czym od strony wydechu ukręcił się wirnik. co było przyczyną ukręcenia się wirnika ? śruba wirnika turbiny od strony filtra powietrza , się poluzowała. Czy regeneracja turbo była nie własciwa? czy ja zrobiłem coś nie tak ?

2. wojtis94

wojtis94 Uczestnik

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    Warminsko maz.
    Brak smarowania, zatkany smok, przewód doprowadzający olej do turbo...

3. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 305
    Miasto:
    WWA
    Może to przez tego
    ...:p:D

leeroy15 lubi to.
  4. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    696
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    W ktorym miejscu ukrecil sie ten wiatrak?

5. dejajnik

dejajnik Nowy

Docenione treści:
    0
    od strony wydechu

olej leci przewodem który biegnie do turbiny sprawdzone

Załączone pliki:

6. Arnie67

Arnie67 Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Świdnica
    Rozebrales i firma się na Ciebie wypnie. Teraz to jesteś w czarnej dupie. Miałem taki przypadek nieustannie skrecony wirnik uznali reklamację ale już im nie wysyłam.

7. kamil03

kamil03 Uczestnik

Docenione treści:
    41
    Miasto:
    kraków
    pokaż koło kompresji z dwóch stron

8. baczo19

baczo19 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    chorzów
    Wyglada jakby na łożysku go złapało, źle zregenerowane? Przedupione są takie sytuacje

9. max77

max77 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gliwice
    Dla czego ten wałek ma kolory tęczy po 20km. No i ewidentnie samo się to nie stało coś go gwałtownie zatrzymało.

10. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 938
    Miasto:
    turek
    zatarcie jak byk. gwarancji nie uznają. i nie ma znaczenia czy ich wina, czy tego co montował.

pawel2406 lubi to.
  11. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 159
    Miasto:
    łódź
    a takie ładne było ,aż szkoda :(

12. dejajnik

dejajnik Nowy

Docenione treści:
    0
    Co było przyczyną zatarcia, zdjąłem misę panewki dobre smok czysty, przewód zasilający turbine w smarowanie drozny dziwna sprawa gdzie szukac przyczyny ? kto pomoze ?>

13. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 938
    Miasto:
    turek
    Może suchy start.

14. pawcar

pawcar Gaduła

Docenione treści:
    254
    Miasto:
    Bristol
    dlatego jeżeli nie mamy zaufanej firmy regenerującej turbiny trzeba się zabezpieczyć.
    Nie pytajcie skąd wiem ;)

Zdjęcia z zalania turbo przez przykręceniem zasilania oleju. pomiar ciśnienia oleju przy turbo, nowe filtry olej itp.
    Pomiar ciśnienia oleju w magistrali.

Jak znajdę reklamację to wkleję.

"
    Witam.

Turbina została dzisiaj zdemontowana przez mechanika. Turbina ewidentnie jest uszkodzona, wyrzuca olej gorącą stroną. Widoczne są uszkodzenia wirnika i obudowy od strony zimnej. Przed demontażem została przeprowadzona diagnostyka komputerowa, która wykluczyła niesprawności osprzętu turbiny, oraz samego silnika.

Turbina po zamontowaniu przejechała 280 km.

- Przewód spustowy turbiny jest drożny

- układ wydechowy jest drożny i sprawny

- po za montowaniu turbiny zostało sprawdzone ciśnienie oleju, które przy temperaturze roboczej silnika, oraz 2000 RPM wynosiło 2,5 Bar (minimalna wartość podana przez producenta to 2 Bary)

- Turbina była zamontowana zgodnie ze sztuką, więc tzw. suchy start nie wchodzi w grę.

- Cały dolot powietrza został dokładnie wymyty i osuszony

- Zostały wymieniony filtr powietrza i oleju wraz z olejem silnikowym wg zaleceń producenta.

Turbina zostanie wysłana jutro tj. 04,05,2017 do pana kurierem.

W załącznikach przesyłam zdjęcia oraz fakturę za regeneracji turbiny.

"

W odpowiedzi facet powiedział, że ok, ale gwarancji nie uznaje bo nie. Klient do niego zadzwonił bo był w dupie i powiedział, że montaż demontaż bierze na siebie, turbo odsyła do ponownej regeneracji - jeżeli jeszcze raz padnie następny telefon nie będzie już taki miły.

Facet bez wahania na to poszedł.

15. dejajnik

dejajnik Nowy

Docenione treści:
    0
    co to znaczy suchy start ?

16. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    575
    Miasto:
    Pogorzela
    To je takie coś ze masz suche i nima łoliwy do smarowania. Np. Jak turbo montujesz "suche" po regeneracji . To ono nie ma od razu smarowania. Kpw ?

Giemza i toomii76 lubią to.
  17. baczo19

baczo19 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    chorzów
    Zależy z kim współpracujesz. Mam turbiniarzy że zrobią na klapie za 5 paczek na chiniolu, ale to leci pod sprzedaż lub gdy klient chce i klepnie Ci szmate że takie chciał.

A sa tacy co weźmie kobel na zmiennej z grucha lub 1200 na elektroniku i masz 99% pewniaka z tym że musisz od klienta usłyszeć ze godzi sie na; wymiana intercoolera lub jego czyszczenie, wym. Oleju wraz z myciem miski i smoka, udroznienie przewodu zasilania turbo i usunięcia ew. Sitek, itd.. Jak chce wszytko prócz np. Chłodnicy to Ci to podpisuje i w momencie kiedy jakiś syf będzie w tym coolerze i sie wdupi z powrotem do turba masz szmate na to że tego nie chciał i to jest dupochron. Ale czasem bywa tak że od " dobrej współpracy " wymienia Ci za frajer bo robią na tobie dobra kase.. Ale wtedy sam musisz wiedzieć jak do sprawy podejść, Temat rzeka.

A poza tym dobry zakład daje strzykawke 5ml z olejem do zalania .. Kwestia mechanika haha

18. pawcar

pawcar Gaduła

Docenione treści:
    254
    Miasto:
    Bristol
    Strzykawka jest w każdym zestawie montażowym turbiny...

toomii76 lubi to.
  19. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 938
    Miasto:
    turek
    robisz turbo? masz sprawdzonego gościa co robi turbo?
    kupiłem po regeneracji od arl. bez zdania starego. 1200zł. po montażu leje na gorącą. dzwonię i jak zwykle to nie możliwe. ale biorą na gwarancji. niby wszystko ok, ale coś tam wymieniają. odsyłają do mnie. leży na strychu, bo się peniam sprzedać klientowi. masz kogoś pewnego, kto sprawdzi i da gwarant, to w poniedziałek wysyłam.

20. baczo19

baczo19 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    chorzów
    Autoexpert Radlin, poki co 4 lata współpracy i ani jednej rekla. A troche tego przerabiam, Turbo na melecie. Zawsze dzwonia z diagnoza i sie dopytuja co z autem było nie tak lub gdzie szukać przyczyny. Nigdy, przynajmniej nie mnie, noga się nie podwinęła