1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Audi A3 8P Nie otwierają się drzwi przednie pasażera

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika krzys1540, 11-01 19.

1. krzys1540

krzys1540 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,
    Mam problem w aucie AUDI A3 8P. Otóż na początku drzwi pasażera nie otwierały się od zewnątrz i zwyczajnie kierowca otwierał klamką od środka. Niestety teraz wydaje mi się że cięgno zamka mogło jakoś spaść bo niestety od środka również się nie otwiera (na klamce nie czuć lekkiego oporu jak poprzednio, teraz tylko sprężyna ją cofa) Macie jakieś pomysły jak otworzyć drzwi ? Lub jak dostać się do tego cięgna w sposób nie rysowania tapicerki w aucie ?

Z góry dziękuję za pomoc :D

2. nieldos

nieldos Bywalec

Docenione treści:
    103
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    A czemu nie probowałeś tego naprawić póki się otwierały chociaż z jednej strony?

WOODOO i toomii76 lubią to.
  3. Dami2416

Dami2416 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Sandomierz
    Ciegno nic Ci nie da. Trzeba zdjac delikatnir tapicerkę i "rozdlubac" zamek.

winetoo lubi to.
  4. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 073
    Miasto:
    WWA
    Musisz się skupić jak Neo giphy (4).gif i giphy (5).gif :D pamiętaj to wszystko to tylko matrix...:bored:

dimitriew, nieldos oraz toomii76 lubią to.
  5. krzys1540

krzys1540 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miałem to naprawić. Auto wyprowadziłem otworzyłem drzwi, zamknąłem na chwilkę i już się nie otworzyły. Otwierały się od strony wewnętrznej teraz niestety już z żadnej strony.

Zdjąć tapicerkę to będzie ciężki temat zwłaszcza ze na samym dole są dwie śruby do których nie mam dojścia przy zamkniętych drzwiach. Sądzisz ze będzie trzeba zakupić nowy zamek ?

Macie jakiś sprawdzony sposób jak otworzyć te drzwi ? Jutro spróbuje lekko podważyć boczek z samej góry ale wątpię ze to mi coś da. Za dużo elementów nakłada się na siebie żeby to dobrze podsadzic i mieć dobry dostep. Chociaż byle się drzwi otworzyły dalej będzie można próbować coś działać.

Dzięki spróbuje hehe

6. komar200

komar200 SuperMechanior

Docenione treści:
    701
    Miasto:
    grudziadz
    Zanim wyrwiesz chwasta rozbierz słupek środkowy ,tam masz dojście do wiązki dzwi może kabelki psocą.
    Poprawiłem przepraszam ,tapicerkę z tych dzwi rozbierzesz bez problemu tylko fotel wyrwij żeby nie sypać kur....mi ;)

Ostatnio edytowano: 12-01 19
  7. Diagbox10

Diagbox10 SuperMechanior

Docenione treści:
    503
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Masz przesrane chlopie. Pol dnia prułem zamek tylny w fabii kiedys. Zablokowal sie na amen. Jak ci nie pomoze podawanie duzego pradu na kable od centralnego jak ci insekt radzi to szukaj nowej tapicerki. A nawiasem mowiac moze twoja A trojka jest coupe i nie ma tylnych drzwi?

8. krzys1540

krzys1540 Nowy

Docenione treści:
    0
    Dziś postaram się spróbować coś działać w tym temacie po części nie otwieranie się drzwi ze strony zewnętrznej obstawiałem jako elektryka ale może się myliłem.

5 drzwi o tyle plus zrobię to do pisał komar może akurat tam coś zadziała

9. komar200

komar200 SuperMechanior

Docenione treści:
    701
    Miasto:
    grudziadz
    Nie ,poprawiłem posta przepraszam nie rozbierają słupka miałem na myśli dzwi tylne ,tą tapicerkę przednich rozbierzesz bez uszkadzania tylko trochę gimnastyki i najlepiej fotel wyjąć.

10. winetoo

winetoo Gaduła

Docenione treści:
    428
    Miasto:
    Radom
    Do wiązki przednich też powinien się dobrać, trochę tam niewygodnie ale jak fotel usunie to da radę. Choć ja myślę że to nic nie da chyba że któryś kabel się ułamał.

11. slaweuszek

slaweuszek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    147
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Co mu da dostanie się do wiązki, skoro te drzwi nie otwierają się mechanicznie ? Tam jest problem z linką która otwiera drzwi a nie z zaryglowanym zamkiem.

12. mazi0000

mazi0000 Uczestnik

Docenione treści:
    19
    Miasto:
    Katowice
    Otwórz tylne drzwi i zobacz czy widać śrubę od zamka. Jak widać to spróbuj ją wykręcić , a potem przez otwór po śrubę w zamku wsadz np śrubokręt lub drut z amortyzatora, jak jest nowy amortyzator to tłok jest zabezpieczony drutem żeby się nie wysunął. Ruszaj tym drutem w każdą stronę. W Octavi mi się udało.

13. winetoo

winetoo Gaduła

Docenione treści:
    428
    Miasto:
    Radom
    Jesteś wróżbitą czy jasnowidzem?:bored: Nie raz miałem takie sytuacje że zamek zakleszczał się na centralzamku i trza było rozpiepszyć plastikpuszke żeby póścił, oczywiście nie jestem tego pewien bo jam nie jasnowidz:). Jak od środka ciągniesz za klamkę i mocno ona sprężynuje to zakleszczony i nic nie poradzi, trza próć tapicerkę, ale jeśli klamka pracuje lekko to faktycznie może być linka zerwana lub spadnięta ale wtedy też boczek do zrzucenia.

14. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    215
    Miasto:
    Pomorskie
    Ile to już aut było z padniętymi zamkami których tapicerki "nie da się" zdjąć. Wszystko się da. Chociażby odgiąć od góry żeby drutami się bawić. Odrobina cierpliwości, odpowiednie narzędzia i duuuuzo "urew" puszczonych w eter i się uda :D

Aczkolwiek muszę przyznać, że już raz zdejmowalismy tylne drzwi w touaregu, żeby ciąć ten "uchwyt" na ktorym zapina się zamek. Ale jakoś w końcu ktoś miał szczęście i udało się drutem otworzyć... w ostatniej chwili, bo już sprzęt do cięcia rozwijałem :)

15. komar200

komar200 SuperMechanior

Docenione treści:
    701
    Miasto:
    grudziadz
    Wystarczy że boczek ściągnie i dostanie się do zamka

16. Diagbox10

Diagbox10 SuperMechanior

Docenione treści:
    503
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Uda mu sie ?

krzys1540 lubi to.
  17. komar200

komar200 SuperMechanior

Docenione treści:
    701
    Miasto:
    grudziadz
    Na pewno;)

18. slaweuszek

slaweuszek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    147
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Zawsze się udaje - pytanie, ile będzie zniszczeń
    A tak na poważnie, trzeba do tego podejść na spokojnie i powinno się udać, choć nie zawsze AUTO CHCE Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ.

19. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 412
    Miasto:
    turek
    a jak nie, to po straż dzwonić, chłopaki otworzą bez problemu.

20. Diagbox10

Diagbox10 SuperMechanior

Docenione treści:
    503
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Swoje to sie robi na spokojnie i dlugo. A kto zaplaci za caly dzien rzezbienia w gownie. Lepiej od razu powiedziec szukaj boczku.

Fajne małogówno platne zajecie

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. jak rozbuera sie drzwi w audi a3