• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Audi a4 b5 1.8 ADR, automat DMU czterobiegowa

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2673
Miasto
PZ
Cześć wszystkim znawcom tematu skrzyń biegów :) zakupiłem sobie trzecie audi za 1000 cebulionów i tak się zastanawiam co z nim zrobić, problemem jest oczywiście skrzynia biegów, auto ma przejechane prawdopodobnie 144000 km i wydaje się to być prawdopodobny przebieg, nie znam się na automatach, zawsze przed nimi się broniłem jak mogłem ale powiem wam że to całkiem fajne autko, jechałem nim 90 kilometrów od sprzedającego i gdyby wszystko było ok to bym zarejestrował, zrobił serwis i bym jeździł no ale do rzeczy, jak auto jest całkiem zimne to objaw jest taki że wrzucam D i auto powinno samo zacząć jechać do przodu bez dodania gazu nieprawdaż? Ale tak nie jest, jak stoi na prostej drodze, z włączonym D to robi kangurki :) czyli chwilę nic się nie dzieje, po chwili pociągnie do przodu i puści, pociągnie i puści, jak ruszę to jest podobnie trzeba dodać gazu żeby jechało i jakoś jedzie, jak się rozgrzeje to jest trochę lepiej ale szału nie ma, nie wydaje mi się żeby skrzynia się ślizgała bo ciągnie całkiem ładnie w trasie, jeśli o jazdę do tyłu to jest git majonez :D ciągnie od dołu jak głupie, poziom oleju w skrzyni wydaje się być ok, kolor brązowy, ch... wie czy tam powinien być olej czerwony czy żółty ??? Nie wiem czy śmierdzi spalenizną, muszę pokazać jakiemuś mechanikowi bo dla mnie nie śmierdzi, zamierzam wymienić olej i filtr ale nie wiem jaki zalać?
Taki jak trzeba czy najtańszy atf żeby sprawdzić czy coś się poprawi? Wiem że żółty jest gęściejszy od czerwonego ale ten co mam jest brązowy także:bored:...
Vin samochodu - WAUZZZ8DZVA147442
Co o tym myślicie? Ogólnie to auto kosztowało śrubki i nie będzie mi przykro jeśli nie będzie jeździć, ma bardzo ładne wnętrze, działający nabity klimatronik, silnik chodzi jak Szwajcar także najwyżej zrobię z niego sobie bazę części zamiennych i narzędzi ale jazda automatem mi się spodobała :hungry:

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2673
Miasto
PZ
vcds pokazuje mi
vag nr. 01N927733BL
component AG4 getriebe 01N 3434

Encore

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
381
Arni sie tak rozpisaleś, że w połowie odpuściłem :)

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
771
Miasto
Centrum Kraju
Cześć arni .ponoć ci co całe życie jeździli manualami a przejechali się automatem to już nie wracali do manualu...jeździłem. Automatem tu w około komina i raz na Niemcy ....kuźwa to cały czas dupa mi się trzęsła i cału drogę rozmyślałem czy się zaraz coś nie spier....Oli.
A tak na uboczu...można przełożyć skrzynie? Np. jest automat wkładam manualna i jeżdżę ...tak to dziala?

gtszudi

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
816
Miasto
Pruszcz Gdański
Sprzeglo skrzynia linki wybierak pedaly i kodowanie i jest przekładka. Ja osobiście manuali już nie uznaje.

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
771
Miasto
Centrum Kraju
Nie no tak ..to z automatem jest wygoda..ale nie ma to jak manual..w auto.to trochę tak nudno.

Encore

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
381
Jeździłem automatem i manual. Dla mnie tylko manual, na automacie zasnąłbym w trasie, muszę czuć w nogach i rękach. A nie hamulec i gaz a potem....

CnLlDC_XgAEL54n.jpg

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2673
Miasto
PZ
Arni sie tak rozpisaleś, że w połowie odpuściłem :)
Wcale się nie dziwię, ja też odpuszczam takie tematy :) poprostu pytałem jaki olej nalać do skrzyni
Automatyczne połączenie postów:

Cześć arni .ponoć ci co całe życie jeździli manualami a przejechali się automatem to już nie wracali do manualu...jeździłem. Automatem tu w około komina i raz na Niemcy ....kuźwa to cały czas dupa mi się trzęsła i cału drogę rozmyślałem czy się zaraz coś nie spier....Oli.
A tak na uboczu...można przełożyć skrzynie? Np. jest automat wkładam manualna i jeżdżę ...tak to dziala?
Wszystko można

Zimoon

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
717
Miasto
Gdańsk
Ja lubię automaty. Nie lubię fachowców od automatów a niestety jedno z drugim jest powiązane...

Bez wycieczek osobistych oczywiście;]

W140

SuperMechanior
Punktów
12
Miasto
Wyszków
Jedyny minus że mały silnik plus automat to wcale nie jedzie, przy tej mocy ten automat powinien jeszcze jeździć długie lata

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2673
Miasto
PZ
Sprzeglo skrzynia linki wybierak pedaly i kodowanie i jest przekładka. Ja osobiście manuali już nie uznaje.
A powiedz mi jeszcze, jak spuszcze olej to trzeba pozuzowac śruby od mechatroniki żeby więcej zleciało, mogę to wyjąć i umyć czy raczej nie poradzę sobie z tym?

Do góry Bottom