• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Audi A4 B6 2002r 1.9TDI 130KM AWX

drdala

Bywalec
Punktów
0
Witam mam taki problem z audi a4 b6 1.9TDi 130KM 2002r AWX - od kilku dni samochód zaczął mi słabiej zapalać tzn. zaraz po odpaleniu tak jakby się dusił się i przez 2-4 sek. chodził tak jak byłby przyduszony i nawet bo dociśnięciu pedała gazu dochodził do 2-2,5 tys obrotów. Po około 4 sek. Odpalał i już wszystko było ok.
Dziś rano podczas odpalania uruchamiał się tak jakby nie na wszystkich cylindrach( nie znam się ale takie mam wrażenie ponieważ bardzo trzęsło samochodem) po 5 próbie udało się odpalić, pojechałem do pracy po 8 godzinach ładnie odpalił wracając do domu pokazała się kontrolka od ESP i zaczęło trząść samochodem lekko i po chwili coraz mocniej. Wyłączyłem włączyłem samochód na kilometr lub 2 było dobrze i po chwili znowu zapaliła się kontrolka od ESP ale teraz już tak mocno nie trzęsło samochodem, wróciłem do domu zrobiłem VAGiem Auto-log (kontrolka od ESP cały czas się paliła bo specjalnie nie wyłączałem samochodu żeby błąd nie zniknął) log wrzucę niżej. Wyłączyłem samochód po 4 godzinach chciałem wyjechać z domu a tu auto w ogóle nie chce zapalić, rozrusznik kręci ładnie, Akumulator mam dobry. Nie wiem co się stało. Na co stawiacie ? Co mogło się stać?
Zapomniałem jeszcze dodać że jak przekręcę stacyjkę to pali się kontrolka od ESP a podczas próby odpalenia (kręcenia rozrusznikiem) świeci się kontrolka od ABS. Martwi mnie to że ostatnio już 2 razy po dłuższym kręceniu rozrusznikiem (10-15 sek) pokazała się na komputerze duża konewka od oleju z której kapał olej. Przepraszam za moje tłumaczenie ale staram się żebyście dokładnie wiedzieli o co chodzi.
oto log który zrobiłem jak ostatni raz samochód był odpalony i świeciła się kontrolka od ESP czyli błąd nie był zresetowany wyłączeniem zapłonu.

a tu log który zrobiłem już niestety na tylko przekręconym zapłonie bo samochód już nie odpalał:(

a oto bloki które robiłem kilka tygodni temu gry tylko zaczęła pokazywać się kontrolka od ESP i zaczynało trząść samochodem:
logi zrobione z uruchomionym silnikiem

a tu ostatnie bloki ale niestety już tylko na przekręconym zapłonie bo samochód już nie odpalał:( -

trebor70

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
395
Miasto
lubelskie
Na początek zdejmij wtyczkę z przepływomierza lub go podmień i wtedy spróbuj zapalić bo wygląda że jest uwalony. A na przyszłość logi robi się troszkę inaczej.
Wchodzisz w blok pomiarowy na zapłonie wybierasz bloki jakie chcesz logować np: oo1, 003, 004 wciskasz przycisk LOG i start i w tym czasie czy to na biegu jałowy czy to w czasie jazdy robi się zapis na zakończenie wciskasz koniec i zapisuje log który otwierasz w arkuszu kalkulacyjnym.
np: taki znalazłem w necie nie sugeruj się danymi - http://obrazki.elektroda.net/81_1206446357.jpg

drdala

Bywalec
Punktów
0
ok dzięki, a gdybym chciał sprawdzić czy podaje paliwo na pompki podczas kręcenia to jak to zrobić przy pomocy vaga np.?
aha a co do tej wtyczki to możesz mnie naprowadzić gdzie ona się znajduje?

drdala

Bywalec
Punktów
0
znalazłem jeszcze jeden log który zrobiłem niedawno jak wyskoczyła kontrolka od ESP
17994 - Engine Mount Solenoid Valves (N144) / (N145), Short to Plus
17678 - PD Unit Injector: Cylinder 4 (N243), Regulation Range Exceeded
17664 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62), Open or Short to Plus
17669 - PD Unit Injector: Cylinder 1 (N240), Regulation Range Exceeded
17672 - PD Unit Injector: Cylinder 2 (N241), Regulation Range Exceeded
mówi coś wam to więcej co mogło się stać?

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2618
Miasto
PZ
dużo tego może jakaś wtyczka na silniku nie kontaktuje, nie wiem czy tam jest taka duża wtyczka która rozłącza cały silnik poszukaj

D

dekster

znalazłem jeszcze jeden log który zrobiłem niedawno jak wyskoczyła kontrolka od ESP
17994 - Engine Mount Solenoid Valves (N144) / (N145), Short to Plus
17678 - PD Unit Injector: Cylinder 4 (N243), Regulation Range Exceeded
17664 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62), Open or Short to Plus
17669 - PD Unit Injector: Cylinder 1 (N240), Regulation Range Exceeded
17672 - PD Unit Injector: Cylinder 2 (N241), Regulation Range Exceeded
mówi coś wam to więcej co mogło się stać?

Sprawdź po prostu te czujniki i zawory może nie łączą?

17678- Zawór N243 pompo-wtryskiwacza cylindra 4. Przekroczona górna granica regulacji.
17664-Czujnik G62 temperatury płynu chłodzącego. Przerwa lub zwarcie z potencjałem plus.
17669-Zawór N240 pompo-wtryskiwacza cylindra 1. Przekroczona górna granica regulacji.
17672-Zawór N241 pompo-wtryskiwacza cylindra 2. Przekroczona górna granica regulacji.

trebor70

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
395
Miasto
lubelskie
a weź wykasuj wszystkie błędy jeszcze raz jak masz kompa i zobaczysz jakie nowe sie pojawią.

richi9

SuperMechanior
Punktów
19
Miasto
Kraków
ja jeszcze bym przeczyścił styki na kompie ...

drdala

Bywalec
Punktów
0

odłączyłem wtyczkę od przepływomierza ale niestety nic nie pomogło;/
czy to co na zdjęciu zaznaczyłem to jest właśnie ta wtyczka?

richi9 a gdzie są te styki?

drdala

Bywalec
Punktów
0
te błędy które pokazywałem to już są po kasowaniu

trebor70

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
395
Miasto
lubelskie
tak to ta wtyczka ... więc coś z paliwem musi nawalać zrób jak piszą koledzy sprawdź wtyczkę od ECU sprawdź przejścia do wtrysków

ferroz

Początkujący
Punktów
0
Miasto
warszawa-mokotów
witam kolego sprawdż wtyczkę która wchodzi w głowicę od pompowtrysków duża kość okrągła jak stoisz przed silnikiem to bodajrze po prawej stronie nad skrzynią z tego co pamiętam!!

drdala

Bywalec
Punktów
0
pokażcie na tych zdjęciach gdzie te części są

gdzie jest wtyczka od ECU, komputer, wtyczka która wchodzi w głowicę od pompowtrysków

Witam potrzebuję ebooka lub programu "Sam naprawiam Audi A4 B6" po polsku, w sumie nie wiem czy to jest ebook czy program. Proszę o kontakt na priv lub wrzucić tutaj link

drdala

Bywalec
Punktów
0
Witam potrzebuję ebooka lub programu "Sam naprawiam Audi A4 B6" po polsku, w sumie nie wiem czy to jest ebook czy program. Proszę o kontakt na priv lub wrzucić tutaj link.
Znalazłem taki program "Audi A4 B6 Manual"

ale niestety w jakimś dziwnym języku. Przydałaby się wersja po Polsku albo chociaż po angielsku. Bardzo proszę o pomoc

Wyświetl załącznik 445

jeśli mnie wzrok nie myli to jest wtyczka pompek zaznaczona na czerwono, a komputer masz pewnie w okolicy podszybia po prawej stronie
znalazłem ciekawy temat dla ciebie do poczytania: http://forum.tdi-tuning.pl/printview.php?t=161&start=0&sid=7e953056370abe2dc8660c2b48d8c167
dzięki już czytałem ten naprawdę fajny temacik

Do góry Bottom