1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Audi a6 c5

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika komar200, 15-09 18 o 18:39.

1. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    310
    Miasto:
    grudziadz
    Chłopaki mam pytanko, silnik 2.4 V6
    Ogólnie wygląda ok po oględzinach zauważyłem że 1 i 5 gar jest dosyć mocno zużyty jak by wyklepany po tłokach tego nie widać, robiłem już naprawde ogrom tych silników ale tak z klepane gary to pierwszy raz w tych motorach i pytanko ma ktoś może taki blok czy honować i jakie koszty za 6 Garów IMG_20180915_181742.jpg IMG_20180915_181808.jpg

2. Dastin4

Dastin4 Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Libiąz
    Mi chłopaki w warszawie za I szlif 4 garów (silnik mazdowski) powiedzieli 400 zł, więc pewnie u ciebie będzie to 600 zł. No chyba, że samo honowanie wyjdzie taniej, pytanie czy nie rozjadą wymiaru.

3. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    łódź
    pytanie co bedzie taniej i lepiej policz tłoki pierscienie szlif czy nowy blok z dobrym dołem

4. Dastin4

Dastin4 Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Libiąz
    No właśnie. Ja teraz zbieram koszty przy mojej maździe, ale czekam na ofertę na tłoki, a to może mnie zabić. W moim przypadku finansowo chyba taniej będzie przekładka na silnik o innej pojemności, ale ja to robie prywatnie, a nie dla klienta.

5. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    144
    Miasto:
    Ostrołęka
    Ten blok jest ameliniowy? Jak tak to tylko tulejowanie na stalowe tuleje . Dawno temu miałem okazję robić.

6. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    310
    Miasto:
    grudziadz
    Dzięki chłopaki, tematem zaopiekował sie mój syn bo to tak poprawdzie jego pierwsze zlecenie chciałem mu troszkę ułatwić sprawę, ale sie uparł że sam sobie poradzi, Sławku blok jest żeliwny, kurcze nie potrafię zrozumiec co może być przyczyną tak wyglądających garów, tłoki są w idealnym stanie wszystko pomierzyłem i nic.

toomii76 lubi to.
  7. pawel2406

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    łódź
    komar nie znasz historii tego auta ? moze ktos cos juz robił moze kiedys złapał na pierscieniach moze wody nie było pan wlasciciel prawdy nie powie -znasz pewnie z autopsji

8. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    310
    Miasto:
    grudziadz
    Wiem tyle co nic klient to niemiec

9. pawel2406

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    łódź
    tak własnie sie domysliłem i tak nic nie powie -ale jakis biedny niemiec chyba

10. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    310
    Miasto:
    grudziadz
    Na gotówke nie narzekam:Dale coraz wieksze gó... A ,

11. toomii76

toomii76 SuperMechanior

Docenione treści:
    829
    Miasto:
    turek
    gratuluję syna. mój niestety raczej w innym kierunku pójdzie... :(

12. pawel2406

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    łódź
    moj ma takze w d... woli komputery ( ma 13 lat) a corka na medycyne idzie wiec wszystko na złom pojdzie

ale z drugiej strony to czy warto sie meczyc ?

toomii76 lubi to.
  13. toomii76

toomii76 SuperMechanior

Docenione treści:
    829
    Miasto:
    turek
    w lutym kończy 15 i to samo :(

14. pawel2406

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    łódź
    oto przykład mam dobrego klienta 2 auta i 3-uaz z silnikiem mercedesa w115 2.0 padło sprzzegło juz tydzien podchodze i mecze sie i dalej zachodze w glowe jak oni to włozyli chyba razem z silnikiem -koszmar plakac mi sie chce ze złosci
    czytam te instrukcje ale nic mi sie nie zgadza silnik mercedes obudowa sprzegla mercedes jakis dystans skrzynia uaz reduktor uaz i sam nie wiem jak to zlozyli sruby obrobione -gdyby nie tatowe przecinaki to bym na pysk padł ---- i co synkowie nasi by to robili byłoby won do kogo innego a tak my wielkie serca twarde dupy robimy --DLA ZASADY BO RENOMA BO STAŁY KLIENT BO COS JESZCZE

WIESZ moj sie bardzo dobrze uczy zona goni i ma talent do jezykow olimpiady z angielskiego i niemieckiego zero korepetycji naprawde fenomen niech sie uczy moze zostanie kims waznym w zyciu Twoj pewnie tak samo
    po to tyramy aby im bylo lepiej -w sumie dla dzieci czlowiek tak zapierd...a nie dospi nie doje i brudne lapy zawsze ;)

15. toomii76

toomii76 SuperMechanior

Docenione treści:
    829
    Miasto:
    turek
    pawel, niby tak ale... zawsze jest jakieś ale...

niech robią co chcą, ale niech będą w tym dobrzy.

mój ojciec dał mi dużo, pobudował dom w którym mieszkam, ja go tylko dokończyłem wykończać :) fajnie zabrzmiało:). poza tym do wszystkiego doszedłem za pomocą swoich rąk.
    uczyć się mi nie chciało (nadrabiam ciągle) staram się zarobić na siebie i na rodzinę, ale nie wiem czy życia starczy żeby zobaczyć jak sobie w życiu syn poradzi...

kurna, a teraz Komar sobie pewnie siedzi, popija krew albo osocze, sam nie wiem co woli :) i myśli, o czym te patałachy rozmawiają, co to ma do tematu :D:D

komar200 lubi to.
  16. pawel2406

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    łódź
  17. Dastin4

Dastin4 Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Libiąz
    Sory że sie wbije w temat.

Ja szkół nakończyłem sporo. Jakoś sie pracuje, średnio zarabia. Generalnie narzekać nie można, ale żeby ta nauka tak mi życie odmieniła nie powiem. Czasem można nawet tych lat straconych żałować. Brat 3 lata starszy poszedł do zawodówki i od razu na kopalnie. Dzis ma 44 lata i od dwoch tygodni jest emerytem. Ja wykształciuch bede do 70 zapierniczał i kto wie jeszcze przy czym.

Generalnie jest tak, że jak nie masz znajomości to i 50 szkół ci nie pomoże, a w polsce dziś jest tak, że na kasie w biedronce czasem więcen zarobisz niż za biurkiem po studiach.

Dziś fachowiec sie liczy nie szkoły.

Mimo wszystko powodzenia i sory za offtopa.

komar200, toomii76 oraz pawel2406 lubią to.
  18. pawel2406

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    łódź
    zgadzam sie w 100% dzis uczymy sie dla siebie ---wiesz na tym" smierdzacym zachodzie :"" zawsze tak bylo ale nie w PL tu dopiero dojrzewamy po wielu latach komuny ze nie szkola a fachowiec sie liczy ... ja tam mam szkoly bo TATA KAZALI ale stwierdzam ze po dobrej zawodowej szkole sa lepsi magicy niz po polibudzie

komar200 i Dastin4 lubią to.
  19. toomii76

toomii76 SuperMechanior

Docenione treści:
    829
    Miasto:
    turek
    ja tylko szkoła zawodowa. podaczas praktyk w pierwszej klasie, dzięki dwóm przyjeb... kolegą miałem zmienić zawód. ale rozmowa z majstrem naprowadziła mnie na dobre tory :)
    dziś dziękuję mu za to.
    w klasie szkoły podstawowej było chłopaków tylko 9.
    2 już nie ma, 3 poszło na studia, ktoś tam wyjechał gdzieś, ktoś jest stolarzem, a tylko ja i kolega z ławki mamy swoje warsztaty.
    i powiem szczerze, ani ja, ani on nie żałujemy wyboru.

naprawdę się temat rozjechał, niech admin posprząta lepiej....

hmm, a Komar pewnie teraz spokojnie sobie ssie, troszkę późno na kolację Komarku :p

Ostatnio edytowano: 19-09 18 o 0:07
    pawel2406 i komar200 lubią to.
  20. pawel2406

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    łódź
    BRAWO ja tam nie lubie tego co robie ale nic innego nie umiem nawet koszenie trawy mi nie idzie wiec siedze i walcze z autami i ze soba ;)

komar200 lubi to.