• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

audi a6c6 spada cisnienie oleju na wolnych obrotach

max67gd

Nowy
Punktów
0
Audi a6c6 2.0 Tfsi 2006 spada cisnienie oleju na wolnych obrotach

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
1135
Miasto
Koszęcin
A jaka ma wartość?
Może tzw remont chemiczny pomoże. W THP pomogło

wojtis94

SuperMechanior
Punktów
35
Miasto
Warminsko maz.
I jakie kroki podjąłeś żeby to zweryfikować, czy czekasz aż ktoś Ci napisze gotowe rozwiązanie?

max67gd

Nowy
Punktów
0
Samochód od 3 tyg u mechanika, nowa pompa olejowa i dalej to samo, wymieniony czujnik ciśnienia oleju, wyczytałem że może jeszcze jakiś zawór przelewowy oleju odpowiedzialny za ciśnienie oleju się zablokował i jest w pozycji otwartej albo panewki.
Automatyczne połączenie postów:

Tylko gdzie taki zawór się znajduje?

Przy okazji wymienił rozrząd jak do tej pory koszty części to 3800,a jeszcze pewnie coś dojdzie no i robocizna

Na4kolkach

Początkujący
Punktów
1
A jaki masz kod silnika. To sprawdzę gdzie ten zawór może być

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
871
Zawsze mnie zastanawia jak to działa, oddajesz samochód do warsztatu i podrzucasz im podpowiedzi jak coś naprawić?

nanab

SuperMechanior
Punktów
283
Miasto
Bydgoszcz
Zawsze mnie zastanawia jak to działa, oddajesz samochód do warsztatu i podrzucasz im podpowiedzi jak coś naprawić?
Skoro sami nie potrafią to trzeba im pomóc, inaczej będą siedzieć miesiąc, wymienią pół samochodu, policzą rbh plus koszt części to wyjdzie tyle co nowy samochód z salonu. A samochód dalej nie naprawiony.

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
871
Jeśli nie potrafię naprawić samochodu, to grzecznie przepraszam i go oddaje. Idąc do stomatologa też wskazuje miejsce bólu i nie próbuje na własną rękę tam coś wydłubać albo nie przychodzę z własnymi pomysłami.
Jesli się okazuje, że stomatolog jest niekompetentny, to go po prostu zmieniam na takiego który ma sprzęt i wiedzę. Żyjemy w czasach gdzie mechanicy mają dostęp do schematów serwisowych, instrukcji naprawy, programów prowadzących za rękę, czasami wystarczy mieć chęci.

Swoją drogą jak właściciel zaczyna płakać, że wyszło 3800 za rozrząd to, trzeba zmienić półkę samochodu, albo nie naprawiać rzeczy przy okazji. Wywierając presję na mechaniku można się spodziewać, że szybciej odjedzie na lawecie niż zostanie naprawiony

gtszudi

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
822
Miasto
Pruszcz Gdański
zloty rozrzad do 2.0 tfsi ??

walki pewnie tak poprzycierane ze tam gubi cisnienie oleju , stary temat

nanab

SuperMechanior
Punktów
283
Miasto
Bydgoszcz
Jeśli nie potrafię naprawić samochodu, to grzecznie przepraszam i go oddaje.
i nie bierzesz kasy za wsadzone części i robociznę?
Idąc do stomatologa też wskazuje miejsce bólu i nie próbuje na własną rękę tam coś wydłubać albo nie przychodzę z własnymi pomysłami.
Jesli się okazuje, że stomatolog jest niekompetentny, to go po prostu zmieniam na takiego który ma sprzęt i wiedzę.
W ten sposób byś zwiedził pół kraju, wymienił wszystkie części w samochodzie kilka razy i zostawił u mechaników miliony. Porównanie do stomatologa słabe, bo żeby nim zostać nie wystarczy mieć miejsca do prowadzenia i paru narzędzi, trzeba wielu lat studiów, praktyki itd.

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
871
Mam zasadę, że jak nie zrobię to nie biorę.

Ja mówię o fachowej działalności, a nie o gościu z dwoma śrubokrętami. Mylisz się jeśli myślisz, że w mechanice są głąby bez studiów. Coraz więcej jest osób, które po za studiami w danym kierunku kilka razy w roku chodzą za własną kasę na szkolenia. To, że państwo pozwala prowadzić warsztat każdemu, to jest największą zagadką od wielu lat. Na szczęście najczęściej są to osoby biorące dofinansowanie i po dwóch latach już ich na rynku nie ma

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
871
Skoro się podjąłem, a nie miałem sprzętu bądz wiedzy jak naprawić, to za co mam wziąć pieniądze? Ryzyko zawodowe i tyle.
Z drugą częścią się nie zgodzę, jest sporo warsztatów w całej Polsce z tym, że każdy dobry ma odległe terminy, bierze odpowiednie pieniądze za wykonaną usługę, a nie każdemu klientowi chce się czekać miesiąc na termin. Później taki klient łapie się na szybki termin u gościa, który musi wymienić pół silnika żeby znaleźć usterkę i koło się zamyka

nanab

SuperMechanior
Punktów
283
Miasto
Bydgoszcz
Skoro się podjąłem, a nie miałem sprzętu bądz wiedzy jak naprawić, to za co mam wziąć pieniądze? Ryzyko zawodowe i tyle.
99,999% policzy za rbh + koszty włożonych części i materiałów "bo my nie jesteśmy caritas i zabieraj pan tego grata". Na fakturze jest "wymiana części x" "diagnostyka x godzin", wymiana zrobiona, diagnostyka była, wiec prawnie wszystko z ich strony ok.
Z drugą częścią się nie zgodzę, jest sporo warsztatów w całej Polsce z tym, że każdy dobry ma odległe terminy, bierze odpowiednie pieniądze za wykonaną usługę, a nie każdemu klientowi chce się czekać miesiąc na termin. Później taki klient łapie się na szybki termin u gościa, który musi wymienić pół silnika żeby znaleźć usterkę i koło się zamyka
Ze swojego i znajomych doświadczenia nie ma znaczenia czy duży, mały, drogi, tani, z dobrymi czy złymi opiniami, każdy potrafi skopać prostą robotę i raczej nie jest chętny brać odpowiedzialności za nią.

max67gd

Nowy
Punktów
0
Silnik BPJ i nie płaczę że już wydałem 3800 mogę wydac i 5tyś tylko żeby był naprawiony

Gdybym płakał ze drogo to kupił bym sobie opla corse

A czy ktoś wie gdzie znajduje się zawór przelewowy oleju który reguluje ciśnienie oleju w tym silniku, o ile takowy jest w tym silniku 2.0 Tfsi 170km

Bo wyczytałem że lubi się zablokować i może być cały w pozycji otwartej

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom