• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Auto data

lukaszesz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
56
Miasto
poznań
Kupię auto datę jak najnowsza oraz programy że schematami elektrycznymi itd . Opisy skrzynek bezpieczników itd.

lukaszesz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
56
Miasto
poznań
Zdzierstwo to online jest roczny dostęp 2tys. Rozumiem jak bym zapłacił 2tys i miał bym dane do 2020i tyle . A nie że po roku znowu płacić . Kiedyś kupowałem książki automaty i mam je do dzisiaj.

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1181
ale tak nie jest i trzeba z tym zyc.Obecnie to czego szukasz wszystko jest na platformach online i sobie nie kupisz jak 10 lat temu.
Pracować i kasować klienta jak nalezy to nikt nie bedzie narzekał ze 2 tysiace to zdzierstwo bo tak naprawde to naprawiasz 4 samochody i masz odrobione.Problem jest w tym ze panowie mechanicy/elektrycy wykonuja te usłgi za marne grosze bo jeden na przeciw drugiego jest/chce byc coraz tanszy ze wzgledów na pozyskanie klienta a najczesciej rozchodzi sie o prestiż przedgarazowy(czyt.20 aut na placu a w kieszeni dalej pustki) to niestety jednego i drugiego nie stać na podstawowe wyposazenie jakim np sa platformy do informacji technicznych.Zapraszam do hejtu

pawcar

SuperMechanior
Punktów
727
Miasto
Manchester
Te ceny są już chyba nieaktualne ... Cenniki jakie podajesz są z 2017 roku.

Należy też pamiętać, że na dzień dobry dostaje się w podstawie 4 stanowiska.

Trzeba tylko sprawdzić, czy mogą się ip różnić.

lukaszesz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
56
Miasto
poznań
Tak tak najlepiej godzić się na wszystko . uważacie ze to jest uczciwe ???? jak będzie tak jak mówicie to za 5 lat chleb będzie z 50zl kosztować . jak słyszę to trzeba więcej kasować to aż mnie chuj strzela ( należę raczej do ludzi którzy swoja prace mocno cenią ) . pompowanie balonika a jak jebnie to będziecie tymi pieniędzmi dupę podcierać :)))

pawcar

SuperMechanior
Punktów
727
Miasto
Manchester
A na co chcesz się godzić lub nie ? Wywiesisz baner przed warsztatem : "Na znak protestu zawyżania stawek za dostęp do informacji nie korzystam z danych technicznych producenta"

No to baw się dobrze.

Ceny są jakie są, chińczyki się kończą, wszystko jest online, więc cracki i inne programiki starej ery... odchodzą do lamusa...

Kiedy wiesz, że Autodata 3.14 i delphi za 50 $ nie ma Twojego samochodu w spisie, wiedz, że skończyła się pewna era :D

Koncerny udostępniają dane, i to za gruby hajs, tylko dlatego, że wymusiła to komisja europejska, inaczej guzik byś miał.
Myślisz, że im się opłaca udostępniać te dane ? Jak ktoś nie będzie widział co i jak w samochodzie zrobic, to klient pojedzie do serwisu.

Kończą się czasu, że jest się mechanikiem na pół gwizdka, albo na całego i leci się z tematem, programy itp. albo tzw. żebranie po forach.

Piszesz, że dobrze kasujesz za robotę, serio nie masz tych 3k brutto ! rocznie na dane samochodów ?

lukaszesz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
56
Miasto
poznań
Widzisz tu nie chodzi o to ze nie mam bo mam. chodzi o to ze skoro place za coś to chce to mieć a nie mieć a rok . I tak sie zaraz wyleje hejt na mnie. bla bla bla

jaka najnowsza autodate mnożna kupić żeby ja miec ????

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2281
Miasto
PZ
ale tak nie jest i trzeba z tym zyc.Obecnie to czego szukasz wszystko jest na platformach online i sobie nie kupisz jak 10 lat temu.
Pracować i kasować klienta jak nalezy to nikt nie bedzie narzekał ze 2 tysiace to zdzierstwo bo tak naprawde to naprawiasz 4 samochody i masz odrobione.Problem jest w tym ze panowie mechanicy/elektrycy wykonuja te usłgi za marne grosze bo jeden na przeciw drugiego jest/chce byc coraz tanszy ze wzgledów na pozyskanie klienta a najczesciej rozchodzi sie o prestiż przedgarazowy(czyt.20 aut na placu a w kieszeni dalej pustki) to niestety jednego i drugiego nie stać na podstawowe wyposazenie jakim np sa platformy do informacji technicznych.Zapraszam do hejtu
Dobrych mechaników jest coraz mniej, widzę to teraz jak przyjeżdżają mi auta na przeglądy :D szkoda słów, co niektórzy odpi....ą przy hamulcach ale myślę że każda moneta ma dwie strony, często jest tak że klient chce tanio no i wychodzi jak wychodzi, a jak ma jeden z drugim kupić bębny hamulcowe do starego paścia i rurki powymieniac to jest rozpacz bo podwaja wartość
Automatyczne połączenie postów:

Widzisz tu nie chodzi o to ze nie mam bo mam. chodzi o to ze skoro place za coś to chce to mieć a nie mieć a rok . I tak sie zaraz wyleje hejt na mnie. bla bla bla

jaka najnowsza autodate mnożna kupić żeby ja miec ????
Też chciałbym wiedzieć czy można kupić aktualną wersję książkową, to fajna sprawa była

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
87
Miasto
Wielkopolska
Nie można kupić już Auto daty, żeby "mieć". Też myślałem nad tym tematem dużo. Najlepsza opcja to kupno Auto daty wspólnie, taki zakup grupowy, natomiast jest kilka "ale".

---->https://max-mar.com/autodata-online...ka-licencja-roczna-na-5-stanowisk-p-1432.html
tutaj gość ma Auto date za 3,8k 5 stanowisk, pełną wersję już nawet dzwoniłem i pytałem jak to wygląda, ale gość twierdzi, że Auto data już sprawdza w jakich miejscach jest logowanie i jeśli jest jest w różnych to blokuje dostęp, ponoć mieli w tym roku kilka telefonów od mechaników, że dostęp do logowania przestał działać, nie wiem czy to prawda czy tylko tak mówi. Może niech się wypowiedzą mechanicy co taki dostęp wspólnie wykupili. Opcja jest fajna, bo przy tej cenie jedno stanowisko wychodzi 760zł rocznie.

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
87
Miasto
Wielkopolska
Tego nie wiem. Musieliby się wypowiedzieć Ci, którzy taki wspólny dostęp wykupili, lub znają kogoś kto tak zrobił.

Musiałyby być to też osoby w miarę pewne no bo wiadomo, że zrobić komuś przelew prawie 8 stów w ciemno nie jest tak hop...

pawcar

SuperMechanior
Punktów
727
Miasto
Manchester
O kurczę 800 zł :D To przecież tyle "pieniążków" ...

Jeżeli ktoś sobie robi koło dupy za 800 zł to życzę powodzenia .... ogólnie.

Nazwisko ma się tylko jedno... , a za 800 zł nikt sobie życia na nowo nie ułoży ?

Jeżeli ktoś "myśli" inaczej to jest totalnym zjebem.

btw, od autodaty lepszy jest haynes pro , a chyba w podobnych pieniądzach.

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
87
Miasto
Wielkopolska
To znajdź 5 osób, które się złożą. Ja jutro dzwonie do Auto data Poland czy da radę tak zrobić, bo jak 2 lata temu rozmawiałem z Panią z Auto daty to mówiła, że nikt tego nie sprawdza, ale jak w marcu gadałem z gościem, z firmy Maxmar to mówił, że teraz sprawdzają. Dowiem się co i jak.

pawcar

SuperMechanior
Punktów
727
Miasto
Manchester
A zadzwoń jutro do obu firm, haynes pro jest lepszy dlatego, że ma więcej danych , dostępne chyba w IC , w razie czego VPN zeby bylo jedno ip kosztuje 400 zł rocznie jakoś.

Jak coś to jestem chętny na taką składkę ...

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
87
Miasto
Wielkopolska
No ok. Na spokojnie niech się wypowiedzą osoby, które by chciały się zrzucić. Jutro zadzwonię do AD, a HP jak będę miał czas, ogarnie się.

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
248
Miasto
Podkarpacie
Są dwa sposoby ominięcia kontroli ip .
A Logowanie poprzez vpn .
B. Logowanie się poprzez net z karty gsm tego samego operatora .
Można wykupić licencje na jedno stanowisko i x ludzi może z tego korzystać ale tylko jedna może być w danym czasie zalogowana . Współpracuje z 8 warsztatami i jak u nich loguje się to korzystam z ich łącza wiec loguje się z 9 rożnych ip . Warunek to naciśniecie wyloguj , bo i inaczej czekasz prę godzien aż system wyloguje cię automatycznie .
Do lukaszesz
1. Ja mam wykupioną autodate na rynek brytyjski , wersja bogatsza od polskiej i płacę 1100 funtów i nie narzekam bo w miesiąc to się zwraca .
2. Co ty zrobisz bidulku jak ci przyjadą samochody z SGW (certyfikowany dostęp do diagnostyki ) czyli auta licząc pojedyncze modele od 2017 roku , a do 2025 wszystkie modele . Jak ci przejdzie w przydatku launch x431 euro 5 pro zapłacić po 850 zł na rok za jeden koncern by odczytać głupie błędy . A wszystkich koncernów jest 11 .
3. Jak to ktoś napisał czasy piratów i chińskich klonów interfejsów się kończą i nie wrócą , szybki internet zmienił wszystko .
PS.: Jak chcesz robić klocki oleje i filtry to nie musisz inwestować , ale jak chcesz robić diagnostykę komputerową , elektrykę czy elektronikę to zacznij inwestować i przyzwyczajać klientów do wysokich cen . Inflacja realna w Polsce za 2020 rok wyniosła 17,8% i o tyle powinieneś podnieść od 1 stycznia stawki i tak co roku .

Ostatnia edycja:

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2653
Będą się tu logować i żebrać...a wy będziecie płacić i za darmo dawać...:)

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
248
Miasto
Podkarpacie
Żebrać będą mogli tylko kto im to da . Już w tym momencie na forum jest grupka ludzi która na pw wymienia się schematami tak by reszta nie wiedziała , ze ma dostęp i nie jęczała bo im szkoda wydać parę zł na program ze schematami .

Do góry Bottom