1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Auto do 50000, aktualne informacje 2019

Dyskusja w 'Zakup samochodu' rozpoczęta przez użytkownika Filbe7, 5-11 19.

1. Filbe7

Filbe7 Nowy

Docenione treści:
    0
    Cześć wszystkim!
    Piszę do Was, tych z większym doświadczeniem. Późno ale planuje zakup pierwszego auta a tematem się nigdy nie interesowałem.
    Na pewno będę szukał ofert aut używanych z salonów lub ewentualnie przez firmę, która zajmuje się sprzedażą takich aut (z gwarancją, sprawdzonymi przebiegami itp. jeśli, którąś polecacie dajcie znać).
    Chciałbym się zamknąć do 50000, zakupić jak najmniej awaryjny model, na pewno nie SUV itp ani wielkie "limuzyny". Samochód głównie na trasę lub czasem miasta.
    Sam znalazłem kilka propozycji, jakbyście mogli je też zweryfikować, coś wybić z głowy lub dodać swoje propozycje byłbym wdzięczny.
    Moje typy to: Hyundai i30 2 gen., Mercedes w204, Skoda Superb, BMW3.
    Dodatkowo zależy mi żeby mało palił, był 5 drzwiowy, typ kompakt/sedan/ewentualnie Kombii.
    Dziękuję za wszystkie dobre odpowiedzi, google poza artykułami i listami top 10/20/50 nie daje mi wystarczających informacji.
    Pozdrawiam

2. Strawek

Strawek Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Wałcz
    Masz troszkę dziwne podejście, salon a już na pewno tzw "ekskluzywny komis" nic Ci nie gwarantuje, bo ta gwarancja jest często fikcją. Poza tym co to znaczy sprawdzony przebieg? jak ma 300 tys to też może byc sprawdzony tak jak i 150.
    Szukaj od prywatnych, przynajmniej nie będziesz przepłacał za to że salon handluje itd.
    Pojedziesz na sprawdzenie, weźmiesz kogoś ogarniętego i tyle.

Nie napisałeś jak auta chcesz eksploatować, gdzie ile km, ile rocznie itd
    Ja bym tu widział Forda Mondeo przy Twoim budżecie znajdziesz kilkulatka, zamiast starych już aut - klasyków premium niemieckich.

Dodatkowo w Superbie słabo z benzynami, to samo chyba BMW do 2008, No i jaki segment? bo i30 a Superb hmm Superb to autobus niemalże i30 to klasyczny kompakt
    Więc trzeba poznać Twoje potrzeby, gdzie auto będzie wykorzystywane

3. GSS-Daniel

GSS-Daniel Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    232
    Miasto:
    Busko
    volvo v40 ponoc wygrywa w bez awaryjność ostatnio tak jak Auris itp .

4. Filbe7

Filbe7 Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzięki za wyrozumiałą odpowiedź.
    Co do szczegółów: rocznie km liczę ok 12000, myślę, że 13000 to byłby max z czego 3/4 na trasie (autostrada głównie), reszta po mieście.
    Jeśli chodzi o segment, to sam fakt, że decyduje się na pierwsze auto wynika z założenia rodziny i wygody w podróży z maluchem(1) przy odwiedzinach babć(w innych miastach) itp. Dlatego też wymieniłem tyle segmentów w 1 poście bo z 1 str żona chciałaby się czuć pewnie prowadząc w razie potrzeby w mieście a z drugiej patrzę troszeczkę na komfort zabrania np wózka itp w przyszłości ale pewnie z niedoświadczenia wydaje mi się, że nawet kompaktowe auto przy 1 dziecku byłoby wystarczające.
    Co do benzyny/diesel itp. zależy mi głównie na jak najmniej awaryjnej jednostce w danym modelu i w miarę ekonomicznej bo jeździłem do tej pory głównie dieslami ale kompletnie nie interesowałem się tą tematyką jak i zakupu aut w ogóle stąd te posty i chęć dowiedzenia się czegoś na forum i wprost i próby wywnioskowania czegoś z YouTube czy artykułów, choć ciężko skoro sam nie mam na razie doświadczenia z własnym autem.

Samo to, że nie miałem takich wydatków w budżecie do tej pory, sprawia że chyba główna potrzebą w tym wszystkim jest ta niska awaryjność( żeby nie było za wiele kolejnych kosztów) i na 2 miejscu pewnie ekonomia

5. piotrek7j87

piotrek7j87 Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    TM
    Najlepiej sprzedajace auto...??
    Passat b5 1.9tdi lub 1.8t.. Auto polskiego Janusza....
    Przebiegi tam wahają sie od 170 tyś do maxxx 200 tyś...Spalanie małe lejesz za 20 zł to ci spali za 20 zł i grosza wiecej....Jak chcesz troche szybsza jazde to musisz wlać za 100 zł min...

6. slaweuszek

slaweuszek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    258
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Mercedes i BMW raczej nie mają nic wspólnego z MAŁYM SPALANIEM. Może jakaś Toyota w hybrydzie.

7. Strawek

Strawek Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Wałcz
    Jeden Passat? za tę kwotę to z 5 sztuk, albo W8 od 1 właściciela.

8. maUryc

maUryc Uczestnik

Docenione treści:
    33
    Proponuję Hondę Accord VIII z silnikiem 2.4 ;)