• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Auto klienta uszkodzone przez warunki atmosferyczne - kogo odpowiada?

Dbanan992

SuperMechanior
Punktów
70
Miasto
Czw
Witajcie,
Jako że lato, przechodzą ostatnio burze przez Polskę siedzę i się zastanawiam.
Wyobraźmy sobie sytuację, klient oddaje auto na serwis, przychodzi burza z gradem, szyby poszły. Warsztat jest ubezpieczony, ale czy powinien brać za to odpowiedzialność? Na warunki atmosferyczne nie ma się wpływu, jak to wygląda prawnie?
Albo druga sytuacja, łamie gałąź albo cale drzewo i spada na auto. Drzewo w idealnym stanie (nie spróchniałe, nie martwe), stało na posesji warsztatu teoretycznie warsztat za nie odpowiada ale jednak warunki atmosferyczne.

Jak na to patrzy prawo, ubezpieczenie?

MS Serwis

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
430
Miasto
Gorzów Wielkopolski
www.ms-bmw.pl
Teoretycznie, za pojazdy pozostawione w warsztacie, odpowiada warsztat. 90% aut które robię ma AC, ja również mam odpowiednie ubezpieczenie więc zawsze jakoś się temat ogarnie. Grunt, to nie palić mostów. Inna sytuacja z autami pozostawionymi za bramą i przewiezionymi na siłę. Za to nie odpowiadam.

kilex

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
85
Miasto
Lublin
PZU pokrywa tylko do 3000 zeta za gradobicie. Myślę zrobić zapis w regulaminie warsztatu że warsztat nie ponosi odpowiedzialności za zjawiska atmosferyczne.

Do góry Bottom