• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Auto nie jedzie na biegu .....

fatah

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bydgoszcz
Witam wszystkich :D

Miałam dzisiaj kiepska sytuacje, ulewy zabrały częśc drogi, niestety był to teren z górki i kiedy chciałam wycofac pod górę auto nie dało rady. Poszedł dym z prawej przedniej opony i od tego momentu auto nie rusza. Odpala normalnie, wchodzi bieg,ale zero reakcji do przodu i do tyłu, auto nie rusza z miejsca.
Jako,ze wchodzi bieg to wnioskuje,ze to nie kwestia sprzegła, moze to wałek obrotowy?
Dodam, ze nie słychac zadnego stukania itp dżwieków...

Czy ktos ma jakis pomysł?;/

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
wałek obrotowy?
A cóż to za diabelstowo? Chcesz żeby ktoś oskarzyl Cię o uprawianie czarnej magii?
Wizard Of Oz Comedy GIF

fatah

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bydgoszcz
Dzieki! dym widzialam z prawej storny opony,ale pewnie jak piszesz,nie chodzi tu o opone a o sprzegło, wstepnie sprawdzone zostalo sprzegło 'na oko' i nic nie widac...
tak , to manual honda civic 2001:)

fatah

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bydgoszcz
haha dokladnie :D
Automatyczne połączenie postów:

Czyli nie musi byc tak ze biegi przy zepsutym sprzegle nie wchodza? mi wchodza normalnie stad ktos juz ocenil to, na oko, ze na pewno nie sprzegło tylko jakis wałek/korba przy silniku

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
77
Miasto
Okolice Krakowa
Spróbuj delikatnie wbić jedynkę bez wciśniętego pedału sprzęgła, jeśli wejdzie to sprzęgło kaput. No i dym z prawej strony też wskazuje sprzęgło, bo Hondy sprzęgło i skrzynie mają właśnie z prawej strony silnika.

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
Dzieki! dym widzialam z prawej storny opony,ale pewnie jak piszesz,nie chodzi tu o opone a o sprzegło, wstepnie sprawdzone zostalo sprzegło 'na oko' i nic nie widac...
tak , to manual honda civic 2001:)
No pewnie sprzęgło, jak z prawej strony, bo japończyk zamontował silnik w drugą stronę niż reszta
Ae jak się sprawdza sprzęgło na oko? Jakieś super moce?

Dziewczyna ma 22 lata i raczej nie jest maniaczką samochodów, myślę, że nie musi się z tego tłumaczyć
No jasne, że nie musi, ale skąd przychodzą ludziom (nie tylko kobietom) pomysły żeby wymyślić jakąś nazwę na nie wiadomo co, bo jestem ciekawy co autorka miała na myśli, i pytać czy to się zepsuło

fatah

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bydgoszcz
no bez przesady :D jestem tylko zagubiona w mechanice 22latka:/

co do tekstu z wałkiem to było hasło znajomego, moze jak przekreciłam cos o wale korbowym.
Tak jak pisałam, bieg wchodzi a niby z rozwalonym sprzegłem nie ma takiej opcji, sprawdze jak jest bez sprzegła, ale ogolnie masakra bedzie cenowo jesli sprzegło kaput co?

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
77
Miasto
Okolice Krakowa
Ja napalony? Raczej powiedziałbym, że wyrozumiały i nie wymagający od ludzi wiedzy, której nie muszą posiadać. Generalnie będąc dobrym w jakiejś dziedzinie, raczej lepiej wytłumaczyć niż wyśmiewać. Takie jest moje zdanie.

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
Czyli nie musi byc tak ze biegi przy zepsutym sprzegle nie wchodza?
No jak spalilas je doszczętnie to będą wchodziły.
Już jeden poczuł kobietę na forum mechanicznym i napalony jak szczerbaty na suchary... :p
Hahhaha, tylko, że z Krakowa do Bydgoszczy kawał drogi, więc tylko jazda na ręcznym :wtf:
ktos juz ocenil to, na oko, ze na pewno nie sprzegło tylko jakis wałek/korba przy silniku
Dramat katastrofa korbowod urwany :wtf:

fatah

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bydgoszcz
bardzo dziekuje! Jutro to uczynie

Mikur1 bardzo mi miło, raz jeszcze ogromnie dziekuje za wskazowki!

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
Ja napalony? Raczej powiedziałbym, że wyrozumiały i nie wymagający od ludzi wiedzy, której nie muszą posiadać. Generalnie będąc dobrym w jakiejś dziedzinie, raczej lepiej wytłumaczyć niż wyśmiewać. Takie jest moje zdanie.
A co to da, że wytłumaczysz koleżance, że sprzęgło jest do wymiany, albo przegub urwała.... Przecież sama i tak tego nie ogarnie a auto trafi na warsztat. Gdzie i tak i tak mechanik oceni co się zepsuło

fatah

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bydgoszcz
Bardzo duzo da, bo chcialabym wiedziec co najpewniej moglo sie stac, samochod został u gospodarza na wsi na dzisiejsza noc.

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
77
Miasto
Okolice Krakowa
To, że nie pojedzie do warsztatu i nie wymienią jej bulbulatora za 1500zł i przyczłapki za 850, bo to musi być w komplecie. Oczywiście plus uszczelki i robocizna. Regularnie trafiają mi się przypadki gdzie ktoś w innym warsztacie chce wymieniać sprawne części, tylko dlatego, że właściciel auta się nie zna. W 75% przypadków są to kobiety. Przypadek?

fatah

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bydgoszcz
to amerykanska wersja hondy, silnik jest z lewej po mojej stronie :D

to prawda! Miewałam sama takie sytuacje, obecnie mam mechanika, ale niestety jest 120km od miejsca gdzie to sie zadzialalo, wiec pewnie w ostatecznosci bede wolala wziac lawete i mu je zawiezc, bo wiem, co sie dzieje,kiedy widza kobiete ktora nie wie co sie zadzialalo, skarbonka:)

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
To, że nie pojedzie do warsztatu i nie wymienią jej bulbulatora za 1500zł i przyczłapki za 850, bo to musi być w komplecie. Oczywiście plus uszczelki i robocizna. Regularnie trafiają mi się przypadki gdzie ktoś w innym warsztacie chce wymieniać sprawne części, tylko dlatego, że właściciel auta się nie zna. W 75% przypadków są to kobiety. Przypadek?
To już zależy czy jedziesz do mechanika czy do zdzisia do stodoły. Nigdy bulbulatora ani przyczlakpi mnie wymieniłem, poza tym zawsze są części do wglądu i wypisane na paragonie lub fakturze.
Nie mówiąc już o tym, że skoro nie ma doświadczenia a ty jej każesz wbijać bieg bez sprzęgła to może połamać synchronizatory, albo auto może skoczyć do przodu

fatah

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bydgoszcz
to zacnie, bo czesto nie mozna sie doprosic faktury, ale jak pisalam,nie wpadam juz do takich mechanikow, ale ich jest naprawde wiekszosc.

Do góry Bottom