1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Auto Złom jak to zrobić

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Szymon16997, 10-08 14.

1. Szymon16997

Szymon16997 Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Rabka-Zdrój
    Witam
    Jestem aktualnie zarejestrowany w "bezrobociu" i mam plan na rozkręcenie takiego biznesu .
    1, Od czego zacząć ?
    2, Jakie papiery i gdzie je składać ?
    3,Gdzie się starać o dofinansowanie i dotacje tak żeby jak naj więcej kasy wyciągnać?
    4,Rozkręcać biznes sam czy ze wspólnikiem ?
    Mam już upatrzone miejsce działka 2500m2 i na niej hala 10mx30mx5m hala już 10 lat stoi nieużytkowana (wartość około 100tys zł)
    Jak ktoś się oriętuje w temacie i wie co i jak proszę o odpowiedź

2. Rajek

Rajek Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Warszawa
    1. Zacząć od biznesplanu. I to naprawdę dobrego. Jeżeli chcesz się starać o dofinansowanie to musisz pokazać, że znasz się na tym co masz zamiar robić. I że nie będzie to sezonowy biznes.
    2. Wpierw musisz zlecić ekspertyzę terenu ekologom. Auta nie mogą stać na gołej ziemi. Teren musi być więc wybetonowany. Koniecznie musisz też okazać certyfikowane zbiorniki na chemię. Oraz spisać umowę z odbiorcą tychże odpadów. Gdy już skończysz użeranie się z ekologami, składasz ekspertyzę wraz z wnioskiem w ręce wojewody. Dorzuć "grubą" kopertę, gdyż takie wnioski nie są zazwyczaj przychylnie rozpatrywane.
    3. Wpierw dowiedz się, czy urząd pracy dofinansowuje ten typ działalności w Twoim rejonie. Może się okazać, że wykorzystali już kapitał na ochronę środowiska, i musisz czekać do uchwalenia nowego budżetu. Tu możesz starać się o maksymalnie 20tys. zł. Dotacje z UE tyczące recyklingu i ochrony środowiska są rozpatrywane w pierwszej kolejności. Co nie znaczy, że te pieniądze dostaniesz od razu. Jak składać wniosek o dotację z UE znajdziesz tu:
    http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/jak_otrzymac_dotacje_z_ue_210809.aspx
    4. Ćwierkały jaskółki, że najgorsze są spółki. A tak serio. Jeżeli dostaniesz dofinansowanie to musisz pamiętać, że są to pieniądze na środki trwałe, nie zaś na obrót materiałami. Czyli możesz za nie nabyć wyposażenie biura, sprzęt potrzebny do recyklingu, samochód jedynie do użytku firmowego. Na złom przeznaczony do rozbiórki, wykładasz już pieniądze z własnej kieszeni. Także, jeżeli nie dysponujesz żadnym kapitałem, to pozostanie Ci wejść z kimś w układ.
    5. Zainteresuj się, czy inspektor budowlany zezwoli na użytkowanie tej hali. Może się okazać, że będzie wymagała remontu, a wtedy bardziej opłaci się zakup nowej. Swoją drogą, czy potrzebna Ci jest hala? Szroty w mojej okolicy, wydłubują części z aut, gdy jest na nie akurat zainteresowanie. A zanim zapełnisz tą działkę, to zdążysz rozebrać do gołego nie jeden pojazd.
    Auto kasacja to dochodowy interes. Nie martwisz się konkurencją, gdyż na części zawsze znajdzie się popyt. Jednak coraz to bardziej rygorystyczne normy ochrony środowiska sprawiają, że musisz mieć sporo cierpliwości i chęci by legalnie mógł prosperować.

kilex i Szymon16997 lubią to.
  3. Szymon16997

Szymon16997 Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Rabka-Zdrój
    Rajek Dzięki za odpowiedź .

A oprócz dotacji z UE są jeszcze jakieś inne dofinansowania lub jakiś kredyt z małym procentem dla firm ?

4. mewash

mewash Początkujący

Docenione treści:
    7
    Adres strony:
    Zacznij od sprawdzenia w urzadzie gimny czy na tej dzialce mozna wykonywac dzialalnosc zwizana z demontazem pojazdow.

Szymon16997 lubi to.
  5. romys73

romys73 Bywalec

Docenione treści:
    95
    Miasto:
    abingdon
    na taką działalność trzeba mieć dużo kasy i dużo bieganiny od urzędu do urzędu i dużo cierpliwości ,ochrona środowiska czyli zieloni od nich musisz uzyskać papier że możesz tam prowadzić działalność ,obwarowania ministra budownictwa czyli czy budynek pod taką działalność jest przystosowany ,i tak dalej .min 500 tyś aby uruchomić taką działalność

6. Szymon16997

Szymon16997 Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Rabka-Zdrój
    romys73

Taki duży to raczej nie :(, jak bym miał na zbyciu pół melona to bym zainwestował ale w warsztat ( zrobiłem biznes plan warsztatu wszystko robiacego i pół miliona by mi stykło .) myślałem bardziej nad wagą i zbiornikami + wybetonować powierzchnię koło hali .
    A puźniej jak będzie kasa to się rozszezy działalność ....

7. romys73

romys73 Bywalec

Docenione treści:
    95
    Miasto:
    abingdon
    no na takie rzeczy to też trzeba mieć trochę kaski min 10 cm wylewki, no i na stare auta też musisz mieć twarde podłoże czyli beton, 20 tyś lekko na same wylewki .Poczytaj w dzienniku ustaw o recyklingu jakie warunki trzeba spełniać na taką działalność .

Szymon16997 lubi to.
  8. DyziekVW

DyziekVW Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    346
    Miasto:
    Prudnik Opolskie
    Romys dobrze pisze odnośnie kosztów, to będzie spokojnie 400tyś zl, poczytaj o wymaganiach ochrony środowiska itd....znajomy który ma sklad zlomu próbowal podejść do tematu kasacji pojazdów...szybko okazalo sie, ze dla zwyklego czlowieka zalozyć taka dziaalność w Polsce to coś z pogranicza cudów....

Szymon16997 lubi to.
  9. Szymon16997

Szymon16997 Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Rabka-Zdrój
    Dzięki wszystkim za wypowiedzi , dostałem właśnie oferte pracy w mechanice . W rozbudowującym się warsztacie .
    Już dłuższy czas odwiedzałem warsztat i się udało . W warsztacie oprócz mechaniki ogólnej , tworzą tam ZMOTY , przygotowują auta pod OFF-ROAD i ogólnie wynalazki w jakich ja się lubuje :) .
    Jeszcze raz dzięki , Może temat komuś się przyda .
    Pozdrawiam

10. ahcen

ahcen Nowy

Docenione treści:
    0
    Udało ci w końcu założyć ten skup? Też niedawno biłem się z myślami czy warto. Ja założyłem i jakoś idzie.

11. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    125
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    dofinansowanie fajna sprawa , ale z urzedu pracy do 23 000 zl max , a z urzedu marszalkowskiego nawet 300 tys w gda daja.

ja bralem z urzedu pracy na warsztat , to musialem zrobic tak :

- wniosek do wypelnienia ze strony gup
    - 6 propozycji wspolpracy
    - umowa najmu/wlasnosci lokalu
    - wklad wlasny
    - dobre gospodarowanie odpadami i papierologia we wniosku ( jak napiszesz ze cos eko to odrazu punkty daja)
    - prognozy zarobkow i mozliwosci zatrudnienia innych
    - faktury na posiadany sprzet

i wtedy jak sie uda dostaniesz dofinansowanko , potem z urzedu jeszcze dofinansowanie na rozszerzenie dzialalnosci i sie kreci ;)

12. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    570
    Miasto:
    WWA
    To chyba masz przyjaciół królika w urzędzie z właściwego sortu...:p:D
    E... zajrzałem na twoją stronę- spamiarzu... temat o auto-złomie, a ten z jakimś skupem- oszustwem się wbija...:banghead:

toomii76 lubi to.
  13. toomii76

toomii76 SuperMechanior

Docenione treści:
    652
    Miasto:
    turek
    WOODOO, to tylko zwykła reklama :)

WOODOO lubi to.
  14. SajmonMB

SajmonMB Uczestnik

Docenione treści:
    18
    To zależey dużo czy ktoś chce auto kasacje i wystawianie kwitu że pojazd wyrejestrowany czy auto szrot gdzie powinno według prawa to działac tak kupujesz części i części sprzedajesz więc tam nie potrzeba wylewski itd... ale w rzeczywistości jest trochę inaczej.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. jak otworzyc auto zlom

,
  2. jak otworzyc autozlom

,
  3. dotacje na auto szrot

,
  4. jak otworzyć auto skup,
  5. skup aut jak otworzyc forum,
  6. dofinansowanie na szrot