• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Bardzo ciezki przypadek prosze o pomoc

Shoo92

Początkujący
Punktów
0
Witam. Pacjent seat toledo 2 2001r 1.8 20v 125km benzyna gaz

Mam problem z autem mianowicie , auto na biegu jałowym drży, nie szarpie tylko drży czasami ma tak że nie drży ale ma takie momenty ze rzuci silnikiem.. odbijałem się już od 6 mechaników i problem powraca.. dodam że bardzo często dzieje się to na benzynie a rzadko na gazie wymienione zostały świece na nowe ngk cewka zapłonowa nowa bosh przewody nowe beru , dziś została wymieniona przeplywka pierburga po wymianie przeplywki krótko po tym auto zaczelo wariować rzucać silnikiem itd , więc podłączyłem kompa i wyskoczyły błędy przeplywki że zawysokie i za niskie napiecie , zadzwoniłem do znajomego który mi pare rzeczy podpowiedział, odłączyłem kostke od czujnika podcisnienia o ile dobrze mysle.. czujnik na 2 srubki przykrecony do dolotu z wyjsciem na 2 wezyki i błędy zniknęły podłączyłem kostke z powrotem i błędy juz nie wróciły, do tego jeszcze kostka od przeplywki była wypinana kilkukrotnie przeplywka napewno jest ok , pojeździłem i żaden błąd nie wyskakuje a silnik jak rzucało tak rzuca , jest trochę lepiej ale jest to odczuwalne moje pytanie więc brzmi , czy jest ktoś w stanie może mnie nakierowac co może być przyczyną? Układ podobno jest szczelny bo zatykałem przed przeplywka dostęp powietrza i silnik odrazu gasł.. jeszcze dodam że był też chwile błąd że jest za bogata mieszanka , a były dni że samoxhod do 2 tys obrotów szarpał a powyżej juz szedł dobrze , czasami przy wyrzuceniu 5 biegu rano jak byl jeszcze nie rozgrzany i dojeździe do skrzyżowania na luzie potrafił skoczyć do 1100 obrotów po czym spaść na 400 i zgasnąć.. proszę pomóżcie mi chociaż nakierowac się w który punkt patrzeć, filtr paliwa tez nowy.

Ostatnia edycja:

Szumek72

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
712
Miasto
Poland Warsaw
a ty zajrzałeś tu prowokować czy uzyskać pomoc?
Myślisz że ludzie tu mają magiczne kule i naprawiają auta przez internet bo widzą w kuli twój problem?
Napisałeś że jest tyle w nas złości...
A może napiszesz czym auto diagnozowane, jakie błędy, bo sporo już wymieniłeś...a auto dalej kuleje...
Czy były jakieś pomiary robione??
Dlaczego od 6 mechaników już się odbiłeś??
Może najważniejsze, napisz co tych 6 mechaników robiło przy tym aucie?

Shoo92

Początkujący
Punktów
0
Ja nikogo nie prowokuje. To jest raz przyszedłem po pomoc.. to co napisałem było wymieniane , prowadzili testy i przy oddaniu auta było ok. Po jakimś czasie problem powracał ten wyienil to tamten wymienił co innego. Aż zaczalem sam dochodzić co może być przyczyną, odłączając przeplywke było dużo lepiej dlatego ja też wymienilem bo z tego co zaobserwowałem i zdążyłem się dowiedzieć dużo na nia wskazywało. Trudno wydałem 300 zł ale problem dalej jest.
Automatyczne połączenie postów:

Ja nikogo nie prowokuje. To jest raz przyszedłem po pomoc.. to co napisałem było wymieniane , prowadzili testy i przy oddaniu auta było ok. Po jakimś czasie problem powracał ten wyienil to tamten wymienił co innego. Aż zaczalem sam dochodzić co może być przyczyną, odłączając przeplywke było dużo lepiej dlatego ja też wymienilem bo z tego co zaobserwowałem i zdążyłem się dowiedzieć dużo na nia wskazywało. Trudno wydałem 300 zł ale problem dalej jest.
Po powrocie do mechanika on stwierdził że on nic nie widzi ze wszystko jest ok.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
322
Po powrocie do mechanika on stwierdził że on nic nie widzi ze wszystko jest ok.

i tak 6 RÓŻNYCH mechaników, warsztatów? normalnie szok i niedowierzanie. można powiedzieć, że to prawie jak 6 w totka :)
jakie to były warsztaty? chodzi mi o kategorię:
- pan mieciu w garażu
- warsztat co naprawia bez rachunku i płatność tylko gotówką
- czy takie co robią oględziny auta przed naprawą i wystawiają szczegółową fakturę

Shoo92

Początkujący
Punktów
0
i tak 6 RÓŻNYCH mechaników, warsztatów? normalnie szok i niedowierzanie. można powiedzieć, że to prawie jak 6 w totka :)
jakie to były warsztaty? chodzi mi o kategorię:
- pan mieciu w garażu
- warsztat co naprawia bez rachunku i płatność tylko gotówką
- czy takie co robią oględziny auta przed naprawą i wystawiają szczegółową fakturę
Zostawię to bez komentarza

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
771
Miasto
Centrum Kraju
Ja wiem...albo sonda ci pierdoli albo silnik krokowy świruje ewentualnie jeszcze powinieneś sprawdzić zapłon ...wiesz że w silnikach benzynowych jest taka część jak świeca zapłonowa i ona Ci prawdę powie o stanie kondycji twojego silnika...tak myślę

Shoo92

Początkujący
Punktów
0
skoro byłeś u 6 mechaników to coś na rzeczy musi być
Tak tylko większość woli się śmiać zamiast spróbować pomoc. A mechanicy nie widzą żadnego problemu.. a dziś wlasnie wyjeżdżając z domu odpaliłem auto przełączyło się na gaz i gdy cofałem to spadli z obrotów na 400 i zgasło, 3 razy tak się stało, rozgrzał się i było okay. Gazownik mowi ze jest wszystko okay , filtry wtryski regulacja robiona była jakiś miesiąc temu..

Shoo92

Początkujący
Punktów
0
Ale ze jak? Za darmo? Ktos ci ma powiedzieć o co chodzi bo masz problem? Wiedza kosztuje kolego.
Daj nr konta.. nie widzę najmniejszego problemu jeżeli trafisz co jest z autem zapłacę za to.. wiem że wiedza kosztuje.. ale no kurde tyle kasy wsadzonej a tu dalej gowno po założeniu wczoraj przeplywki nowej zaczelo go dzis na gazie walić, spróbuję odłączyć akumulator na 3 h zeby wszystkie kondensatory ze sterowników się wylądowały jeżeli będzie ok to do regulacji gaz bo pod stara przeplywke było ustawiane a w międzyczasie wyczyszczę przepustnice
Automatyczne połączenie postów:

Wywaliło mi błąd p1593 Altitude Adaptation signal out of tolerance

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom