• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Berlingo II 1.6 HDI problem z filtrem FAP

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Siema
Autko 2011r.
Na Siemens.
Mam takie oto błędy ja na foto.
W sterze silnika, bsi, pompce dodatku eloys.
W dojczach uzupełnili zbiornik dodatku, jest praktycznie pełny.
Zrobilem z pozycji testera dolanie płynu ponieważ tester pokazywał 1L a był błąd pustego zbiornika. Przyjął, błędu brak.
W testach pompka pracuje, chociaż daje mikre ciśnienie 0,03Bar. Po odpięciu rurki płyn leci ledwo ledwo.
Nie wiem jakie powinno być.
Oczywiście wypalenia nie mogę zrobić bo powracają błędy od pompy dodatku.
Pod autem mam zbiornik na płyn, dochodzi kostka 3 Pin. W środku jest pompka.
Wyczytałem że jest pompa w zbiorniku. Naprowadzi ktoś?
Wymiany filtra również nie przechodzi przez ww błędy.
Na wolnych obrotach od 1 do 4 mBar ciśnienia różnicowego czyli filtr czysty.
Nie siedzę w zabojadach na codzień a auto zakupione dla siebie.

Załączniki

• Screenshot_20210416-103101.jpg
    Screenshot_20210416-103101.jpg
    317,1 KB · Wyświetleń: 12
  • Screenshot_20210416-101546.jpg
    Screenshot_20210416-101546.jpg
    197,9 KB · Wyświetleń: 9
  • Screenshot_20210416-100951.jpg
    Screenshot_20210416-100951.jpg
    274,6 KB · Wyświetleń: 8
  • Screenshot_20210416-103039.jpg
    Screenshot_20210416-103039.jpg
    437,2 KB · Wyświetleń: 8
  • Screenshot_20210416-103053.jpg
    Screenshot_20210416-103053.jpg
    444,8 KB · Wyświetleń: 9
  • Screenshot_20210416-103053.jpg
    Screenshot_20210416-103053.jpg
    444,8 KB · Wyświetleń: 12

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1078
Miasto
trasa lublin siedlce
Cos sie nie zgadza 0g dodatku w filtrze a błędy dodatku w fap? Tankowany po 5 litrów?
Automatyczne połączenie postów:

Czym to ty diagnozujesz jak jest blad duzo ceru to pewnie jest wiecej jak 0 gram

Otworz klapke wlewu paliwa i wsadź drut. I czy wyskoczy blad pompy dodatku?

Chłopy we wsi przy piwie mówili ze ceru sie nie wypala tylko płucze.

Chłopy we wsi przy piwie mówili ze ceru sie nie wypala tylko płucze.

Ostatnia edycja:

adam50

Gaduła
Punktów
15
Miasto
Gorzów wielkopolski
Witaj wypalania nie zrobisz puki , uzupełniając eloys powinieneś wpisać w liczniku ilości dodatku dolewkę np 1litr lub jesli zbiornik jest pełny to jego pełną ilość wtedy jest pewność że w systemie będzie widoczny dodatek . Takie rzeczy najlepiej robić diabox ewentualnie Lexia jeśli chodzi o Peugeota Berlingo , Wracając do pompki dodatku to jeśli ktoś jeździł bez dodatku to nie wiadomo czy się nie wykończyła przytarła pompka dodatku trzeba sprawdzić dokładnie zasilanie jej oraz samą pompkę . A procedura wypalania jest zależna od różnic ciśnienia czujnika Fap i jeśli w systemie jest widoczny płyn czujnik działa poprawnie to procedura wypalania nastąpi .Zacznij od podstawowych rzeczy Nie wiem jakim testerem diagnozujesz to auto ale te rożne uniwersalne testery podróby często wypisują bzdury i niewiele można tym zrobić Zawsze do peugeota używam Diagbox przynajmniej masz pewność że błędy są faktyczne i wiadomo czego się czepić

mmultykin

Gaduła
Punktów
9
Jak wyżej - użyj Diagboxa. Miałem ostatnio podobny przypadek. Inny interfejs pokazywał problem z eolys, a po podpięciu diagboxa problem okazał się w adblue.

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Był launch Delphi cdif w ori wszystko. Padł dysk z lecia i tak leży i czeka aż będzie potrzebny i ten czas nastąpił. Wypalanie co 720 km średnio, ostatnie 277 km temu. Jest litr płynu w zbiorniku. Oderzam w pompę. Niby pracuje ale wygląda że za słabo.
Dzieki za oddzew

Był launch Delphi cdif w ori wszystko. Padł dysk z lecia i tak leży i czeka aż będzie potrzebny i ten czas nastąpił. Wypalanie co 720 km średnio, ostatnie 277 km temu. Jest litr płynu w zbiorniku. Oderzam w pompę. Niby pracuje ale wygląda że za słabo.
Dzieki za oddzew

adam50

Gaduła
Punktów
15
Miasto
Gorzów wielkopolski
Nie ma co uderzać w pompę bo to nic pomorze , po co się męczysz takie macani nic nie da błędów masa sądzę że niektóre stare podjedź do kogoś kto ma diagboxa Trzeba wiedzieć jakie są realne błędy to raz , skoro płyn jest i systemie widnieje że ma płyn i masz komunikat z błędem pompy to wyciągnij ją sprawdź podłączą pod zasilanie zewnętrzne i zobacz jak się zachowuje pompa jak podaje płyn Możesz też sprawdzić czy twój Berlinko ma czujnik korka wlewu paliwa bo nie wszystkie go miały można to sprawdzić w kalkulatorze dodatku ale jeśli ma taki czujnik i będzie z nim kłopot możesz zapomnieć o wypalaniu Fap Dlatego od razu napisałem ci że jedynym do Peugeota wiarygodnym testerem , interfejsem jest Diagbox byle czym tam za wiele nie zdziałasz a można tylko się narobić i nic z tego nie wyjdzie Zacznij od Sprawdzenia tej pompy wszystko po kolei

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
60
Miasto
Poznań
Dobrze kolega prawi ;). U nas trochę tego robimy i ja używam albo kts albo Diagbox

Dale

Gaduła
Punktów
7
U mnie Diagbox się kurzy.
Texa ogarnia francuzy na tyle dobrze, że prawie nie ma potrzeby sięgać po serwisówkę.

melas

SuperMechanior
Punktów
37
Miasto
WRZEŚNIA
Wymień zbiornik od płynu musi zniknąć błąd uszkodzenia pompy, komuna po LIN pozostałe dwa kable +i - potem wymiana i uzupełnienie pójdzie gładko.

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Nie ma co uderzać w pompę bo to nic pomorze , po co się męczysz takie macani nic nie da błędów masa sądzę że niektóre stare podjedź do kogoś kto ma diagboxa Trzeba wiedzieć jakie są realne błędy to raz , skoro płyn jest i systemie widnieje że ma płyn i masz komunikat z błędem pompy to wyciągnij ją sprawdź podłączą pod zasilanie zewnętrzne i zobacz jak się zachowuje pompa jak podaje płyn Możesz też sprawdzić czy twój Berlinko ma czujnik korka wlewu paliwa bo nie wszystkie go miały można to sprawdzić w kalkulatorze dodatku ale jeśli ma taki czujnik i będzie z nim kłopot możesz zapomnieć o wypalaniu Fap Dlatego od razu napisałem ci że jedynym do Peugeota wiarygodnym testerem , interfejsem jest Diagbox byle czym tam za wiele nie zdziałasz a można tylko się narobić i nic z tego nie wyjdzie Zacznij od Sprawdzenia tej pompy wszystko po kolei
Uderzam czyli wyjmę ją i sprawdzę na stole jak podaje ;)

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
93
Miasto
Xxx
Eloys ogarnales ale czy nie ma on też adblue?

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Nie ma adblue na pewno.
Jutro będę działał bo mam mieć postawiony sys i diagboxa

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
miechów
Diagbox załatwił sprawę.
Błędy sie potwierdziły z tymi z innych testerów.
Pompa ruszona na krótko na stole, zmniejszona zawartość popiołu w filtrze, błędów brak.
Na jałowych cisnienie różnicowe 2-3 mbar także pięknie, filtra nie ma co ruszać

Do góry Bottom