1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Blacha

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika krystiann, 3-03 19.

1. krystiann

krystiann Początkujący

Docenione treści:
    1
    Witam. Panowie w ramach po pracy warsztatowej , mam takiego starego busa którego używam sobie w weekendy i wakacje do relaksowania się tu i tam . Trochę go zre rude , ale ratuje go cały czas . Wczoraj wspawalem świeża blachę i mam takie pytanko żeby blacha i sprawy nie rdzewialy, jak najlepiej to zabezpieczyć ? Wiem że środków jest cała masa , producentów różnej chemii podobnie, instrukcji co i jak również . Idzie się w tym wszystkim trochę pogubić . Pytanie do doświadczonych fachowców jak to najlepiej zrobić ?? Gołą blace zamalowalem czymś takim jak cortanian f ale nie wiem czy dobrze zrobiłem . Położyłem wczoraj dwie warstwy tego środka . Dziękuję za informację .

2. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    986
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Zpieprzyłeś sprawe tym cortaninem. Blache tylko wypiaskowac albo kwasem solnym oczyscic do golego dokladnie umyc odtluscic i protect 360 na to. Pieknie odchodzi lakier razem z tym cortaninem. Jak ktos kiedys malowal to wie ze protecty epoxydowe sa najlepsze

krystiann lubi to.
  3. leon 1.8t

leon 1.8t Bywalec

Docenione treści:
    132
    Ja słyszałem że spawy się cynuje ale ile w tym prawdy to nie wiem

4. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    986
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    mozna ale jak wstawiasz reperaturki. nie zaszkodzi

5. krystiann

krystiann Początkujący

Docenione treści:
    1
    Kurde to powiedz mi czy ten cortanin czym może usunąć ?

6. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    986
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Szczotka druciana. Cortanin jest tani i duzo ludzi lapie sie na nim. 2x800 ml protekt 360 kup i bedzie pan zadowolony.

krystiann lubi to.
  7. krystiann

krystiann Początkujący

Docenione treści:
    1
    Aha i jeszcze jadno bo nie jest to w widocznym miejscu i nie będzie to malowane , bo to nadkole od spodu razem ze stopniem :/ . Co byście teraz poradzili z tym zrobić jak już to jest posmarowane tym cortaninem ?? Mogę to też z tego oczyścić trochę to zajmie pracy,ale trudno . Protect 360 już sobie zamówiłem więc też będę to miał . I tak robię sobie z tym autem tylko w weekendy po robocie warsztatowej więc przez tydzień czasu powoli mógłbym to oczyścić z cortanina na ile mi się uda .

Diagbox chodzi Ci o ten pakiet ?

Kolego Diagbox czy o to chodzi ? Screenshot_20190303-103129.png

Załączone pliki:

Ostatnio edytowano: 3-03 19
  8. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    986
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Wodki razem nie pilismy ale to to

krystiann lubi to.
  9. krystiann

krystiann Początkujący

Docenione treści:
    1
    Może się kiedyś napijemy :). Dzięki serdecznie i pozdrawiam.. Już zmylem cały ten cortanian, czekam na tego novola. Dzięki Diagbox za poradę . Miłej niedzieli !

10. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    986
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    no choc jeden sie poznał na mojej dobroci hehe

jacek.placek lubi to.
  11. winetoo

winetoo SuperMechanior

Docenione treści:
    817
    Miasto:
    Radom
    Zabezpiecz to masą gumową na pędzel bo ta farbka odpadnie od kamieni i wody z czasem.

krystiann lubi to.
  12. krystiann

krystiann Początkujący

Docenione treści:
    1
    No tak zrobię , to jest tylko na pierwszy rzut na gola blachę .

13. Jacek dziurka11

Jacek dziurka11 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Puławy
    Dobrze koledzy prawią odtłóścić na gołą blachę grunt epoksydowy

14. aligator911

aligator911 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam. Troszkę odgrzebię temat, ale szkoda zaśmiecać forum kopiami tematu przy identyczne sytuacji - za późno trafiłem na ten temat. Do mycia tego cortanina można użyć alkoholu izopropylowego (cleanser ipa) który mam na stanie, czy jednak kupić coś innego? Przy okazji alkohol chyba by wszystko odtłuścił.

Regeneruję uszkodzenia rantu błotnika od kamieni i na ten podkład chcę nałożyć namieszaną bazę i przyszło mi do głowy, żeby okleić to bezbarwną taśmą zabezpieczającą aby uchronić trochę przed kamieniami - od spodu to trzeba by się mocno postarać żeby zobaczyć co tam jest. Czy coś jednak zmienić w tej kombinacji?

15. Radmor

Radmor Gaduła

Docenione treści:
    313
    dokładnie wyczyść z rdzy ...Epoxyd Brunox lub R-Stop APP...<to po pierwsze > .W następnej kolejności to (przepraszam )" jak babcia uważa " bo jest kilka konfiguracji .Np.podkład epoksydowy.+ szpachlówka +podkład akrylowy +baza ...albo szpachlówka+ podkład epoksydowy + pod. akrylowy +baza,,, ,,albo szpachlówka +pod.akrylowy +baza ....pod.epoksydowy lub akrylowy +baza .Jak widzisz wariantów jest wiele . Jeżeli robisz ranty błotnika rozsądnym jest wyczyścić i zabezpieczyć wewnętrzną powierzchnię rantu błotnika .

16. Jacek dziurka11

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Puławy
    Kolego najlepsze wyjście to wyczyścić najlepiej jak się da na gołą blachę grunt kwaśny wytrawiający np novol 340 na to podkład akrylowy( nie musi być ) i najważniejsze zabezpieczenie sika
    Sikaflex® 529 AT z pistoletu baza i lakier bezbarwny i na jakiś czas masz spokój

17. aligator911

aligator911 Nowy

Docenione treści:
    0
    A co z myciem tego cortaninu? Cleanser ipa może być?

18. Radmor

Radmor Gaduła

Docenione treści:
    313
    ....albo benzyna ekstrakcyjna i tym podobne produkty !

19. Jacek dziurka11

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Puławy
    Do zmywania resztek nie przereagowanego cortaninu używa się wody

20. maniuufraniu

maniuufraniu Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam :) koledzy szukam pomocy...mam 20letniego fordzika..dzis zauważyłem problem z blachą..dolny próg przy kole leci na łeb na szyję...blacharz wycenił robotę na 350 co jest dla mnie nie do ogarnięcia.. chciałbym to sam zabezpieczyć/zrobić...czy ktoś może wie jakie środki użyć? Bardzo dziękuję za informację..

Załączone pliki: