• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

BMW E87 2009 brak reakcji szyby pasazera

ReVo

Nowy
Punktów
0
Witam. Jako że jest to mój pierwszy post nie bardzo wiedziałem w którym dziale go umieścić dlatego moderatorów chciałbym z góry przeprosić a forumowiczów powitać. Przejdźmy do problemu. Po kilkukrotnym szybkim naciskaniu na przełącznik opuszczania szyby po stronie pasażera, przestała całkowicie reagować, na przełącznik po stronie kierowcy jak i pasażera. Nie bardzo wiem jak mógłbym naprawić ten problem dlatego byłbym wdzięczny za jaką kolwiek pomoc. Podejrzewam że przez przypadek mogłem rozprogramować szybę i nie wiem jak ją zaprogramować na nowo. Liczę na szybką pomoc.

Dodam również że pozostałe szyby reagują prawidłowo na przełączniki. Pozdrawiam.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
A działa Ci domykanie, otwieranie z kluczyka? Przytrzymujesz dłużej owieranie auta i szyby powinny zjechać w dół i w droga stronę trzymasz długo zamykanie auta i powinny jechać w górę... To samo możesz spróbować w zamku w drzwiach dłużej trzymasz na otwieraniu i zamykaniu.. Ale jeśli to nie pójdzie może być problem z przyciskiem w drzwiach...

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
92
Miasto
Okolice Krakowa
Te szyby nawet jak są "rozprogramowane" to działają. Problem jest tylko z funkcją "One-Touch". Jest szansa, że sama ruszy, bo FRM ma zabezpieczenie przed spaleniem i być może chwilowo odciął napięcie. Jeśli nie zacznie działać to musisz podłączyć kompa i spróbować wysterować szybę z interfejsu.

lulasz6263

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Jasło
Mam ten sam problem. E87 2010 Sprawdzone bezpieczniki, przekaźnik za schowkiem, przełączniki dzwi, przewody w przelotkach, podmieniony moduł frm i bcm wraz z kodowaniem. Brak rekacji z pilota z przycisku z kluczyka. Po skasowaniu błędów pozostał błąd 009CDB. Skończyły mi się pomysły

Załączniki

• 20210913_123708.jpg
    20210913_123708.jpg
    4,5 MB · Wyświetleń: 9

lulasz6263

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Jasło
Ista prowadzi za rączkę jesli tylko unie sie posługiwać
Tak prowadzi że nie ma informacji o tym kodzie błedu, po sprawdzeniu bezpieczników wymianie frm i kodowaniu szyb procedura jest zakończona sukcesem. Sama ista po spradzeniu wszystkiego sugeruje wymiane FRM.

Ostatnia edycja:

lulasz6263

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Jasło
Kolejny kretyn dodający filmki lub głupie posty, nie wnoszące nic do tematu i próbujący mi w mówic, że pracuje nielegalnym sprzęcie. Zresztą widać po wcześniej pisanych postach. Supermechanicy
Automatyczne połączenie postów:

Kolejny kretyn dodający filmki lub głupie posty, nie wnoszące nic do tematu i próbujący mi w mówic, że pracuje nielegalnym sprzęcie. Zresztą widać po wcześniej pisanych postach. Supermechanicy
Szyba naprawiona, zdjęcia nielegalnej isty dodane, oraz vidy której używam codziennie do volvo i polestara 1, Mógłbym pokazać jeszcze licencje dla odisa, stara, pathfondera do jlr i wiele innych ale po co. Lepiej wypisywać głupoty zamiast pomóc.

Załączniki

• 20210915_075225.jpg
    20210915_075225.jpg
    3,5 MB · Wyświetleń: 10
  • 20210915_080135.jpg
    20210915_080135.jpg
    4,3 MB · Wyświetleń: 9
  • 20210915_074451.jpg
    20210915_074451.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 9
Ostatnia edycja:

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
92
Miasto
Okolice Krakowa
Spoko, nie przejmuj się, to norma na tym forum - traktowanie wszystkich z góry. Są tu nawet takie ewenementy, które nie wnoszą KOMPLETNIE NIC wartości merytorycznej, a wyżej srają niż dupę mają :) W tematach BMW chyba lepiej pisać na forach posiadaczy aut tej marki, bo tam często da się trafić na ludzi z bardzo dużą wiedzą, którzy mają kulturę osobistą i potrafią prowadzić rzeczowe rozmowy.

Do góry Bottom