1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

BMW E90 M47 2.0D 163 Demontaż głowicy

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika Seagate1, 22-11 20 o 22:09.

1. Seagate1

Seagate1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam
    Padła mi uszczelka pod głowicą. Jak ściągnąć łańcuch rozrządu tylko z koła zębatego wałka, żeby nie przestawić rozrządu. Czy muszę zdemontować napinacz ? Wówczas poluzują mi się dwa łańcuchy.

2. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 334
    Zaprowadź do mechanika, on będzie wiedział jak to zrobić żeby było dobrze...:)

3. Seagate1

Seagate1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Auto ma już ściągniętą pokrywę zaworową i wszystkie elementy potrzebne do wyciągnięcia głowicy. W poprzednim aucie (seacie toledo) wymieniałem już uszczelkę pod głowicą i jakieś doświadczenie już mam. W tym aucie jest to bardziej skomplikowane , a chce się tego nauczyć.

Ostatnio edytowano: 22-11 20 o 22:34
  4. Encore

Encore Bywalec

Docenione treści:
    188
    Miasto:
    Częstochowa
    Zaprowadź do majstra on się specjalizuje w bmw a co do nauki to trzeba iść do szkoły a nie po forach chodzić. Jak się nie znasz to ruszysz jedno i spie...lisz drugie. I będzie następny temat na forum...

5. Seagate1

Seagate1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Nikt się mechanikiem nie urodził, a wiedze na pewno w szkole żaden mechanik nie zdobył tylko praktyka. Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi na mój problem.

6. Encore

Encore Bywalec

Docenione treści:
    188
    Miasto:
    Częstochowa
    Bez wiedzy nie ma praktyki. A od czegoś trzeba zacząć. A nie od forum na gotowca.

7. Seagate1

Seagate1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Nie szukam gotowca tylko jednej odpowiedzi na mój temat. Mechanika pojazdowa jest ogromnym tematem. Mam ogólną wiedzę bo miałem już sporo aut i niejedno już robiłem. To jest BMW i skąd mam czerpać wiedze konkretnie na temat tego auta jak nie z forum? W szkole samochodowej uczą mechaniki ale każde auto ma inne rozwiązania.

8. ecuprojekt

ecuprojekt Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    69
    Miasto:
    Janów Lubelski
    Jak szkoły zamkniete to gdzie ma sie uczyc ?:)

9. Rokers

Rokers Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Ostrołeka
    Czemu tak się obawiasz zdjęcia łańcucha?
    Ustawienie rozrządu jest łatwiejsze niż reszta tej roboty.
    A łańcuchy i ślizgi i napinacze warto wymienić przy okazji.