• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Bmw e90 n46b20 błąd 2a83

Marcine90n46

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Sochaczew
Witam jestem posiadaczem bmw e90 n46b20 którego już mam dosyć pomijając to wyskoczył check po podłączeniu wykazało błąd 2a83 zdjęcie poniżej, auto faluje, czasami zgaśnie, dziwny klekot na pierwszych dwóch biegach, wyczyszczenie oraz zamiana miejscami elektrozaworów pomogła na chwilę, całkowite odpięcie kostki wyeliminowało problem auto zaczęło zachowywać zachowywać normalnie ma moc nie faluje pracuje prawidłowo, orientuje się ktoś w czym tkwi problem mógł by ktoś coś doradzić?

Załączniki

• 20210923_155349.jpg
    20210923_155349.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 23

Marcine90n46

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Sochaczew
Nie słychać żadnych objawów żeby był to rozrząd lanuch napiety wygląda na nie zbyt zużyty zwłaszcza z tego co mowil poprzedni wlasciel robił rozrząd nie cały rok temu.. i kwestią tej wtyczki dlaczego przy odłączeniu żadnego problemu nie ma ?

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
92
Miasto
Okolice Krakowa
Problemu nie ma, bo vanos nie jest sterowany. Albo uwalony nastawnik albo faktycznie rozrząd posypany. Co do rozrządów robionych "rok temu, przez poprzedniego właściciela" - regularnie takie wymieniam ;)

Marcine90n46

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Sochaczew
Tylko niby potwierdzenie na wymianę tego rozrządu mam więc myślę jednak ze nie jest wina rozrzadu.. a czy czujnik wałków dawał by takie objawy ?
Automatyczne połączenie postów:

Czy jak by to była wina nastawnika to niepowinno być błędu na obu vanosach ?

Ostatnia edycja:

MS Serwis

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
445
Miasto
Gorzów Wielkopolski
www.ms-bmw.pl
Zamień zawory sterujące miejscami i zobacz czy błąd przejdzie na wydech, przy okazji zobacz co się kryje na sitkach. Co do wypowiedzi powyżej to czysta prawda. Rozrządy lecą bardzo często. Otwórz wlew oleju i złap haczykiem łańcuch.

Marcine90n46

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Sochaczew
Już sprawdzałem łańcuch naciągnięty bez luzów, a na sitkach był syf i brud trochę opiłków po wyczyszczeniu na chwilę pomogło ale za chwilę to samo jutro zmienię miejscami i sprawdzę czy błąd nadal jest na dolotowym, a Czujniki wałków raczej nie mogą być sprawcami tego zamieszania ? Po stało się to nagle podczas jazdy wcześniej nie było żadnych objawów.

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
92
Miasto
Okolice Krakowa
Czujniki wałków też możesz podmienić miejscami. Najpierw podmień zawory, jak będzie to samo to podmień czujniki. Jak będzie to samo to mógł się posypać nastawnik.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Po 1 blokady po 2 blokady po 3 sprawdź tez valve czy całe sprężyny, silniczek, adaptację itp

Marcine90n46

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Sochaczew
Niestety ale raczej rozrzad łańcuch jest strasznie luźny nie wiem czemu ale raz był napięty teraz sprawdzam ponowie jak koledzy wyżej pisali i łańcuch ja guma.. pewnie błąd był spowodowany tym jak i brak mocy i falowanie.. no nic odstawiam auto w przyszłym tygodniu na wymianę rozrządu.. ktoś poleci jaki łańcuch wybrać jakiej firmy żeby to pojeździło? Jakich kosztów się spodziewać mniej więcej?
Automatyczne połączenie postów:

Ktoś może wytłumaczyć dlaczego łańcuch raz był naciągnięty sztywny a raz lata jak guma ?

MS Serwis

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
445
Miasto
Gorzów Wielkopolski
www.ms-bmw.pl
Napinacz nie trzyma lub pęknięty ślizg. Luz zależy od tego jak się wałki ustawią. Nie montuj rozrządu Fai. Poza tym to febi chyba ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Sprawdź czy vanos trzyma się na blokadzie przed poluzowaniem śruby.

Do góry Bottom