1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Bmw x3 odkreca sie koło pasowe.

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika GSS-Daniel, 9-07 12.

1. GSS-Daniel

GSS-Daniel Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    208
    Miasto:
    Busko
    Witam
    BMW x3 2006 2.0d 150km
    Panowie rok temu podjechał klient bo mu nie chodziła klima, okazało sie ze nie ma paska elast na klimie,załozylem ale krzywo koło pasowe chodziło, śruba na wale była odkrecona no i koło pasowe wału uszkodzone.. Załozylem koło pasowe nowe z corteco i włąsnie dziś sytuacja sie powtórzyłą, odkreciło sie prawie całkiem ale paski nie spadły. Pasek 6pk widac ze jest niezle przypalony ale wszystko sie kreci bez oporow tylko rolki napinajaca i prowadzaca lekko grają. Kompresor klimy ok, ale nie wiem jak na załączonym sprzegle bo nie mam jak sprawidzc teraz. Oczywiscie koło dokreciłem z zaleceniami producenta 100nm+2x60c+30c. Jakiesc pomysły zeby sie nie powtorzyła akcja ?

2. Tytus Andronikus

Tytus Andronikus Początkujący

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Katowice
    Szanowny kolego! , Czy przypadkiem ta śruba nie powinna być przykręcona na niebieski klej ?

3. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 289
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Powinna ;) ale jest jeszcze jedna sprawa -jeśli to koło jest z elastycznym łącznikiem gumowym to zapewne powoli sie roz...... i wpada w wibracje stąd problem z odkręcaniem śruby
    proponuje nowe kółko nowa śruba, bo one potrafią sie ciągnąć i klej jak najbardziej ok

pawel2406 lubi to.
  4. GSS-Daniel

Docenione treści:
    208
    Miasto:
    Busko
    Śrube nowa dawałem ostatnio. Hmm no przyjrzalem sie dokladnie na kolo i widac ze od wewnatrz juz guma puchnie w kilku miejscach... co za szmelc robia. Co do kleju to sam nie wiem sprawa dyskusyjna bo fabrycznie jest bez, nawet corteco w instukcji podaje ze nie wolno. Ale tym razem dam duzo ! :)

5. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 289
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    jak widzisz że już puchnie wymień to koło one padają jak muchy :D

6. Tytus Andronikus

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Katowice
    kleju mało bo nikt tego juz nie odkręci

7. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 655
    Miasto:
    PZ
    koło pasowe zalecam kupić orginalne bo zamienniki słabe są

8. GSS-Daniel

Docenione treści:
    208
    Miasto:
    Busko
    No wiesz ja o tymn nie decyduje tylko klient ale imho jak stac klienta na x3 to i na kołko powinno.... Z tym klejem to zartowałęm dam odrobinke :) hehe

9. Tytus Andronikus

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Katowice
    Wybacz .... Ktoś kiedyś gdzieś tam nie zażartował i zrobił to na poważnie , czyli zanurzył cały gwint w kleju o pięknym kolorze blue ........ odkręcaliśmy tylko 2 dni . Stąd moja uwaga . pozdrawiam
    ps koła z tłumikami drgań tylko FEBI !

10. GSS-Daniel

Docenione treści:
    208
    Miasto:
    Busko
    No ja jak pisalem wyzej zalozylem corteco, co do febi powiem szczerze ze jakos sie zrazilem kilka razy do tej firmy. zobacze co klient zadecyduje jego kasa ja tylko moge mu doradzic. Szczerze powiedziawszy to kiepski pomysl z tymi kołami jest kilka razy w hdi widziałem zaspawane i tez chodza... hehe
    ps no bywa ze ktos przesadzi z klejem, np teraz mam takie mondeo mk3 własnie ze zdemontowana glowica bo ktos poszedl na calosc i wkrecil swieczki zarówki na czerwonym ! mało to jescze prawdopodobnie krzywo bo kazda paczy w inna strone...

11. trebor70

trebor70 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    392
    Miasto:
    lubelskie
    Więc doradź mu tak aby nie miał pretensji że tanio mu zrobiłeś, ja własnie mam upierdliwca zrób mu tanio tak miał zrobione i teraz problem że nie zadowolony.....sku...syn bambus jeden.

12. S-LINE

S-LINE Gość

arni_warbus ma racje kiedys robilem E60 z tym silnikiem i kupilem kolo ze wspanialej firmy Corteco...jednak ze moj klient przewozi ludzi pomiedzy Szczecinem a Berliniem i 10 tys to on robi w 3 miesiace... i po 4 miesiacach przyjechal do mnie na to samo kupilem oryginal zaplacilismy 3 razy wiecej i jezdzi do dzis...

13. radolini

radolini Początkujący

Docenione treści:
    0
    a wg. mnie to jest luz na klinie, dlatego koło się odkręca maiłem ten przypadek. A co do teflonu niebieskiego to zawsze mówię że mała ilość nie zaszkodzi.

14. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

Ja mialem ten przypadek 4 razy w tym samym aucie. Oczywiscie jak producent zaleca wszystko... ostatnim razem dokrecilem o pol obrotu mocniej i zanim koles wrocil minelo 6 miesiecy. Teraz dalem klej do gwintow i doje... z reki tak ze az trzeszczalo bez zadnych sil hehehe Od czesu tej akcji minelo 8 miesiecy i prosilem klenta zeby dzwonil co 3 miesiace to mu za free bede kontrolowal. Ostatnio widzialem auto przed zima i wciaz gra i buczy;)

Mialem to kilka razy do puki na klej i z reki nie dokrecilem to nie bylo rezultatu. Oczywiscie klient tez chcial tanio wiec bez gwarancji.

15. krzysztofjarzyna

krzysztofjarzyna Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wenecja
    Koło pasowe lubi być kapryśne, ale o tym jest dość głośno w internecie. Mam pytanie: czy to przypadłość głównie BMW czy też pojazdów innych marek? Latam "Syfikiem", który się ledwo kupy trzyma, rodzice mają Aveo T300 i problemów jeszcze nie mieliśmy...

16. mathiass

mathiass Bywalec

Docenione treści:
    116
    dayco to ori dla bmw, te ktore spotykalem na aucie wlasnie byly dayco ze znaczkiem bmw, a auta byly od 2005 w gore

17. Kykv

Kykv Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    RJS
    E61 taki przypadek, nowe koło pasowe Dayco, w dniu montażu wszystko ok, klient odbiera auto na drugi dzień - piszczy.
    Dziś odpalam rano i cisza, ale po około 5 minutach pracy pojawia się leciutki pisk. Po czym znów cisza.
    Masakra jakaś.

Ostatnio edytowano: 24-05 19
  18. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    137
    Miasto:
    wólka
    A czoło wału w porządku ?

19. Kykv

Kykv Początkujący

Docenione treści: