1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

BMW X5 e70 3.0D dziwny dźwięk po dodaniu gazu

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika domcioo26, 30-11 16.

1. domcioo26

domcioo26 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdynia
    Witam. Mam problem z dziwnym dźwiękiem dochodzącym w komorze silnika. Na moje ucho dochodzi on z tylu silnika... Słychać go przy lekkim muskaniu gazu na postoju oraz czasami w czasie jazdy. Jakieś 3 tyg. tyg temu był zdejmowany kolektor ( zaślepienie klapek wirowych, wymiana świec ). Aktualne błędy w silniku dotyczą DPFa. Link do filmu :

2. domcioo26

domcioo26 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdynia
    Czy ktoś jest w stanie mi poradzić od czego mam zacząć sprawdzanie ? :)

3. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Najlepiej od tego co bylo ruszane niedawno. Jakie konkretnie masz bledy?

4. domcioo26

domcioo26 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdynia
    Wymieniane były świece, sterownik świec żarowych, zaślepiony kolektor ( wywalenie klapek wirowych ). Błąd jaki mam w silniku to błąd DPF. Jutro zeskanuje autko wiec napisze wszystkie jakie są... Dzięki za odpowiedz ! :)

5. domcioo26

domcioo26 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdynia
    Błędy w aucie :
    JBBF - A735 oraz A6DF
    DME/DDE - 452A
    PGS. - A0B7 oraz A0C7
    DSC. - 6E5C

Po skasowaniu wróciły praktycznie od razu :
    JBBF. - A735
    DME/DDE - 452A

Czego one dotyczą? Nie mogę nigdzie znaleźć...

6. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Słabo szukasz. Ten pierwszy błąd jest od dpf. Albo masz pełny, albo przewód od czujnika ciśnienia w filtrze gdzieś został uszkodzony i dmucha ci tam z tyłu silnika przez co wydaje dziwny hałas a sterownik nie widzi ciśnienia. Jak z temperaturą w twoim aucie? Osiąga bezproblemowo 90 stopni? Musisz zajrzeć z parametry i sprawdzić różnice ciśninia na filtrze oraz Mechanicznie sprawdzić połączenia czujnika i szczelność układu dolotowego i wydechu.

7. domcioo26

domcioo26 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdynia
    Blad czujnika znalazlem w opisie i raczej dpf jest zapchany ze względu na to ze samochód słabo się nagrzewa i wypalanie się nie włącza. W styczniu dpf będzie programowo usunięty. Kiedy kupiłem samochód ten błąd już był a tego dziwnego dźwięku nie i w tym jest problem... Jeśli chodzi dalsze błędy to mam problem z ich rozkodowaniem niestety.
    Dziękuje za odpowiedz! Te rzeczy o których pisałeś na pewno sprawdzę na dniach.

8. porawskim

porawskim Nowy

Docenione treści:
    0
    Hej wszystkim. Ja mam dokladnie ten sam problem/dźwięk w mojej X5 3.0d 2007
    domcioo26 czy znalazles źródło tego dźwięku?
    Zaczalem to slyszec dopiero od wczoraj a za tydzien w piatek mam wyjazd z żoną i dwójką dzieci do Włoch wiec zaczynam sie martwić. Ktoś coś pomoże?