1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

brak abs renault laguna 2 1,8 16v

Dyskusja w 'Układ hamulcowy' rozpoczęta przez użytkownika karuzel32, 13-02 15.

1. karuzel32

karuzel32 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    cześć i się zaczeło jak to z lagunami :) zaswieciła sie kontrolka abs i owszem napis servis wiec podłączyłem do komputera i zonk brak komunikaci z abes wiedz podłaczyłem druga pompe i taki sam komunikat brak połaczenia
    bezpieczniki sprawdzone i sa ok, powli mi juz rece opadaja jesli mozecie cos pomuc to był bym bardzo wdzieczny
    pozdrawiam

2. rch11

rch11 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    556
    Miasto:
    NS
    Napięcie i masy masz na wtryczce Abs?
    Bezpiecznik od Abs jest pod maską

3. karuzel32

karuzel32 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    sprawdzane w wtyczce wszystko jest

4. rch11

rch11 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    556
    Miasto:
    NS
    No to może przewody od CAN.
    Podłącz na stole sterownik czy ma komunikację

5. karuzel32

karuzel32 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    byłem z tym fantem na kompie serwisowym i wychodzi na to ze cały problem tkwi w tej skrzynce obok bespieczników tych w srodku w aucie i co o tym myslicie to jesli tak to kupic uzywke i wstawic?

6. bennek

bennek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    120
    Siema.Prawdo podobnie przyczyna leży w wiązce która idzie do sterownika ABS.Miałem identyczny przypadek w lagunie 1.6 2001.r .Świeciła się kontrolka (ABS) i serwis a przy okazji nie działał licznik.Nie było komunikacji z ABS-em i zegar nie pokazywał prędkości auta.Trochę było roboty żeby dojść co jest nie tak.Okazało się że w wiązce która idzie do sterownika była przerwa na (czerwonym +) i nie było zasilania.Po wymianie uszkodzonego przewodu i wykasowaniu błędów z komputera licznik ożył i wszystko wróciło do normy.Wróciła komunikacja ze sterownikiem i śmiga do tej pory...
    Może u ciebie będzie to samo.
    Pozdrawiam ... ;)

karuzel32 lubi to.
  7. karuzel32

karuzel32 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    dzieki bennek w poniedziałek sie biore za szukanie bo i licznik tez nie chodzi

8. bennek

bennek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    120
    Spoko.To będzie to samo co było u mnie.Dobrze posprawdzaj wiązkę idącą od sterownika (ABS) do skrzynki z bezpiecznikami.Miernik do ręki i kabel po kablu sprawdzać na którym jest przerwany obwód.U mnie był to (czerwony +) a przerwa była w okolicy kielicha amortyzatora o ile mnie pamieć nie myli...
    Powodzonka !!! ;) ;) ;)

9. Blekitny24

Blekitny24 Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Nowy Tomysl
    Bezpiecznik od ABS jest pod maską? koło akusa?czy coś przeoczyłem? Bezpieczniki wszystkie o których wiem sprawdzone.Klip pokazuje błąd DO 010 połączenie że sterownikiem jest natomiast nie mozna uruchomić pompy test pompy przez clipa, czujniki w kołach ok prosze o pomoc