• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Brak mocy albo inaczej znaczne osłabienie 1.5 dci Dacia Duster

kiko80

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Warszawa
witam,

Mam pewien problem z diagnozą dacia duster 1.5dci k9k 796 dcm1.2. Auto sprawdzane już DDT2000, i podłączane pod Clipa. Niestety nie ma nic oprócz błędu świec żarowych - trzeba wymienić na pewno jedną świecę bo przepalona.
Natomiast jest problem zmniejszenia mocy . Auto nie ma już tej mocy co kiedyś , sprawdzane nawet hamownią drogową wykazało ok -20Nm i kilka koni mniej . Ciśnienie CR jest takie generalnie jak zadane , sięga w szczycie 1600barów. Zawór egr sprawdzony i wyczyszczony uprzednio, nie zacina się i wg diagnostyki w ddt200 podczas pełnego obciążenia - pedał gazu 100% zamyka się EGR.
Wklejam logi z wczoraj. Był podmieniany już przepływomierz na kilka innych o tym samym kodzie siemens / continental co prawda używane ale dawały b. podobne wyniki na logach przy logowaniu w obrotach 1000-4000/min przy pełnym obciążeniu .
Nie za bardzo mam pomysł co może być nie tak , co prawda turbo trochę powoli wstaje ale sprawdzałem też turbo i nie ma luzów osiowych , nie ma też w nim oleju i w intercoolerze. Dolot również sprawdzałem pompując do ponad 2 barów czy jest szczelny.

W załączniku przesyłam logi z wczoraj z DDT2000, jest tam log z pełnego przyśpieszania 1200-4000/obrotów na 3biegu ( są to sekundy od 9. do 19 .)
Zlogowałem tam CR zadane i obecne, temp oleju, temp powietrza, ilość MAF zadana, zmierzona , ciśnienie powietrza zadane, zmierzone , powietrze pomiar out.

Niedawno robiłem też test przelewowy wtryskiwaczy i wyszło po ok 8ml. na każdym wtryskiwaczu przez 2min na wolnych obrotach.
Aha, auto miało robiony rozrząd jakieś 20-30tys km temu.

Załączniki

• 2021-03-22_21h16mn20.txt
    8,8 KB · Wyświetleń: 7

adik33

SuperMechanior
Punktów
72
Spróbuj wyczyścić wtryski np preparatem od tec2000.

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
194
Miasto
Podkarpacie
Albo masz mikro dziurę w układzie dolotowym albo początek umierania turbiny .

Mck pomocnik

SuperMechanior
Punktów
35
Czy utrata mocy pojawiła się, w tym samym czasie co błąd świecy?

kiko80

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Warszawa
Dolot szczelny, sprawdzałem pompując i zatykając dolot korkiem do praktycznie 2.5 bara i nic nie uciekało

nie , błąd świecy był przed tuningiem nawet, według niego on wogóle nie wpływa na moc silnika podczas jazdy.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
93
Miasto
Xxx
Przed tuningiem... Czyli ktoś grzebał w mapie... Naprowadzilem?

kiko80

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Warszawa
mapa zrobiona była 2 lata temu, a sierpniu minie 3 lata.
Aha, póki co powalczyłem trochę z przepływomierzem ( wymieniłem na lepiej mierzący i chyba z o wiele mniejszym przebiegiem) i solenoidem vacuum który też nastawiłem metodą prób i błędów i już lepiej wstaje turbo i ładuje w logach
Zupełnie inaczej teraz auto się budzi , choć mocy nadal na pewno brakuje ( nie mierzyłem jeszcze na hamowni drogowej) ale już przynajmniej się lepiej "budzi" i nie ma takie turbo laga.

Do góry Bottom