• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Brak sygnału kamera cofania

henex1980

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Jasło
Witam. Radio z alliexpres oraz kamera,sprzet nowy. Wideorejetrator dziala ale mam problem z kamera cofania. Podpieta pod swiatlo cofania oraz linie ''back'' w radiu. Wszystko podpiete wedle schematu. Diody podswietlenia na osobnym kablu załączają sie po wbiciu wstecznego a kamera przełącza sie lecz pokazuje ciemny ekran z napisem ''no signal'' Nie wiem co jest nie tak. Wsteczny wzbudza radio ale pokazuje brak sygnału. Czy moze to byc wina ustawien w radiu? Jezeli to nie jest przyczyna to jedyne co mi przychodzi do głowy to pech i uszkodzona kamera.

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
404
Miasto
PLE
Z tego co pamiętam to kamerę się podłanczało pod AV

henex1980

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Jasło
Podłączyłem pod kabel ktory byl oddzielnie. Kabel zolta chincza z krotkim czerwonym kabelkiem pod linie back w radiu jest osobno. Podłaczylem jak na schemacie.
Automatyczne połączenie postów:

Podłączyłem pod kabel ktory byl oddzielnie. Kabel zolta chincza z krotkim czerwonym kabelkiem pod linie back w radiu jest osobno. Pisze do chinczyka to zarzuca mnie zdjeciami. U nich kolory w instalacji widze tez po swojemu. Zrobie fotki i podeśle. Moze ktos z Was zauwazy gdzie jest problem. Z gory dziekuje
Automatyczne połączenie postów:

Z tego co pamiętam to kamerę się podłanczało pod AV
Nie mam kabla av.

Załączniki

• IMG_20210425_114136.jpg
    IMG_20210425_114136.jpg
    4,6 MB · Wyświetleń: 8
  • IMG_20210425_114111.jpg
    IMG_20210425_114111.jpg
    4,6 MB · Wyświetleń: 8
Ostatnia edycja:

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
58
może kamera nie popsuta i nie wysyła sygnału video.
wymontuj kamerę, podłącz pod 12V i jakiś zwykły telewizor czy monitor.
sprawdź czy jest obraz.

nawrocki

Nowy
Punktów
0
usterka.pl
Witam. Radio z alliexpres oraz kamera,sprzet nowy. Wideorejetrator dziala ale mam problem z kamera cofania. Podpieta pod swiatlo cofania oraz linie ''back'' w radiu. Wszystko podpiete wedle schematu. Diody podswietlenia na osobnym kablu załączają sie po wbiciu wstecznego a kamera przełącza sie lecz pokazuje ciemny ekran z napisem ''no signal'' Nie wiem co jest nie tak. Wsteczny wzbudza radio ale pokazuje brak sygnału. Czy moze to byc wina ustawien w radiu? Jezeli to nie jest przyczyna to jedyne co mi przychodzi do głowy to pech i uszkodzona kamera.
warto się tym zainteresować? https://usterka.pl/serwis-agd

Do góry Bottom