• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Budowa garażu..

robson85cars

Uczestnik
Punktów
0
Witam
Z racji, iż chciałbym zbudować sobie garaż do majsterkowania pytam się o radę mądrzejszych głów.
Garaż 8 dl. 5sz. 4wys.
Hobbistycznie działam w garażu. Chciałbym zamontować podnośnik dwukolumnowy. Z jakiego materiału proponujecie zbudować, płyta warstwowa, blacha i później ocieplić styropianem? Czy może zebrać więcej funduszy i murowany?
Gotowe garaże blaszane to koszt ok. 13 tysięcy.
Czy w budżecie do 15 tys. Na sam budynek jestem w stanie zbudować coś innego niż kupno gotowego blaszaka?
Zastanawiałem się jeszcze nad konstrukcją drewnianą i obić płyta warstwowa?
Co sądzicie na ten temat, jakie macie doświadczenia?

kamil03

SuperMechanior
Punktów
52
Miasto
kraków
mój projekt murowany większy 9x15 koszt fundamentów 30 tyś ...

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
142
Przy takich wymiarach musisz mieć pozwolenie na budowę a co za tym idzie projekt i kierownika budowy. Zmieszczenie się w 15tys jest nierealne.

Zimoon

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
647
Miasto
Gdańsk
koszty nierealne ale jak stawia blaszaka, lub halę na stałe nie posadowioną to chyba może.

melas

SuperMechanior
Punktów
35
Miasto
WRZEŚNIA
Dokładnie po pierwsze zagospodarowanie przestrzenne co możesz postawić potem projekt i pozwolenie na budowę.

WikTor12

Nowy
Punktów
0
Sam posiadam murowany gdyż uważałem go za najbardziej stabilną konstrukcję patrząc na anomalie pogodowe, które ostatnimi czasy u nas występują.

MakłowiczTVN

Początkujący
Punktów
0
Miasto
warszawa
megatool.pl
Blaszak spoko, pamietaj wylać płytę pod podnośnik, bo potem bedzie za późno,

konstrukcja drewniana jest łatwiejsza do realizacji, ale mozesz też robić sam stalową, przelicz koszty w porównaniu do gotowych.
Taniej powinno być zrobić samemu, ale czas... :)

Ocieplenie najlepsze to wełna i na to OSB od środka.

Ew konstrukcja drewno + OSB, na to styropian + siatka + klej + farba.

Przy drewnianej masz taki plus, że możesz dać więcej wełny lub styropianu bo grubość belek grybsza i lepsze mostki termiczne

I zobacz od ile m2 jest potrzebne pozwolenie (tak to masz tylko zgłosić)

robson85cars

Uczestnik
Punktów
0
Budowa rozpoczęta , padło na konstrukcję drewnianą , kantówka 10x10 , dach dwuspadowy , do okoła w płycie warstwowej , pozdrawiam :)
Koszt wybudowania 80m2 , szacowany na 30tysięcy złotych , posadzka beton b25 całościowo , bez kosztów budowy z racji , iż działamy samemu .

Bartek4x4

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
972
Miasto
Koszęcin
upewnij się czy tak jak w moim przypadku nie siedzi Ci na D konserwator zabytków.
Ostatnio założyłem sobie w domku rolety na wszystkich oknach. Narazie czekam

Do góry Bottom