• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Bulgotanie z tłumika i grzechotanie z silnika

slawek7

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Szczecin
Cześć
Potrzebowałbym pomocy (porady).
To jest kontynuacja tematu silnia 1.4mpi z VW oraz powiązanie z wyminą uszczelniacza wału z tematu

Zanim mnie o ochrzanicie z długi czas bo temat ciągnie się jakoś od zimy to powiem że nie miałem parcia czasowego, no ale doszło nareszcie do próby uruchomienia i się zaczęło.

Odpalił od razu bez problemu, ale z tłumika słychać takie bulgotanie, ciężko to opisać lepiej na tym filmie widać

a z silnika słychać takie dziwne grzechotanie. Postaram się to dzisiaj nagrać bo wczoraj padła mi bateria w telefonie. Wydaje się jakby to był popychacz, jakaś rolka. Rozrząd jest nowy, wraz z całym jego osprzętem. Jest sprawdzony pod kątem napięcia pasków oraz samego ustawienia (blokady idealnie wchodzą)
Zresztą to prosty silnik nie raz takie składałem, i do tej pory wszystko było OK, do teraz.
Zresztą wymieniany był tylko uszczelniacz wału, miska olejowa i rozrząd. Dość długo stał. Zastanawiam się czy grzechotanie to nie zapowietrzone popychacze, ale po odpaleniu jakiś czas chodził do odpowietrzania układu chłodzenia więc się nagrzał do temp roboczej.

PS. błędów w sterowniku nie ma (np od wypadania zapłonów)

Jakiś pomysł co skopałem?

RafałB

Początkujący
Punktów
1
Kurcze dziwna sprawa, normalnie bym napisał, że problem z układem wydechowym. Ale to wszystko co opisujesz.... ciężko mi powiedzieć..

RafałB

Początkujący
Punktów
1
I jak Autorze wątku ? jak się sprawa rozwiazała ?

RafałB

Początkujący
Punktów
1
Może i masz racje. Forum to nie wróżka ;) Można sobie jedynie pogdybać ;)

slawek7

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Szczecin
To ja poproszę o pogdybanie.
Jeśli chodzi o bulgotanie to czyszczenie przepustnicy pomogło, grzechotanie rozwiązanie, rozrusznik się zablokował
Stuki jednak pozostały, ciąg dalszy w tym temacie

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom