1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

CENA ZA LAKIER

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika Eternaal, 3-09 18.

1. Eternaal

Eternaal Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam mam mały problem dziś doszło do nieszczęśliwej sytuacji i zdarł mi się lakier ile może kosztować lakier za taki element na tylnym zderzaku?

WP_20180903_10_26_49_Pro.jpg

2. marcin www

marcin www Uczestnik

Docenione treści:
    32
    Lakier czy lakierowanie?

3. wjtek89

wjtek89 Nowy

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Rdm
    To będzie drogi gips ten lakier jakieś 50 -150 zł :D ale skoro pytasz to lepiej wstawić do lakiernika :) lub do innego skoro chce żebyś mu lakier dobierał :)

Ostatnio edytowano: 3-09 18
  4. Tadexo

Tadexo Początkujący

Docenione treści:
    5
    Oddaj do lakiernika, za 300-400 zł będziesz miał ladnie zrobione. A tak będziesz się bawił i niewiadomo jak wyjdzie

5. w.kaczmarek125

w.kaczmarek125 Nowy

Docenione treści:
    1
    Dobry lakiernik to i 500 wezmie

6. romys73

romys73 Gaduła

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    abingdon
    dobry clar to musi kosztować .kupicie tani to po pół roku katastrofa lekki mat i mazy

koszt dobrego lakieru min 150 zł za litr + utwardzacz 0.50 litra za 70 zł

Ostatnio edytowano: 13-10 18
  7. pasieczny_wawa

pasieczny_wawa Nowy

Docenione treści:
    0
    Pytanie jeszcze tylko czy sam da rade ładnie pomalować.

8. ethan

ethan Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    A co to za lakier za 150 zł litr + utw. 70 zł? To już chyba ceramiczny... Albo jakaś lepsza technologia, 220 zł za kpl. może sam się lakieruje... ;)
    Co to za lakier? Tak serio pytam. Może coś ciekawego.

9. kojak2464

kojak2464 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Kłodzko
    Jak się już bawiłeś w lakierowanie to może i wyjdzie ale jak nie to nie wyjdzie ładnie.

10. caveman2009

caveman2009 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Za duzym jeziorem
    2K clear z dolnej polki U-pol , Novol, Sunox, T4W, Kapci, Mipa, App, MaxMeyer i najprawdopodobniej kupisz je w 1L opakowaniach dla amatorow. Te lakiery maja najrozniejsze odcienie zolcieni, traca gloss albo robia sie mleczne po jakims czasie.
    Lakiery porownywalne do fabryki lub lepsze to Cromax, Dupont, BASF, STANDOX, Glasurit, Diamond oczywiscie rozpuszczalniki tej samej firmy tylko z karty produktu. tu kupisz tylko 5L
    Jezeli samemu, to pistolet to podstawa efektu koncowego. Sata albo devilbiss dysza 1.2- 1.3 fluid cap t10 /20 zalezy od temperatury (baza i clear ). JEzeli budzet skromny to auarita 921 , jest to dokladna podrobka devilbissa ale nie wiem czy kupisz dysze min 1.2 one sa chyba tylko do 1.0 ale to i tez dobremu fachowcowi wystarczy na zderzak. Podklad wypelniajacy wystarczy najtanszy pistolet z dysza 1.8.
    nastepnie:
    panel wipe
    nitro do mycia pistoletu
    plastic primer adhesion promoter
    primer filler 1k lub 2k zwykly
    2k base pod kolor z mieszalni
    jezeli to metallic to jeszcze troche czystej bazy zebys nie mial efektow halo
    2k clear coat ,
    utwardzacz 2k i rozpuszczalnik dobrany do temperatury
    wyjdzie sporo wiecej niz 500zl

11. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    A ten jak sie widzi? Screenshot_2018-10-14-05-44-01-1.png

12. ethan

ethan Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    Devilbiss z tych tanich to nic ciekawego... Miałem w ręku flg 5 i dobrego wrażenia nie zrobił....
    Ale z drugiej strony amatorowi wystarczy na zderzak. Przecież nie wyda 2k zł. Na pistolet ;)

13. kojak2464

kojak2464 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Kłodzko
    Flg na pewno lepszy, slg mam. Trzeba uważać bo kapie z niego. Przynajmniej z mojego

14. ethan

ethan Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    Z tymi tanimi pistoletami tak jest... Zależy jak się trafi...
    Ale jak ktoś lakieruje takim slg /flg i zmieni na np iwata wbx to już więcej na pewno nie wróci do tego taniego badziewia. Osobiście używam takiego flg - czasami do podkładu.

15. kojak2464

kojak2464 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Kłodzko
    Ja kupiłem sobie devilbiss GTI pro lita mimo że dużo nie maluje ale jakość pracy i wykonania bez porównania. Tamten to jest do rozpuszczalnika do cieniowania

ethan lubi to.
  16. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Moj sąsiad jest profesjonalnym lakiernikiem i powiedzial mi ze jak nie masz wprawy to i sata za1.5 kola nie umalujesz. On maluje pistoletem za 2 stowy i takie cienie kladzie ze za ch.a nie kapniesz sie ze malowane

SajmonMB lubi to.
  17. ethan

ethan Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    To chyba taki lakiernik że nie widzi różnicy pomiędzy pistoletem za 200 zł a 2000... Ale z doświadczeniem to racja... Tylko niestety tanim pistoletem wszystkigo nie zrobisz.. Nie rozbije materiału... Miotła 10 cm, środkiem nie dolewa... Długo można pisać..
    Znam takich co nie widzą różnicy w podkładzie za 30 zł/l a 180 zł/l. Tak samo jeśli chodzi o lakiery bezbarwne... Przecież się świeci...
    A po miesiącu wszystko pięknie siada, gaśnie... :facepalm:

18. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    od 15 lat chlopak maluje i to wypasione fury

19. ethan

ethan Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    To coś nie gra... Bo nie uwierzę że pistoletem za 200 zł... Moze jeszcze materiały za 30 zł... Bo przecież tylko doświadczenie najważniejsze...
    Albo trzyma standardy większości "lakierników" malarzy... A przeciętny Kowalski nie widzi różnicy
    Znam takich co tanie lakiery kładą na wozy za ponad 100 000... Bo przecież klient się nie zna .. Samochód za granicę jedzie...

20. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    ty wiesz ze ja umalowalem kilka aut i nie widze bardzo roznicy. Ale on nie leci tanimi materialami. Zrezygnowal ostatnio z wodnych. bo go wkurzalo to suszenie.. Bazy bierze od jednej babki co ja bralem. Dziewucha kumata. Wytlumaczy jak wypylic ostatnia warstwe np. ale u niej litr bazy nie kosztuje 180 tylko 400 i rozpuszczalnik po 50zl za litr a nie 18zl. i nie chce sprzedac bazy bez swojego rozpuszczalnika i klaru.

ladnie maluje. ale robi tylko lakier. blacharki nie robi