• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Centralny Zamek Vectra B, nie działa pilot i błędy..

Devias

SuperMechanior
Punktów
13
Hej,

Mam klienta który przyjechał Oplem Vectra B z 1997r silnik: X18XE i ma problem z centralnym zamkiem, powiedział mi, że od samego początku jak go kupił z pilota nie dało się otworzyć ani zamknąć drzwi od kierowcy, wszystkie inne drzwi + bagażnik działał idealnie, tylko te jedne drzwi nie działały.
Z kluczyka wszystkie działały..

Po kilku latach, przestały mu działać tylne drzwi od kierowcy, ani nie działały z pilota, ani z kluczyka, trzeba było ręcznie zawsze je zamykać..
No i mówi, że mniej więcej w tym samym czasie przestał działać mu pilot od centralki i musi zamykać/otwierać drzwi jedynie z kluczyka (w sumie mu to nie przeszkadzało, bo i tak musiał od kierowcy zawsze to robić..)

I teraz niedawno znowu stała mu się usterka polegająca na tym, że jak chce otworzyć drzwi z kluczyka to musi pokonać pewien opór i dopiero wtedy mu się otworzą, tak jak by coś blokowało, ale natomiast gdy chce zamknąć jest wszystko bez problemu i co ważne nie zawsze mu się coś takiego dzieje, czasami będzie ten opór a czasami przez kilka ruchów nie będzie go w ogóle..

Podłączyłem go sobie pod komputer, pokazało troszkę błędów (w załączniku)..
Ale gdy chciałem skasować te błędy to zacinało mi komputer i przerywało połączenie, po czym już nie mogłem się połączyć z sterownikiem, tak jakby całkowicie centralny padł (żaden siłownik się nie odzywał), no ale wyciągnąłem bezpiecznik (cały - dobry) i ponownie go włożyłem i wtedy centralka działa..
Tak samo się robi za każdym razem.., gdy chce zaprogramować kluczyk to jest identyczna sytuacja..

I w sumie troszkę mnie martwią te błędy z EEPROM, może macie jakieś pomysły od czego by tu zacząć, w sumie ten siłownik by można było zostawić na sam koniec, tylko aby póki co uruchomić pilot no i zobaczyć czemu jest to przycięcie w zamku, no i ta pamieć.

Pozdrawiam..

Giemza

SuperMechanior
Punktów
143
Miasto
Lublin
W vectrach centralki padają a koszt centralki na szrocie to 20-30zł, a do tego pewnie zgnite kable na łączeniu drzwi z progiem

Do góry Bottom