• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ceramizator - czy to dobry środek do silnika benz?

Pawel9pala

Nowy
Punktów
0
Ostatnio na YT widziałem taki filmik
.
Ceramizator , cudowny środek do silnika, działa itd.
Czy ktoś z Was zna ten środek? Czy ktoś stosował? Polecacie czy raczej odradzacie?

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
146
Miasto
Xxx
Na tydzień jazdy a później już lej doktory

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
109
Miasto
Nowy Sącz
Jeśli silnik potrzebuje ceramizatora,to znak,że trzeba udać się do mechanika.

alf28

SuperMechanior
Punktów
160
Miasto
wieś
Zaczyna się od ceramizera, potem mechanik. Kient stopniowo musi przyzwyczajać się do wydatków, a nie odrazu na głęboką wodę. :D

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
146
Miasto
Xxx
Tak ale kiedy już to przestanie działać może być za późno na naprawy u mechanika.. :D

krisw5

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Oczywiście nie pomoże puder róż kiedy silnik pada już. Ceramizer dajemy do silnika który nie ma mankamentów. Bo jeśil są mankamenty, to nie pomoże ceramizer a jedynie machanik mechanik.

Punktów
1
Miasto
Łódź
Nawet pomoże jak silnik jest lekko zużyty ja tak robię w swoim manie plukanka i ceramizer po 2 takich zabiegach zużycie oleju spadło z 5 litrów na tydzień do 3/4litrow na miesiąc zaznaczę przebieg 1500000 i leję pół syntetyk

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
109
Miasto
Nowy Sącz
Gdyby to był Diesel,ja bym odradził,gdyż takie silniki same,,produkują,,grafit,do rozsądnego(wymiana oleju) momentu powoduje on obniżenie współczynnika tarcia,z czasem jednak gdy przybywa go w oleju następuje odwrotny skutek,wzrasta współczynnik tarcia,dlatego wlewanie ceramizera,cerateka, do silnika Diesla nie ma najmniejszego sensu,do silnika benzynowego owszem.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
33
Nawet pomoże jak silnik jest lekko zużyty ja tak robię w swoim manie plukanka i ceramizer po 2 takich zabiegach zużycie oleju spadło z 5 litrów na tydzień do 3/4litrow na miesiąc zaznaczę przebieg 1500000 i leję pół syntetyk
a może po prostu wreszcie wypłukało syf z pierścieni i zaczęły uszczelniać jak powinny.
albo ciekło spod korka w misce i za drugim razem wreszcie dokręciłeś :D

p.s. używaj kropek czy przecinków bo myślałem, że robisz 1 500 000 miesięcznie... to ponad 2000km/h przez 24 godziny na dobę. szacun ;)

Do góry Bottom