• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Chevrolet Captiva 2.0 VCDI brak mocy

LooFii

Nowy
Punktów
0
Witam wszystkich, jestem nowy na forum i chciałbym wam nakreślić mój problem, może ktoś miał podobny problem lub jest w stanie naprowadzić mnie na jakieś rozwiązanie bo mechanicy rozkładają ręce. Posiadam captive 2.0 diesel, w aucie było sporo robione z uwagi na brak kompresji. Z elementów wymianianych było nowa głowica, nowy wałek rozrządu, nowy EGR, nowa odma olejowa, demontaż wtryskiwaczy i sprawdzenie, do tego wymieniane podkładki, demontaż i czyszczenie katalizatora, demontaż, sprawdzenie i czyszczenie turbo. Po wszystkim auto na zimnym silniku zbiera się dopiero od 2.5 tys obrotów, natomiast po zagrzaniu ma blokadę na 3 tys obrotów. Obd pokazuje błędy p0100 i p0069 czyli przepływka i map sensor. Oba te elementy były podmieniane lecz nic nie przyniosło skutku. Sprawdzana była szczelność układu dolotowego, brak nieszczelności. Co ciekawe po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika odzyskuje moc, lecz po chwili znowu ja traci. Co więcej co jakiś czas po odpaleniu odzyskuje całkowita moc i zaczyna doładowywać już od 1800 obrotów i wtedy idzie jak trzeba. W piątek jechałem autem w dłuższą trasie, gdzie mulil po drodze. Na stacji benzynowej go zgasnilem, potem ruszyłem dalej i dopóki jechałem na obrotach powyżej 3 tys cały czas miał moc, dopiero kiedy zszedł poniżej 3 tys znowu złapał zmule. Może ktoś z was przerabiał podobne objawy i byłby w stanie mi coś doradzić, z góry dzięki za odpowiedź.

LooFii

Nowy
Punktów
0
Cześć rozwiązałeś jakoś ten problem?
Tak, winowajcą okazał się uszkodzony sterownik a dokładnie upalone tranzystory, które prawdopodobnie popalily się na skutek powstałego zwarcia przy demontażu silnika, naprawa mnie wyniosła 450 zł i teraz autko hula prawidłowo.

Do góry Bottom