1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Chiński podnośnik dwukolumnowy za 7000zł

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika D@minO, 19-02 19.

1. D@minO

D@minO Nowy

Docenione treści:
    0
    Przemierzam się do odbioru dotacji z UP, na podnośnik chcę przeznaczyć 7000zł i tu fajnie byłoby mieć w cenie montaż tak aby na starcie dostać UDT, na allegro jest pełno tego chińskiego syfu a z racji, że dopiero raczkuję to nie mogę sobie pozwolić na firmowy podnośnik w cenie 20 000zł.
    Co do moich wymagań.. podnośnik nie musi być nowy muszę mieć tylko fakturę imienną na jego zakup, 95% naprawianych prze mnie aut to auta osobowe do 2T, raz na dwa miesiące może trafić się coś cięższego typu bus.

oczywiście płyta pod podnośnik będzie wykonania zgodnie ze sztuką.

Kilka aukcji które zwróciły moją uwagę :
    podnośnik firm Nortec - ponoć to wersja bez "wzmocnionej ramy"
    https://allegro.pl/oferta/podnosnik-dwukolumnowy-automat-4t-230v-7698217434

Podnosnik firmy FARYS TYP: FR-5072
    https://allegro.pl/oferta/podnosnik-dwukolumnowy-samochodowy-4-tony-4t-olej-7614032495

REDATS L-220
    https://sklep.phu-szczepan.pl/produ...4T-REDATS-L-220-Automatyczny-Olej-gratis.html

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, wiem, że to chiński sprzęt ale jakoś muszę ruszyć.. liczę na to że na takim chińczyku pociągnę chociaż 3-4lata po takim czasie jeśli odnajdę się w biznesie to nabędę sprzęt firmowy :)

2. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 523
    Miasto:
    Olsztyn
    Mam podnośnik do sprzedania. 4t, hydrauliczny, produkcji amerykańskiej. Pisz na PW jak coś.

3. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    458
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    tego norteca mam , polecam

D@minO lubi to.
  4. D@minO

D@minO Nowy

Docenione treści:
    0
  5. s2ławek

s2ławek Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    lublin
    Płyta na środku słabo

6. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 201
    Miasto:
    turek
    Około 6 tys z montażem. 1.5 roku bez problemów.
    IMG_20190220_125140.jpg

D@minO lubi to.
  7. D@minO

D@minO Nowy

Docenione treści:
    0
    Co dokładnie ma Pan na myśli? :)
    Garaż mam 900cm x 550cm

8. s2ławek

s2ławek Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    lublin
    Między słupami kładka no chyba że to w posadzkę idzie

9. D@minO

D@minO Nowy

Docenione treści:
    0
    No troche słabo, może cofnę podnośnik o metr w strone wjazdy tak aby z przodu mieć wiecej miejsce do manewru, małe pomieszczenia więc cudów nie da się zrobić.

Ostatnio edytowano: 20-02 19
  10. phu_szczepan

phu_szczepan Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Jabłonna-Majątek
    Cześć,

to że chiński sprzęt to nie ma się czego obawiać. Dziś praktycznie większość rynku to sprzęt z Chin. Tych podnośników co pokazujesz sprzedaliśmy tysiące od kilku lat i jakoś nie słychać narzekań na ich jakość czy funkcjonalność. Ludzie pracują na nich w serwisach o dużym obłożeniu i naprawdę odpowiednio serwisowany podnośnik

A w swoim budżecie bez problemu kupisz automat, 4T i jeszcze z ramą wzmacniającą:
    I kilka słów w temacie montażu podnośnika w warsztacie:
    Jakbyś miał jakieś pytania co do podnośnika to pisz śmiało. :)

pozdrawiam,
    Tomek
    P.H.U. Szczepan

D@minO lubi to.
  11. s2ławek

s2ławek Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    lublin
    Ja wiem że cena ale czas podnoszenia i nic między słupami a nie udźwig 4t wystarczy 3 3.5t busa załadowanego można odmówić

12. D@minO

D@minO Nowy

Docenione treści:
    0
    Bez progu między kolumnami nawet się nie rozglądałem bo ceny powyzej 10 000 zł. Swiadcze uslugi mechatroniczne, skrzynią nie będę wyjezdzac wiec stwierdzilem, że prog może mi przeszkodzic gora dwa razy w roku w skrajnych przypadkach.

13. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 201
    Miasto:
    turek
    no faktycznie. do niczego to się nie nadaje. nic się na tym nie zrobi. ferrari na flakach nie przejedzie.

w czym wam to przeszkadza? pająkiem pod skrzynie nie podejdziecie czy co? płyta ma 3 cm wysokości. no chyba, że łazicie jak olamy i potykacie się o wszystko.

14. Mattii

Mattii Gaduła

Docenione treści:
    139
    Miasto:
    Maszewo
  15. s2ławek

s2ławek Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    lublin
  16. D@minO

D@minO Nowy

Docenione treści:
    0
  17. Regaciarz

Regaciarz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    44
    Miasto:
    Wasilków
    Ja mam dwu letniego Norteca 4T, jeszcze ze starszych niebieskich i daje radę, jedynie opuszczanie trwa wieki jak temperatura spada poniżej kilku stopni ( codzienny zimowy poranek póki w piecu nie napalę). Raz zostawiłem na noc smarta bo mi się opuszczać nie chciało i rano musiałem go zrzucić. Nie róbcie tego błędu ;)
    Co do progu to raz mi przeszkodził, zrzucałem skrzynię z grand vitary, stopę musiałem przesunąć kilka centymetrów do przodu bo nie mogłem skrzyni odciągnąć, później już brałem poprawkę na to. Jest na tyle niski, że większość samochodów da się przepchnąć samemu

D@minO lubi to.
  18. michal1978wlkp

michal1978wlkp Nowy

Docenione treści:
    1
    kup cos markowego laczonego góra . mam hoffmany i jestem zadowolony . kupisz markowy to zawsze możesz sprzedać a te chińskie to chyba na zawsze już twoje bo raczej nikt tego nie odkupi chyba po cenie zlomu

19. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 201
    Miasto:
    turek
    jak mam ładować kasę w naprawy hoffmana, to wolę co 2-3 lata nowego chińczyka kupić hehe. i tylko nie mów, że nigdy się nie psują.

D@minO lubi to.
  20. D@minO

D@minO Nowy

Docenione treści:
    0
    Zapłacić 14 tysiecy za sam podnośnik do warsztatu który się dopiero urodził kosztem narzędzi z których musiałbym zrezygnować? Myślałem o tym na poczatku ale po dłuższych namyslach stwierdzilem, że to bez sensu bo patrząc się na podnosnik zysków mi nie przyniesie a auta będzie podnosić tak samo jak ten chinczyk przez pierwsze dwa lata póki się nie zepsuje, u mnie jest jeszcze ten procent niepewności czy To wszystko bedzie krecic się tak jak bym chciał.

Po namysłach raczej jestem już zdecydowany i wybiore sprzęt od PHU Szczepan z progiem między kolumnami - te bez progu to jednak wydatek prawie drugiej takiej kwoty, przy wyciąganiu pcmów nie powinien mi przeszkadzać .