• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Citroen berlingo

Punktów
0
Witam :)
Mam problem z moim autem - citroen berlingo z 2006r
Przebieg 140tys km .

Silnik bardzo szybko się grzeje, na krótkich trasach temperatura rośnie do ponad 100 stopni.
Została wymieniona uszczelka pod głowica, chlodnica, termostat... nie mam pomysłu, co może z autem być nie tak.
Mechanik twierdzi, że to nie jest pompa wody.

Czy ktoś z Państwa ma pomysł co może dolegać mojemu samochodowi?
Przyznam szczerze, że już w głowie mam wywieźć go na szrot...a szkoda mi, bo dopiero rok temu zostało zakupione.

Bardzo proszę o pomoc!

Punktów
0
Zapłaciłam już za te naprawy dużo pieniędzy... ponad €1.5k, samo auto zaraz nie będzie tyle warte, napisałam wątek na forum, żeby zapytać czy jeszcze jest nadzieja dla tego samochodu czy olać sprawę. Auto po powrocie od mechanika miało być sprawne, a nie jest. Mechanik kazał jeździć i obserwować temperaturę, ale po wyżej wymienionych naprawach nie ma żadnej poprawy...także ten...

Davpod

SuperMechanior
Punktów
55
Miasto
Gdańsk
Serio? i teraz ktoś na forum przez internet ma postawić diagnoze? Wrócić do tego co to diagnozował po zwrot kasy lub naprawę. To chyba mechanik jest od tego żeby wiedzieć co jest nie tak.
Automatyczne połączenie postów:

Chyba że on dostał tylko wytyczne co wymienić i tyle to wtedy pretensje tylko do siebie.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2860
Złota klientka... :D
Jak mechanior trafi takiego naiwnego klienta, to doi ile się da... :D

Punktów
0
Oj naiwna byłam to pisząc tutaj.
Napisałam na forum motoryzacyjnym zwyczajnie, żeby zapytać jaki może być powód usterki, może ktoś miał podobną sytuację, jaką może być możliwa przyczyna grzania się silnika.
Uwzględniłam naprawy, które były zrobione w aucie i zamiast jakiejkolwiek konkretnej odpowiedzi dostaje to co wyżej. Wiem, że czeka mnie powrót do mechanika, bo usługa nie była wykonana tak jak trzeba i że muszę dalej szukać przyczyny albo zmienić samochód... ale no ludzie, po co istnieje takie forum? Na dogryzki czy jak?

Davpod

SuperMechanior
Punktów
55
Miasto
Gdańsk
Jesli odbierasz to jako "dogryzki" no to juz inaczej pomóc nie potrafie. Nie da sie odpowiedziec na twoje pytanie nie robiąc diagnostyki auta na żywo. Można zgadywać ale to już wtedy chyba lepiej odrazu wymienic silnik razem z osprzętem bo wyjdzie taniej niż wymiana wszystkiego na zasadzie zgadywania.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2860
Jak ktoś jest idiotą, to nie należy z nim dyskutować i tłumaczyć, bo i tak nie zrozumie... trzeba robić jak ten mechanior, czyli doić ile się da...:D

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
279
a może warto sprawdzić termometrem jaka jest prawdziwa temperatura?
jaki to silnik? benzyna? diesel?
szybko się grzeje- to znaczy jak szybko? po ilu km?

Do góry Bottom