• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

citroen c4 1.6hdi problem z esp abs wszystko swieci

remunia24

SuperMechanior
Punktów
0
Miasto
EWE
witam mam cytrynke 1.6 hdi z 2005 roku problem jest taki ze caly czas swieci abs esp stop, i na wyswietlaczu wyskakuja faule od wszystkiego co zwiazane z hamowaniem i trakcjami. po podlaczeniu kompa nie ma bledow z tym zwiazanych jedynie cos od spalin. ma ktos jakis pomysl poprosze o rade co moge zrobic by zapanowal spokuj na desce i wszystko dzialalo poprawnie. Podrawiam

lalek

SuperMechanior
Punktów
41
Miasto
UK
Rozwiazywalem juz kilka takich rzeczy. 3/4 z nich to byl przewod np. od modulu ABS. Proponuje zostawic diagnoskop, rozbroic loom z glownej wiazki i poszukiwania zaczac tam.

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
witam mam cytrynke 1.6 hdi z 2005 roku problem jest taki ze caly czas swieci abs esp stop, i na wyswietlaczu wyskakuja faule od wszystkiego co zwiazane z hamowaniem i trakcjami. po podlaczeniu kompa nie ma bledow z tym zwiazanych jedynie cos od spalin. ma ktos jakis pomysl poprosze o rade co moge zrobic by zapanowal spokuj na desce i wszystko dzialalo poprawnie. Podrawiam
Serio w ecu silnika szukasz błędów abs esp?

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
82
To ja jeszcze dopowiem swoje , również nieszczelność w dolocie / niedomknięta czy pęknięta obudowa filtra powietrza. Przez to również wyrzuca te błędy.

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
251
Miasto
Podkarpacie
A jak przebijam uszkodzonym sterownikiem ABS/ESP :)
A tak poważnie musisz użyć oprogramowania diagbox bo stara lexia może tego nie ogarnąć .

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
82
N
A jak przebijam uszkodzonym sterownikiem ABS/ESP :)
A tak poważnie musisz użyć oprogramowania diagbox bo stara lexia może tego nie ogarnąć .
O to kumulacja zdarzeń :) teraz niech zacznie od najłatwiejszych i przechodzi do najdroższych ;)

Davpod

SuperMechanior
Punktów
31
Miasto
Gdańsk
Kabaret tworzą ludzie którzy myślą że ktoś przez forum połączy się z ich autem i zrobi diagnostyke, a najlepiej odrazu naprawi...

remunia24

SuperMechanior
Punktów
0
Miasto
EWE
wystarczy ze kilka osob co przerabialo temat podpowie co warto sprawdzic a nie glupoty pisac

Davpod

SuperMechanior
Punktów
31
Miasto
Gdańsk
Głupotą jest zadawanie takiego pytania na forum, od tego są warsztaty i serwisy autoryzowane. Bez diagnostyki można tylko zgadywać a to nigdy cie nie zadowoli i musisz to sobie uświadomić.

lalek

SuperMechanior
Punktów
41
Miasto
UK
A zatem sugerujesz mi, ze to co napisalem jest glupota i innym takze? Uswiadom mnie zatem jaka glupote Ci napisalem, jestem bardzo ciekaw.

lalek

SuperMechanior
Punktów
41
Miasto
UK
Pytalem @remunia24 gdzie tutaj:
Rozwiazywalem juz kilka takich rzeczy. 3/4 z nich to byl przewod np. od modulu ABS. Proponuje zostawic diagnoskop, rozbroic loom z glownej wiazki i poszukiwania zaczac tam.
pisze glupoty i czemu tak uwaza. Nie chodzi tylko o moj post, ale takze o posty innych, min. Twoje.

Bardzo chetnie poznam jego opinie.

Do góry Bottom