1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Citroen C4 2.0 HDI 136km

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika 21golfista21, 18-09 18.

1. 21golfista21

21golfista21 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Strzelin
    Witajcie, potrzebuje porady, pomocy. Opisze wszystko po kolei.
    Otóż z 2 tygodnie temu wymieniałem w aucie z tematu rozrząd, cały komplet INA.
    Wiadomo znaki auto ma bolec w koło wałka i bolec w wał za rozrusznikiem.
    Wczoraj dostałem tel od właściciela, że się rozleciał rozrząd.
    Autem stoi w Hamburgu, zaprowadził tam do warsztatu i teraz cytuję co mi przekazał przez telefon.
    "zdjęli pokrywę rozrządu, ale nawet nie chcieli się za to brać, popatrzyli na pasek i powiedzieli że im się nie podoba pasek i napinacz, że chyba napinacz winny, ale czekają na mechanika od citroena"

mechanik od citroena stwierdził że pasek przeskoczył o 5 zębów. Jak zapytałem jak to stwierdził to
    "jakieś elektroniczne urządzenie miał i tym sprawdzał" i do czego zmierzam, otóż auto
    odpala, z ciężkim bólem podobno ale odpala i rzuca silnikiem jak chodzi.

wg mnie jakby rozrząd przeskoczył o 5 zębów to ten silnik w ogóle by nie chodził. Czy jednak się mylę i by chodził? Koło wałka ma chyba 42 zęby to 5 jest dużo. a na wale ma 21 zębów to jest 1/4. sądzę że to nie realne aby odpalił.
    wg mnie co powinni zrobić to po pierwsze podłączyć komputer, jakby rozrząd przeskoczył by wywaliło z czujnika położenia wału czyż nie?
    no i ustawić na znaki a nie pierdzielić farmazony o jakimś elektronicznym urządzeniu?

Jakieś domysły co się mogło stać?

Wg mnie rozsypały się dźwignie i auto nie chodzi na wszystkie gary.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i opinie. Dodam że auto jest w automacie.
    Pozdrawiam.

2. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    678
    Miasto:
    łódź
    diesel jak przeskoczy o 5 zebow wywali na bank zawory i nie odpali .wiec jak odpala .... to nie bezyna ze ma miejsce miedzy tlokiem a głowica w GMP
    co robic bierz lawete i przywiez do siebie bo na koszty cie naciagna i wtedy bedzie bieda !!!! a tak sam sprawdzisz i pan zaplaci za lawete i naprawe ... spokojnie niie nerwowo nie kłuc sie .. ja bym go przyciągnął do siebie i juz a tak bedziesz sie martwił myslał i tak niemcy go skasuja ze mu spodnie spadna
    pozdrawiam pawel (( głowa do gory ))

21golfista21 lubi to.
  3. misiek1394

misiek1394 Gaduła

Docenione treści:
    269
    Miasto:
    K-K
    Taki prosty rozrząd, tam nie da się nic zepsuć. Może wadliwy rozrząd Ale mi się nigdy nie zdarzyło że z rozrzadem cos nie tak, a było sporo tego.

21golfista21 lubi to.
  4. 21golfista21

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Strzelin
    Wysłałem lawete w nocy po to auto.

No dokładnie, tez nie mój pierwszy rozrzad i nie pierwszy w tym silniku. Tym bardziej że zawsze sprawdzam wszystko po 3 razy na rozrzadzie, nawet dynamometrycznym. A w tym silniku wrazie to zawory gnie czy łamią sie dzwigienki?

5. 21golfista21

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Strzelin
    Panowie, sprawa wyglada tak że jednak niemiaszki zdjęli pasek w tym aucie. I niby na jakiej podstawie ja mam stwierdzić że rozrzad przeskoczył? Gosc ewidentnie kombinuje...

6. pawel2406

Docenione treści:
    678
    Miasto:
    łódź
    a masz mozliwosc załozenie i odpalenia?????

po co oni zdejmowali ? teraz to nie wiem

7. 21golfista21

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Strzelin
    No mogę poskladac, ale po co. Skoro nie mam podstaw do reklamacji. Rownie dobrze mogło być co innego a kazal im tak powiedziec że niby rozrząd przeskoczył.

8. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    290
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    naciagacz.

9. pawel2406

Docenione treści:
    678
    Miasto:
    łódź
    sam nie wiem co powiedziec dziwna sprawa ..

a co właściciel na to wszystko jak on to widzi?

10. 21golfista21

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Strzelin
    On sie upiera że nie jest oszustem. Że mu zależy. O sad się obiło bo powiedziałem że w tej sytuacji chce opinie bieglego rzeczoznawcy skoro rozezad jest zdjęty.
    Ale teraz pytanie do was jak w takiej sytuacji stwierdzić czy faktycznie przeskoczył? Zdjąć pokrywę i beda pęknięte koniki? Co jeśli będą całe? Czy poskladac jak jest i odpalić?
    Kompa podpinałem i 0 bledow, mogli niemiaszki wykasować. Ciezki temat. Jak wyglada od strony prawnej? Oczywiście mówił że zrobi koło dupy że nikt do mnie nie przyjedzie.

Czy w tych silnikach same z siebie łamały się te koniki czy ni hu hu? Mam taką glowice w ktorej urwaly się zawory.

11. misiek1394

misiek1394 Gaduła

Docenione treści:
    269
    Miasto:
    K-K
    Załóż pasek, zrób 2 obroty wałem i pal!

winetoo lubi to.
  12. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    417
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    W ryj go wal

13. misiek1394

misiek1394 Gaduła

Docenione treści:
    269
    Miasto:
    K-K
    Najwyżej wymienisz parę koników i będzie chodził. W 1.6 hdi te koniki się zużywały jak ktoś miał w dupie olej. W 2.0 nigdy nie robiłem.

14. pawel2406

Docenione treści:
    678
    Miasto:
    łódź
    robiłem kilka ale nigdy nie miałem złamanego
    najszybciej bedzie jak pasek załozysz i sam zobaczysz
    jesli tylko "koniki" koszt niewielki i w dupie z nim
    zdjecie faceta na tablice "" TYCH NIE OBSŁUGUJE"
    i niech spada !!! biegły biegłym ale do konca nie wiadomo co sie stało

toomii76 lubi to.
  15. Auto.Klinika

Auto.Klinika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    556
    Miasto:
    Zielona Góra
    Dokładnie, weź to poskładaj i zobacz, czy blokuje. Ewentualnie opuść tłoki, kreć wałkiem żeby zamknąć zawory i sprawdzaj szczelność powietrzem. Według mnie to jakaś podpucha

21golfista21 i winetoo lubią to.
  16. pawel2406

Docenione treści:
    678
    Miasto:
    łódź
    halo!!!!!!!!!!!!!
    zobacz czy dobre paliwo ma !!!!!!!!!!!!! kurcze ja tak miałem i takze po rozrzadzie baba nalała benzyny do d4d

widziszzz wielu Ci mowi skladaj a wyjdzie wszystko ;)
    znajac zycie nie pierwszy Twoj rozrzad i niejeden przed toba
    wiec byle pitol nie bedzie ciebie sadem straszył!!! a tak idiocie udowodnisz
    ze jestes dobry a on zły:)

winetoo lubi to.
  17. david2291

david2291 Uczestnik

Docenione treści:
    84
    Jesli cos sie podzialo z rozrzadem to polamane sa dzwigienki.Zakladaj nowe i ma palic.Na trzy takie motory z tego roku po rozsypanym rozrzadzie w zadnym poza polamanymi dzwigienkami wiecej zniszczen nie bylo

21golfista21 lubi to.
  18. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Z powodu ingerencji osób trzecich w układ rozrządu tj. zdemontowany pasek, osłony, koło pasowe oraz pasek wielorowkowy reklamacji nie uwzględnia się.
    Czy jak zepsuje ci sie telewizor lub pralka to rozkrecasz a pozniej dajesz do reklamacji.
    Mało tego, co to za modawa wysyłania lawet.
    Rozrząd mógł przeskoczyć jak dziad zqmiast z 4 na 5 włączył np 3.

winetoo, toomii76 oraz gtszudi lubią to.
  19. pawel2406

Docenione treści:
    678
    Miasto:
    łódź
    pysiek ,ale czy na pewno przeskoczył??ILE RAZY MI WSZEDŁ INNY BIEG I NIC SIE NIE STAŁO to musiałoby byc ekstremum .... skoro gosc robi rozrzady od wielu lat i zakładał INA a nie chiny od pana Franka z rynku ma gwarant i daje gwarant swojej usługi wiec moim zdaniem tylko wada materiału lub zmeczenie materiału -nie wiem jak u ciebie ale ja szanuje klienta i zawsze staram sie pomagaac choc mam w tym interes( nawet to aby nikt nie grzebał i wtedy moge smiało powiedziec co sie stało) daje gwarancje na usługe oraz firmuje swoim nazwiskiem i nikt nie powie ze jestem PITOLEM bo zrobiłem kase dostałem a on został w czarnej D....e . teraz pomyśl odwrotnie robiłeś auto jestes z dziecmi i podobna sytuacja dzwonisz do swojego mechanika a on ma cie gdzies bo kase juz dostał- co robisz ??? mowisz wszystkim jaki jest z niego PITOL i aby do niego nikt juz nie jezdził na tym polega nasza reklama aby ludzie ludziom mowili jacy jestesmy AH i EH jacy jestesmy cudowni dobroduszni .TAKIE JEST MOJE ZDANIE co do ingeremcji i rozbierania masz 100% racji tu jestem z Toba ale tamte nie do konca ...
    pozdrawiam paweł

david2291 i 21golfista21 lubią to.
  20. 21golfista21

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Strzelin
    Witajcie, otoz rozebrałem trochę bo nie szło wału na znak ustawić blokował sie. Zdemontowałem wtryski i 4 jest uszkodzony. Pewnie urwał się zawor. Zdjecie ponizej.

Załączone pliki:

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. citroen c4 2.0 hdi 136km opinie