1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Citroen Saxo 1.1,a zgnite podwozie... :[

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika ToMkYrTz, 4-07 19.

1. ToMkYrTz

ToMkYrTz Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie,
    chciałbym się zapytać w sprawie pognitej podłogi w citroenie saxo i czy jest to do odratowania we w miarę rozsądnych pieniądzach?
    Członek rodziny kupił kiedyś auto i go nie używał z racji kosztów, braku potrzeb.Auto stało wiele lat i nie oszukujmy się.Zastane auto, więc do zrobienia jest praktycznie wszystko,ale lubie mechanikę.Auto jest za darmo, więc chętnie bym tam podłubał i ostateczne koszty nie wyjdą dużo drożej jakbym kupił takie na gotowo.
    Martwi mnie jedynie ta podłoga i chciałbym się spytac czy jest to do odratowania, żeby przeszło przegląd i wytrzymało kilka lat? Dodaje zdjęcia: https://media.discordapp.net/attach.../IMG_20190703_123453.jpg?width=473&height=631

https://media.discordapp.net/attach...1029074960394/InkedIMG_20190703_123423_LI.jpg

Auto jest dla mnie całkiem przyzwoite,podoba mi się i odpowiada mi jego komfort. Dodam, że chciałbym je na pierwsze auto.

Ostatnio edytowano: 4-07 19
  2. Vicia

Vicia Uczestnik

Docenione treści:
    108
    Miasto:
    Centrum Kraju
    No co tu chciec miga bierz blachę i jechane:)

3. ToMkYrTz

ToMkYrTz Nowy

Docenione treści:
    0
    Myśliisz, że jeśli blacharze wezmą krocie za to lub nie będą się chcieli podejmowac to jesli samemu bym to wszystko oczyscil,zabezpieczył,wspawał kawałki blachy i ładnie potem (za jakis czas) pozabezpieczał drugi raz to przeszło by przegląd?

4. Vicia

Vicia Uczestnik

Docenione treści:
    108
    Miasto:
    Centrum Kraju
    A co nie:)pewnie że by przeszlo;)
    Ja ogólnie nie robię blacharki i lakierni bo nie lubię raz a dwa to się nie za ardzo na tym znam.
    Ale jak dla siebie to całkiem inna sprawa.;)

5. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    148
    Miasto:
    wólka
    Arkusz blachy i spawarka i podłoga jak nowa

6. GarageGTS9

GarageGTS9 Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Wielkopolska
    robiłem gorsze przypadki;) zabawy jedynie z podciągiem będzie, ale sprawa do zrobienia

7. ToMkYrTz

ToMkYrTz Nowy

Docenione treści:
    0
    No okej, w takim razie chciałbym się za to zabrac, żeby auto od 1 stycznia było uzytkowe ( brak oc i trzeba czekać, żeby nowy okres się zaczął).Od czego zaczac, żeby zrekonstruowac ten spód? Spawałem troche rzeczy dla siebie (buda dla psa,kilak pierdół,różne napisy). Jesli mógłbym prosić to napiszcie mi w podpunktach jak to po kolei robic i jakich środków antykorozyjnych i zabezpieczajacych użyć w poszczegolnych pkt.

8. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 331
    Miasto:
    WWA
    Zacznij od tego - tytan-std-pianka-montazowa-750ml.jpg , a na tym skończ - farba-spray-niebieski-metalik-maxi-color-400ml.jpg :p:D

9. ToMkYrTz

ToMkYrTz Nowy

Docenione treści:
    0
    Mogę to oczyścić, zabezpieczyć, zapiankowac, pospawac od góry blachę (1 czy 2 mm?), zabezpieczyć i ile przetrwa tak zapiankowany dół na wasze oko? Nie zmniejszy to ryzyka w razie kolizji? Wiem że Saxo i tak nawet nowe nie ma bezpieczeństwa, ale wiadomo :p Potrzebowałbym to auto na 3/4 latka, aż uzbieram na nowe :)

10. GarageGTS9

GarageGTS9 Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Wielkopolska
    pianka? i ty chcesz spawać? lepiej daj to do kogoś ogarniętego skoro temat pianki wszedł, spawanie budy dla psa to nie auto, musi być wtopienie a nie babole porobione

Vicia lubi to.
  11. ToMkYrTz

ToMkYrTz Nowy

Docenione treści:
    0
    Niestety to auto jest w takim stanie, że w grę wchodzi jedynie własnoręczna robota.Jestem gotów robić zdjęcia,przesyłac moją prace i robić ewentualne poprawki.Potrzebuje jedynie poszczegolnych etapów jakie trzeba wykonać,żeby przetrwało to z 2/3 latka.

12. GarageGTS9

GarageGTS9 Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Wielkopolska
    własnoręczna pianka? użyj a za chwile sytuacja w jeszcze gorszym stanie, lekki dzwon i wychodzi. tu też pianki powinienem użyć?

Załączone pliki:

13. Radmor

Radmor Uczestnik

Docenione treści:
    118
    ....ja tak widzę etapy >>>wycinasz to co jet do usunięcia ....następnie dorabiasz elementy i wspawujesz je ...zeszlifowujesz spawy ,przygotowujesz powierzchnię do zabezpieczenia antykorozyjnego ..nastepnie zabezpieczasz i gotowe .PAMIĘTAJ O DOBRYCH MATERIAŁACH ,,,bo to jest niezwykle ważne .

14. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    98
    Pianka to nie jest sposob na naprawe karoserii. Jak ktos daje rady żeby użyć pianki to moderator takie posty powinien usuwać a autora nagradzac banem. Bo ktoś może to wziąść na poważnie i nie daj Bóg może dojść do nieszczęścia.

15. GarageGTS9

GarageGTS9 Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Wielkopolska
    dokładnie, zabiera się, a nie wie nawet od czego zacząć, doradzić można, ale nie uczyć przez forum

16. ToMkYrTz

ToMkYrTz Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzisiaj wszedłem pod samochód i obejrzałem dokładnie te miejsca. Z obu stron wzięło je dokładnie tak samo. Z prawej strony jest leciutko mocniej, ale to szczegół. Jak widać na zdjęciach te miejsca to są pewnego rodzaju prostokąty. Dolne partie metalu są całkowicie zjedzone,ale boki i góra od strony podłogi w większej części są zdrowe.Reszta to nalot. Nie ma tam idealnego dostępu,żeby wyszlifować wszystko idealnie do gołego metalu. Spełniłby zadanie ten środek? https://allegro.pl/oferta/app-r-stop-zmywacz-w900-zestaw-nowosc-6593431130?fromVariant=6288411528 :)

17. Muminek

Muminek Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Już miałem coś napisać ale pianka mnie rozłożyła na łopatki... ale niech tam i tak napiszę
    kolego odniosłem wrażenie że masz, delikatnie mówiąc, baardzo mgliste pojęcie o co kaman w spawaniu, naprawach blacharskich itd. idąc tą drogą jeszcze skopcisz tą furę i siebie przy okazji - to nie jest dobre.
    Czy uważasz że jeśli ktoś chciałby zbudować samolot albo prom kosmiczny to zalogował by się na forum konstruktorów promów i zapytał - hej koledzy chcę zbudować wahadłowiec, od czego zacząć- i coś by dobrego z tego wyszło.
    No dobra- teraz po małej porcji konstruktywnej krytyki czas na porady
    potrzebne narzędzia : spawarka, szlifierka kątowa(+ akcesoria)ww R-stop też się przyda( na dziury nie działa niestety, podkład epoksyd ( a najlepiej jeszcze reakcyjny- ale na 3 lata to się obejdzie -po co lecieć w koszty)kolor ( szprej w kolorze autka- to musisz po kodzie albo na oko może dopasujesz) ulubiony przez miszczóf migomatu bitex do konserwacji podwozia, jakiś pędzelek do bitex-a( no chyba że w szpreju- na wypasie- to nie) zmywacz do paznokci możesz z łazienki zajumać (k..wa kto to nazwał zmywacz do paznokci -przecież nie zmywa się paznokci tylko lakier na paznokciach, hmm ale może to nie paznokcie się zmywają tylko moja wyobraźnia ;))
    wykonanie
    wycinasz stare skorodowane miejsca- najlepiej w kształcie kwadratu/prostokąta-będzie łatwiej łatkę dopasować - ważne żeby wyciąć CAŁĄ rdzę czyli jak dziura ma 5cm to tniesz na 6cm do czystej blachy
    przed spawaniem oczyszczasz nadwozie ze starej powłoki lakierniczej, bitex-ów - do gołej blachy
    spawanko (wcześniej ukształtowanych reparaturek) , odtłuszczanie, epoxyd(podkład, możesz ze 2 warstwy dać ) kolor- no chyba że na podwozie to już niekoniecznie-jak chcesz, na to bitex (też nie żałuj- kamienie lubią się od niego dobijać i sól gryźć ) no i masz autko jak tralala

ps. prawilni miszczowie migomatu odłanczajom akumulator przed spawaniem- + dodatni tego taki że przy okazji błendy i czekendżiny same znikajom ;-)

Ostatnio edytowano: 6-07 19
    winetoo i Lebiedz lubią to.
  18. Lebiedz

Lebiedz Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Tarnów
    Powinieneś zostać nauczycielem ;)

19. ToMkYrTz

ToMkYrTz Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzięki piękne Panowie, a zwłaszcza Tobie Muminek za konstruktywną wypowiedź ;) Na dniach zacznę zbierać narzędzia, muszę przetransportować auto na garaż z kanałem i jazda ;) Jak skończę to postaram się dać zdjęcia efektu końcowego :D

20. Muminek

Muminek Uczestnik

Docenione treści:
    21
    będę czekał w napięciu ;-)

eee no nie zawstydzaj mnie :) lepiej może zostawię fachowcom tę dziedzinę .