• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

CNG/ LPG/ Pb Combo C 1.6

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
Witam Panów! Jest tu ktoś kto ma jakąś wiedzę na temat fabrycznej instalacji CNG? Miał bym kilka pytań.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
Walczyłem z fiatem doblo z tym silnikiem i CNG może będę w stanie pomoc
Automatyczne połączenie postów:

Walczyłem z fiatem doblo z tym silnikiem i CNG może będę w stanie pomoc
Z czym masz problem ?? Lub problemy

Ostatnia edycja:

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
Ogólnie to podstawili mi auto na wariujący wskaźnik paliwa. Reasumując nwm. Na jakim paliwie on chodzi dlatego że osprzęt od CNG jest częściowo zdemontowany i ktoś zamontował LPG. Klijent dodał że wariacje powiązał z zgaśnięciem kontrolki na włączniku z ikonką dystrybutora. Teraz domniemam że on fikcyjnie pracuje na cng stąd wariacje na wskaźniku paliwa. Ogólnie nwm jakie zadanie ma w/w włącznik. I w jakiej pozycji powinnien być przełączony żebym był pewien że zadałem mu pracę na pb.

Oryginalny opcom pokazuje kilka błędów w sterowniku ecu ale co dziwne bez opisu. Licznik wysterowany z kompa i zachowuje się prawidłowo. Ale myślę że usterki tu nie mają nic do rzeczy tylko kwestia ustalenia czy jest przestawiony na pb. Heh nigdy się nie spotkałem z taką rozkminą.

Dodam jeszcze że po wybraniu w ad tego konkretnego auta z cng kompletne zero schematu instalacji gazowej. Wszystko po omacku.

Ostatnia edycja:

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
Schematy ciężko dostać to fakt .
Ogólnie nwm jakie zadanie ma w/w włącznik. I w jakiej pozycji powinnien być przełączony żebym był pewien że zadałem mu pracę na pb.
Słuchaj w fiacie był włącznik z ikoną dystrybutora nie wiem jak jest u cb teraz ale po jego wciśnięciu zapaliła się pomarańczowa kontrolka przy wlaczniku wtedy pracowal na bezynie i na wyświetlaczu znikala kontrolka CNG . Wskaźnik poziomu paliwa benzyny to wskaźnik wskazowkowy na desce . Od CNG wskaźnikiem poziomu były 4 pionowe kreski na wyswietlaczu

Oryginalny opcom pokazuje kilka błędów w sterowniku ecu ale co dziwne bez opisu. Licznik wysterowany z kompa i zachowuje się prawidłowo. Ale myślę że usterki tu nie mają nic do rzeczy tylko kwestia ustalenia czy jest przestawiony na pb. Heh nigdy się nie spotkałem z taką rozkminą.
Ja laczylem się za pomocą kts 560 po vin znalazł mi jako auto z CNG dużo błędów też miałem jako usterka nieznana

W danych rzeczywistych oryginalnie jest status przełącznika wtedy też widać czy jest na CNG czy na pb

Ostatnia edycja:

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
Nie mogę rozszyfrować tych usterek.
Zwłaszcza że w każdej marce mogą mieć inne znaczenie. Zwłaszcza P1677

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
Ten to niby blad z immo. A masz tłumaczenie przez program czy odczyt jako usterka nieznana

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
Z usterkami doszedłem tzn. Z tłumaczeniem.

Ten to niby blad z immo. A masz tłumaczenie przez program czy odczyt jako usterka nieznana
Masz może schemat do tego gluta combo c 06r. 1.6 bi fuel. Konkretnie interesuje przełącznik wyboru paliwa dokąd lecą kable.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
Szczerze to nie mam nic . Tych wynalazków za wiele nie jeździ.

lukkiwlkp

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
738
Miasto
Pogorzela
W poniedziałek mogę Ci ogarnąć schemat. Dzisiaj już na imprezie .

Zen86

Nowy
Punktów
0
Czy ja tez mogę prosić o schemat. Nie swieci mi ta kontrolka przy dystrybutorze. Szukam tez umiejscowienia przekaźnika wyboru pb/CNG

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
Skąd wiesz że działa skoro nie świeci?

Zaświecenie lampki jest odpowiedzią ecu na sygnał przełącznika.

Zen86

Nowy
Punktów
0
Skąd wiesz że działa skoro nie świeci?

Zaświecenie lampki jest odpowiedzią ecu na sygnał przełącznika.
Sprawdziłem probowką na pinach kostki. Z ciekawości rozebralem przełącznik - uszkodzona zaroweczka. Po przełączeniu na CNG nie odpala. Wiec wszystko Ok.

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
Jutro mam dostać sterownik po naprawie jestem ciekaw co z tego wyniknie.

Do góry Bottom