• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Co sądzicie o Geko

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
165
Jakie jest Wasze zdanie o tej marce?
Ja mam od nich kobyłki i strzykawkę, dupy nie urywają ale ujdą, da się nimi przynajmniej półprofesjonalnie robić. Kiedyś kupiłem tarczę listkową do kątówki. Nie wiem czy minutę dało się nią szlifować, taki szajs. Teraz zamówiłem zestaw do wciskania tłoczków, zobaczę co przyjdzie. Zastanawiam się nad prasą 20T i stojakiem do silnika.

toomii76

toomi
Punktów
6707
Miasto
turek
Kup klucze płasko oczkowe. Poczujesz się jak Superman. Można złamać je siłą umysłu ;-)

ojek

SuperMechanior
Punktów
105
Miasto
Węgrów
Geko to jest tani chińczyk. O ile nadaje się jeszcze jako tako do sporadycznego niezbyt zapartego użytkowania, o tyle w warsztacie raczej miejsca nie zagrzeje... Ja kupiłem kiedyś podnośnik trapezowy od nich i jakimś cudem dała radę przeskoczyć zębatka

Marcinglasgow

SuperMechanior
Punktów
29
Plastelina a nie narzedzia. Kupiłem kiedys sciagacz do łozysk tylko dla tuleii w zestawie. przy pierwszym uzyciu konczył sie gwint na srubie

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
165
A Yato? Szukam w miarę solidnego żurawia i prasy.

szachu41

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
710
Miasto
Ząbki
www.mechanikazabki.com.pl
Prasa akurat geko jest ok. Nie jest jak inne chinczyki z zimno giętej blachy tylko z ceownika
Mam ściągacz amortyzatorów geko. Trzeci rok i nic się nie zapowiada żebym go wyrzucił

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
165
Używa ktoś żurwia Geko? Początkowo byłem zdecydowany na yato http://allegro.pl/zuraw-warsztatowy-2000kg-yt-55562-yato-i7049995234.html ale geko http://allegro.pl/zuraw-warsztatowy-silnikow-podnosnik-dzwig-2t-geko-i6808884169.html jest prawie 300zł tańszy. Warto dopłacać do Yato? :) Nie pracuje jako mechanik. Mam jedynie mały półprofesjonalny :) warsztat. Yato ma chyba dokumentację UDT a mi to jest nie potrzebne bo nigdy raczej nie będę nikogo zatrudniał.
Drugie pytanie dotyczy balansera. Dlaczego balansery geko i yato nie mają normalnych haków tylko zakończone są kątownikami?
http://allegro.pl/zblocze-balanser-do-zurawia-udzwig-900kg-mega-geko-i6701508876.html
http://allegro.pl/trawers-balanser-do-zurawia-udzwig-680kg-yato-i6746405516.html

Misiakowski

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
162
Miasto
Gdansk
kiedys zakupilem hydrauliczny sciagacz do makpersona bo cena kusila I po 5tym uzyciu z sikownika wystrzelil olej...no I Bede go rekkamowal...

leeroy15

SuperMechanior
Punktów
425
Miasto
Ostrowiec
Ja kiedyś kupiłem Imadło Geko.... Przy dociąganiu śruba trapezowa urwała kawałek odlewu z gwintem... Można sobie w d***pe wsadzić takie narzędzia. Nie napiszę, że to jest plastelina - bliżej temu do modeliny i porcelany :D

Jakbym miał wybierać między Geko a Yato na stawiam na YATO.

Co do balanserów to nie wiem czemu nie mają haków. Ja mam z hakami i powiem ci, że haki są niewygodne... Wolałbym dokupić mocne karabińczyki....

WoźniaK

Początkujący
Punktów
0
Pewnie jak każdy producent maja sprzęt lepszy i gorszy. Najtańsze to się nie nadają, ale jak się weźmie ich droższe produkty to nie ma większego problemu. Mam też ich prasę i jeszcze nie odmówiła współpracy. Udarowy pneumatyczny też mam, na razie kręci spokojnie.

Misiakowski

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
162
Miasto
Gdansk
Ja zakupiłem kiedyś ściągacz hydrauliczny do sprężyn geko ale niestety siłownik padł po kilku sprężynach w osobówkach

Prasa chydrauliczna trzyma już kilka lat i wcale jej nieoszczedzam

maciek.k-k

SuperMechanior
Punktów
608
Miasto
OPOLSKIE
Ja zakupiłem ściągacz do łożysk. Nie ściągnąłem ani jednego ,bo przy pierwszym użyciu pękła łapa. Szczerze powiem ze nie spodziewałem się super jakosci w tej cenie ,ale w tym wypaku to jakości w ogóle nie miało.

Mengog

SuperMechanior
Punktów
29
Miasto
Jelenia Góra
Kupiłem z 4 lata temu żabę 3,5t powiem szczerze ze chodzi do dziś - strzelił uszczelniacz wymieniłem gumkę i pracuje do dzis.

A z innej beczki jakich marek polecacie narzędzia? np ściągacze

Do góry Bottom