1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Co z tym olejem ?

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika teataster, 16-10 18.

1. teataster

teataster Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam forumowiczów , chciałbym zapytać ludzi z doświadczeniem czy polecalibyście zmianę oleju na syntetyczny w tym samochodzie .
    Renault 5 1991r. benz.
    1.4 58KM
    208tyś , tak przypuszczam .
    Czytałem trochę o płukankach i olejach , większość mechaników w okolicy odradzała płukać taki silnik ale ja to zrobiłem i nic nie cieknie , nic nie puszcza . Natomiast dalej zastanawiam się co z olejem , zalałem taki jaki zalecał producent w tamtym okresie czyli mineral 15w40 , ale im więcej czytam tym bardziej bym chciał jednak przejść na syntetyk .

2. Tadexo

Tadexo Początkujący

Docenione treści:
    5
    To jest taki silnik, że i na mineralnym będzie jeździł.

Tak sobie myślę, że 5w40 bym nie polecał, ale np 10w40 to raczej żadne ryzyko ;)

3. teataster

teataster Nowy

Docenione treści:
    0
    Właśnie wiem że to raczej prosta konstrukcja , tyle że chciałbym dla niego jak najlepiej .

4. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 669
    Miasto:
    turek
    zmieniaj na czas i to mu wystarczy.

5. caveman2009

caveman2009 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Za duzym jeziorem
    15W40 to olej podstawowy , premium do tego silnika to 10W40 syntetyk. Plukanie nie szkodzi. Proponuje rozwazyc zastosowanie ceramizera jezeli to samochod na dluzej.

6. teataster

teataster Nowy

Docenione treści:
    0
    Caveman chodzi o ten magiczny specyfik za 70zł czy coś innego ?

7. caveman2009

caveman2009 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Za duzym jeziorem
    Magiczny czy nie. Nie wierze w bajki ale jakis czas temu dostalem do testow karton xado od producenta. Przywlekli nawet mobilna hamownie. Musze powiedziec ze nawet cuda sie dzialy z vag tsi-tfsi. Kompresja, moc a przede wszystkim wyniki pomiaru spalin byly na zadowalajacym poziomie. Wiem ze ktos na yt testowal tez polski ceramizer i wynik byl imponujacy jak na rupcie do ktorych to wlali. Wiadomo ze tym dzwoniacych tlokow w cylindrach nie naprawisz. Czy to wydluzy zycie silnika tez nie moge zagwarantowac. Koszt nie jest duzy a ja osobiscie mam to w kazdym swoim aucie. Nie slyszalem rowniez o usterkach a na polecenie wlascicieli dodajemy ceramizer do oleju silnikowego, do manuala i do auto. Dodajemy rowniez do ukladow paliwowych i tu widac chyba najwieksza i najszybsza roznice bo praktycznie w ciagu ok 45min. Mam gdzies chyba jeszcze kopie wykresow z testow przed i po zastosowaniu ciekawa lektura dla sceptykow.

8. teataster

teataster Nowy

Docenione treści:
    0
    No proszę , może spróbuję ale jakoś sceptycznie do tego podchodzę .

9. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    131
    Miasto:
    Pomorskie
    Ach te ceramizery i ich magiczne właściwości :) nikt jakoś nie chwali się co to robi po 5 czy 10 tysiącach km, ale "ło panie, przyjechali, wali i cuda się działy... śmiało lejta!".

Moje zdanie jest takie, lej to co producent zaleca. Zazwyczaj zaleca kilka specyfikacji w zależności od warunków atmosferycznych. Wejdź na stronę jakiegoś producenta oleju i przeczytaj co tam do Twojego pojazdu jest zalecane.

Żadnych ceramizerów czy innych wyciągów z jednorożca nie lej.

Ludzi którzy radzą to lać w każdą dziurę w samochodzie raczej bym omijał szerokim łukiem. Zaraz będą radzić żeby do płynu hamulcowego też to łac, bo "ło panie, auto samo hamuje" :)

paawwel lubi to.
  10. caveman2009

caveman2009 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Za duzym jeziorem
    Nie sprzedaje i nie kupuje dziele sie doswiadczeniem, prawda nie wychodzi na jaka rybe wczoraj zlowilem tylko na wykresach. Do mnie te same auta przyjezdzaja co 10tys na obsluge jest o czym porozmawiac. My dodajemy ceramizery nowych silnikow a auta widzimy do 100tys mil, wtedy leasing sie ich pozbywa.
    Ale co tam:
    Bezposredni wrysk... oleje syntetyczne...kevlar... carbon fibre... hamulece ceramiczne... ecologiczne opony compozytowe.... 1500bhp z 1500cc, elektryczne pojazdy z przyspieszeniem 3s do 100... autonomiczne pojazdy... panie wez pan glupot nie odpowiadaj przeciez to nie jest mozliwe..... heh

11. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    131
    Miasto:
    Pomorskie
    Dodajecie ceramizery do nowych aut? Jak ma się to do gwarancji i co na to producent? Która procedura i jakiego producenta mówi o wlewaniu ceramizery?

Mam nadzieję, że Twoi klienci wiedzą o tym, że z momentem jak wlałeś tego specyfiku to ich gwarancja poszła się gwizdać?

Wybacz, ale wszystkie rzeczy o których piszesz wyżej, czyli ceramiczne hamulce, włókno węglowe itd. są aplikowane w pojazdach przez producenta, nie przez firmę od kosmetyków samochodowych. Nie mieszaj pojęć.

12. caveman2009

caveman2009 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Za duzym jeziorem
    Starasz sie zrozumiec cos o czym nie masz pojecia, za waskie horyzonty. Za Firmami leasingowymi w US stoja ksiegowi ktorzy pracuja dla corpo. Jezeli na papierku widac ze do tfsi wlewam na przykladzie 0.7l oleju w miesiacu a po tych "kosmetykach" zuzycie spada do 0.6l to przy flocie kilkudziesieciu tys aut w calych stanach to jest zysk a nie starata. A ty myslales ze kto mi xado podrzuca? Wiekszosc znaczacych wypozyczalni i firm leasindowych nie oddaje aut do dealera na service i ma gleboko gwarancje. Zbyt wysokie koszta Takie rzeczy jak zerwane paski przed terminem wady fabryczne pokrywa ubezpieczalnia. Auta ida na aukcje a wykupuja je firmy ktore doja dealera o odszkodowanie za naprawe I nikt tego nawet nie naprawia. Na koncu kupuja to na aukcji ciulacze, sklejaja na gume do zucia albo podwiazuja drutem (znacie te klimaty? Bo czesto to imigranci ze wshochodu europy) i na kolejna aukcje, tym razem auto jest odpalone i zyskuje 2-3x na wartosci. Silnik staje deba po roku lub mniej. Wtedy albo ktos to na czesci rozbiera albo jak go stac daje do naprawy albo na kolejna aukcje. Taki lancuch z rybek od najwiekszej do najmniejszej.
    Ja nie zajmuje sie klientem indywidualnym nie ma w tym kasy, marnujesz tylko czas i nie masz stalych wplywow. Dla ciebie jestem z innej bajki

Ostatnio edytowano: 19-10 18
  13. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    131
    Miasto:
    Pomorskie
    tak, z bajki pod tytułem "101 niesamowitych przygód- baśnie dla dzieci".

Kończę z Tobą te dyskusje, bo widać, że nie masz pojęcia o niczym. Rób dalej te swoje tfsi w leasingach w tej hameryce i odstaw narkotyki. Cześć.

14. MakroSerwis

MakroSerwis Nowy

Docenione treści:
    0
    Zamiast 15W40 możesz z korzyścią dla silnika zastosować półsyntetyczny 10W40.